Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Halti mennyire humánus és...

Halti mennyire humánus és hatásos módszer húzás ellen?

Figyelt kérdés

Mennyire megfelelő ez a módszer erőteljesebb kutyák húzása ellen, ill az ezköz x idő múlva elhagyásával is sikeres lehet a dolog?

Póráz két végénben láttam és egy húzó pitbull esetében hatásosnak látszott.


2017. aug. 29. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
tudni kell használni, egy átlag embernek többnyire nem megy így pénzkidobás ha nem mész kutyasuliba ahol megmutatják a helyes használatot.
2017. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem tudod használni akkor azzal csak rontassz és ráerősítessz a kutyára, hogy kis hiszti és az van amit ő akar. Különben ha normálisan használod akkor álltalában megoldja a problémát.
2017. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen használati mód, ami inkább árt mint hasznnál?
2017. aug. 29. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:
tőlünk nem fogod megtudni hogy hogy kell használni mert kutya és probléma függő is
2017. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Rossz rántással akár el is törheted a kutya nyakát.
2017. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
Én a megfelelő nevelésben hiszek. Nem a húzásgátló hámokban, fejhámokban, húzás gátló elektromos nyakörvekben és egyéb segédeszközökben, amikkel a normális foglalkozást próbálják kikerülni. Ezek a lusta és tudatlan gazdáknak vannak. Miért nem próbálkozol neveléssel?
2017. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Folyamatosan próbálkozok, evvel az ellenkező irányba való fordulással, igazodással stb..

Elég makacs kutya (rottweiler- pitbull mix)

Gondolkoztam futópad beszerzésénm kicsit kifárasztani séta előtt (is) .

2017. aug. 29. 21:53
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Keress egy kiképzőt, aki megtanít a használatára!


Én eddig kétszer láttam haltit működésben, egyiknél csak az eredményt láttam (azzal a kutyával ritkábban találkozunk), a másiknál láttam milyen volta a kutya és a gazdi előtte is. Mindkét esetben azt láttam, hogy gazdi látványosan nyugodtabb, magabiztosabb, jobb a kedve, van kedve sétálni, futni a kutyával. A kutya így nyugodtabb, nagyságrendekkel többet mozog, mint előtte, több helyre tudják vinni, mint előtte és mivel többet mozog és több élmény éri, nincs túlpörögve, könnyebben lehet vele kommunikálni, tanítani.


Viszont tényleg kell egy hozzáértő ember, aki megtanítja a használatát és aki eleinte irányít benneteket is. A kutyáknak baromi kifinomult a kommunikációja, testbeszéde és azt látom, hogy nagyon sok gazdi, csak a nyilvánvalót veszi észre, pl. akkor is, ha a kutya olyat érzékel, amihez sürgősen oda kell rongyolni. Ezen kívül rengeteg minden csak akkor derül ki, ha az ember ismer benneteket: pl. az egyik haltis delikvensről kiderült, hogy még soha nem hagyta el a környező 10 utcát, aztán csoda, hogy frusztrált.

2017. aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Humánus és rettentő hatásos, több kutyával is tapasztaltam.

Amint ráteszed, a legelső másodperctől szépen jön a kutya, mivel ebben egyszerűen képtelen húzni.

Pontosabban kutyája válogatja, eddig 3 kutyán használtam, egy nagyon húzós spániel és egy stafford a legelső másodperctől szépen jött, egy német vizsla növendéket pedig hozzá kellett szoktatni, mert eleinte zavarta, rángatózott benne, de nagyon hamar megtanulta ő is, mire való a halti.

A haltival nem is kell akkorát rántani a kutyán, mint pl. egy fojtóval, elég egy pici mozdulat és a korrigálás hatásos így teljesen biztonságos a használata. A nyakát kitörni meg lehetetlen ezzel :))

2017. aug. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!