Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vagy hol lehet és mennyié...

Hogy vagy hol lehet és mennyiért kutyusnak útlevelet csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy westie kutyusom. Szlovákiában lakom és szeretnék 1 hétre elmenni Siófokra nyáron, de kellene neki útlevél. Emígy a félreértések kedvéért kertes 4 személyes házban fogunk addig lakni. Nagyon szeret úszni is, és gondolom nem baj ha bejön a Balatonba XD egyet úszni meg jön velünk sétálgatni :)
2010. máj. 25. 20:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
elfelejtettem hogy chipje és tk-ja sincs
2010. máj. 25. 20:14
 2/13 A kérdező kommentje:
szeretnék/*szeretnénk
2010. máj. 25. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Chip is kell mindenképpen, ha el akarod hagyni az országot. Így tudom, hogy az útlevelet is az állatorvos intézi, a chippel együtt meg is tudod csináltatni.
2010. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi a kutyát már chipezve vettük,az útlevelet állatorvosnál csináltattuk.Szerintem a chipezést is dokinál lehet csináltatni:)
2010. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Szlovákia mennyiben más, mint Magyarország, de itt az állatorvos állítja ki az útlevelet. Kell hozzá egy chip, amit beletesz a kutyusba, plusz veszettség elleni oltás. Az útlevél addig érvényes, amíg az oltás is az. Természetesen a következő oltással újra érvényessé válik.

A chip miatt elég drága az útlevél, nem akarok hülyeséget mondani, én 10 ezer fölött fizettem ezelőtt 3 évvel.

2010. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha Szlovákiából hozzátok a kutyát Magyarországra, senki nem fog tőletek útlevelet kérni, hiszen nincsen ellenőrzés a határon. Mi Magyarországon lakunk, de egy barátunk a határ túloldalán vett házat, és mindenféle útlevél nélkül sétáltatja a kutyáját rendszeresen ide-oda. Itt meg ha magyarul beszéltek, senkinek nem fog megfordulni a fejében, hogy külföldről van a kutya, és kellene papírokat kérni hozzá.
2010. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az igaz de ha útközben Siófok felé megállít a rendőr akkor ha megnézi az útlevelet látja hogy Szlovákia , akkor gondolom a kutyáit is elkéri. De csak a biztonság kedvéért szeretnénk. Emígy köszi a válaszokat.
2010. máj. 25. 20:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is Szlovákiaból vagyok. Ahhoz, hogy Magyarországra tudja vele menni kell útlevél ami a kutyának van kiállítva és tartalmazza a chip számot amit beleraknak a kutyába. Szóval ha útlevelet szeretnél chipet kell bele rakatni, de arra is figyelj, hogy a doki ne csak belerakja, hanem regisztrálja is a nevedre és az adatbázisba is, hogy ha esetleg a rendőr megnézi a chipet (bár nem hiszem), akkor ne írja ki, hogy nincs regisztrálva. Mi velünk megtörtént. Az orvos nem regisztrálta a chip számát és kishíján meg is büntettek, szerencsére elnézők voltak :).

Egyébként a chipeztetés (+útlevél) nagogy hasznos dolog, még ha el is veszne mondjuk a kutyád ezáltal könnyebben meg lehet találni a gazdát ha elveszett a kutya :). Amúgy 30 eurót fizettünk a komplett chipezésért, útlevél kiállításért

2010. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Állatorvosnál lehet útlevelet csináltatni, Magyarországon kb. 6000Ft.

Kell chip és veszettségi oltás is. A chipet regisztráltasd is egyúttal, amikor berakják a kutyába.

2010. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor még van időm sporolni a chipeztetésre és az útlevélre... 30 €.. (:... na sebaj.. de megéri.. nagyon köszi a válaszokat..
2010. máj. 26. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!