Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az ötletről?

Figyelt kérdés

Mivel lakásban lakok , sajnos nem tudok nagyobb testű kutyát tartani, meg a kutya szempontjából sem lenne az igazi.

Viszont van egy nagy telkünk, egy hétvégi házzal,pincével, kb 5-10 percre innen.

A kuvaszok elég közel állnak hozzám , így gondoltam, ott tudnék tartani egyet.

Több szempontból is előnyösnek tartanám, így talán nem nagyon akarnának a környéken lakók, szüretelgetni a termést, hiszen rengetek gyümölcsfával rendelkezünk, és hát szeretik lenyúlni, ha épp nem vagyunk ott. A másik probléma az, hogy sajnos elég sok őz van arra, a közeli erdők miatt, és elég nagy károkat tesznek, a gyümölcsösben, veteményesben. Szinte biztos hogy egy kuvasztól eltántorodnak. Sajnos az egész telek körbekerítésére nincsen keret, kb, 1000 nm-t tudnék lekeríteni, a 4000-ből, mondhatni az értékesebb dolgokat. Sok embertől hallottam, hogy a kuvasz egy elég önálló kutya, nem szereti ha a nyakán lógnak egész nap. Ekkora hely megfelelne neki?

Mindennap van kinn valaki a területen, tehát az etetéssel nem lesz probléma.Leginkább délután,este tartózkodunk kinn, a szülők néha délelőtt is. Nem tudom , hogy a nap többi szakaszában, hogyan viselné az egyedüllétet, lehet a macskákkal össze lehetne szoktatni még kiskorába, de az nem az igazi. 8 órában dolgozom, tehát 4 után tudnék foglalkozni vele, plusz ugyebár hétvégén.

Nem csak ilyen keretek között élné az életét. Természetesen fontosnak tartom, a szocializálást. Hiszen heti 3-4 alkalommal lenne időm elvinni magammal, sétáltatni, túrázni, városba emberek közé, horgászni, és akár kutyaiskolába is stb.. Láncon nyilván egy percet sem lenne.

Van ismerősöm aki ugyanígy tart kutyákat, persze ő is mindennap foglalkozik velük, és nagyon jó kutyák.

Mi a véleményetek erről?

Amennyiben , úgy gondoljátok, hogy ez nem összeegyeztethető történet egy kuvasszal, kérlek jelezzétek.



2017. szept. 1. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban tudod tartani, hogy mindennap foglalkozol vele pár órát, az etetésen kívül, akkor járható.

Csak félő, hogy a kutya szökni fog például, vagy megmérgezik, esetleg ellopják, míg fiatal.

2017. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jó ötlet szerintem. Telek őrzésre nem tudom ez a fajta megfelelő- e. Az tuti, hogy a maga módján védi a területét, még a labrador is.

Biztosan vannak " szakmai fogások " hogy csak Tőletek fogadja el az ételt. És arra is hogy a séta közben ne egyen fel semmit.

2017. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A környéken sok kutya,macska van, nem volt még mérgezésre példa szerencsére, de érdemes lenne betanítani arra, hogy a földről semmit sem egyen fel, kizárólag gazdától kézből, vagy a táljából.

Egyedül ami zavar a dologban, az hogy egyedüli kutya lenne, közvetlen szomszédságba nincsen kutya, csak 2 házzal arrébb.

2017. szept. 1. 13:58
 4/12 lugoka ***** válasza:
Szerintem működhet. Csak a mérgezés, meg a szökés miatt aggódnék én is. Én ha kicsinek hoznám oda, akkor úgy próbálnám elhozni, hogy először sokat ott lehessek vele. Pl mikor szabin vagyok stb. Ha tudja, hogy úgyis visszamentek, akkor szvsz nem lesz gond az egyedülhagyás.
2017. szept. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mérgezett csalit szedtek már kutyás ismerőseim az állat torkából.

Sajna néha felbukkan valami elvetemült, aki nem mérgezett, valami kis szöget tesz a falatkákba.

Óvatlan pillanat sétáláskor, és befalja a kutya.

( volt valami macsek mérgezés. " annak szánták " a kutya jó szokása szerint a macsekok tányérjából evett. Sok szuri, és gyógyszert kapott és életbe maradt ).

2017. szept. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg kis állatmenhelyi tacsi, vagy foxival megférne a két fajta kutya?
2017. szept. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ossze lehet oket szoktatni, en majd kesobb egy mudit szeretnek melle. Koszi a válaszokat!
2017. szept. 2. 09:56
 8/12 A kérdező kommentje:
Apukam nyugdijas, szoval szinte minden delelott ki megy,talan igy nem szokne, csak ugye a kuvasz inkabb egy gazdas, szoval nekem kell nevelgetnem, hogy en legyek a fonok.
2017. szept. 2. 10:01
 9/12 anonim ***** válasza:

szia!

simman jo otlet!


A legfontosabb hogy kemeny kerites kell am. Ha lehet alul beton korbe, oszlopok betonozva.


3-4 ora foglalkozas az nekem viccesnek tunik. Ha mar ott van valaki korulotte az is foglalkozasnak szamit. En inkabb 2 kutyat kepzelnek el. A masik lehet valami kisebb jelzokutya is.(De azt irtad is azt hiszem :-)) ) . Nekem 3 kuvasz van, nagy teruleten. Persze vannak napok, hogy nincs idom a kutyakra, de ezzel sincs semmi gond, persze enni adok minden nap. 1-2 hetente beiktatok egy setat a mezon veluk, stb...

A legfontosabb a kovetkezetesseg kamasz korban, meg a szigorusag, s kesobb nem lesz baj.


Ha jobban utana olvasol... a kuvasz az a fajta, amely magatol tudja a dolgat, nagyon intelligens, minden esetben maskepp reagal, attol fuggoen hogy mit diktal az osztone.

Szaporitotol ne vegy szedett-vedett kutyat, mert az mar nem kuvasz...

Sok sikert

2017. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pásztorkutyák falkában dolgoznak.

Mennyire vagy tapasztalt kutyás?


Én néznék egy idősebb, felnőtt kutyát, és hozzá egy kicsit, aki majd hozzá nő. Ha veszel egy 2-3 éves kuvaszt az már nehezebben nő hozzád, több foglalkozás kell vele, viszont munka célra nem szabad szerintem 1 kutyára bízni az értékek őrzését.


Ha egy kutya van azt könnyebb megmérgezni, vagy agyon ütni. Hallottad azt a kecskeméti történetet is gondolom, hogy 1 kuvaszra volt bízva az őrzés és egy férfi baseball ütővel agyon verte a fiatal kuvaszt.


Kevés infót írtál le a munkáról, hogy mi lenne a kutya/kutyák munkája, mekkora a lopkodás mértéke arrafelé, ha komoly mértékű akkor villanypásztort is javaslok a 2 kutya mellé.


Nyilván ha nem vagy tapasztalt kutyás és egy 2-3 éves kutya felett már nem tudod átvenni a falkavezérséget akkor meg nem szabad felnőttel kezdeni.


De akkor ugye a kicsi mégnagyobb veszélynek van kitéve, ha egyedül ki van téve oda egy kiskutya és a lopás, "szüretelgetés" mindennapos dolog...


A kuvasz mindenképpen ideális erre a területörző munkára, sőt, a világon az egyik legjobb területörző!!

És abszolút működhet ez az ötlet!!


De ha nagy értéket akarsz megvédeni, és nem csak azt akarod, hogy prevenció legyen, hogy ott egy kutya akkor máshol lopunk, mert 1 kutya csak az alkalmi éppen arra tévedő zsiványok ellen nyújt védelmet. Ha viszont nem akarsz úgy járni mint ez az úr kecskeméten hogy 1 fiatal kutyára bízta a telek védelmét akkor több kutya kell. 2 már egészen jól össze tud dolgozni, 2 kutyát már nem egyszerű megmérgezni sem, hangosak, felfigyelnek a szomszédok rá ha 2 kutya is őrjöng, ugat. Bemenni meg még nehezebb ha 2 kutya harap meg egyből, mint egy hogy ha csak 1 fiatal kiskutya van bent.

2017. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!