Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya elássa az ételt,...

Ha a kutya elássa az ételt, kiássa később mikor éhes lesz?

Figyelt kérdés

A kutyánk, bármit kap a konzerven és a tápon kívül szinte mindent elás. Van, amikor megeszi de az esetek 75 %-ában elássa. Ma adtam neki egy nagy csirkecombot, mert már több napja a hűtőben volt és jobbnak láttam, ha már nem esszük meg. A kutya meg elásta, a párom meg olyan mérges lett hogy nem engedi hogy adjak a kutyának vacsorát, azt mondja majd kiássa a kaját ha éhes.


Egyébként még sosem láttam, hogy bármilyen elásott ételt rágcsált volna később.


Megtalálják az elásott ételt szerintetek?


2017. szept. 2. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
elrakja rosszabb időkre amikor majd fél hogy nem kap kaját:D nekem ez a tippem.
2017. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerinte se volt ajánlatos megenni, de ő már nem tudta kinek továbbadni...
2017. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk akkor ás, ha abban a pillanatban már nem éhes, ezért elteszi későbbre (pl. csontot). De ő rendszeresen elő is ássa napokon belül.
2017. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jajj ezek a kutyusok :))
2017. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Az étel elásása nem épp jó dolog. Elássa, mert nem éhes és "elteszi" későbbre. Akkor kell adni a kutyának enni adni, amikor éhes (felnőtt kutyánál napi 1-2x) és annyit, amennyit megeszik (a tápos zacskón direkt ezért van útmutató).


Én biztos nem hagynám, hogy az elásott kaját egye meg utólag. Az a "kaja" már bomlásnak indul, a földben élő mikroorganizmusok meg rögtön ellepik. Főleg a húsokat, mint a csirkecomb.

2017. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik kutya kiássa később és megeszi, valamelyik nem. Az étel elrejtése ösztönös viselkedés. De önmagában véve még nem garancia arra, hogy ha a kutya éhes lesz, akkor eszébe jut és elmegy megkeresni, hogy megegye. Úgyhogy azért csak adjatok neki vacsorát. :)
2017. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem felejti el hova ássa kiveszi és megeszi.Vagy ha elfelejtette és megérzi a szagát kiássa és megeszi.
2017. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is régebben csinált ilyet, de ő utána ki is ásta es megette:D
2017. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk leginkább akkor csinálta, amikor próbáltuk BARF-ra szokatni (kevés sikerrel:D) és nem akarta megenni a csirkehúst ezért elásta a virágoskertben. Üdítő élmény volt a 3 napos félig rothadt húst megtalálni félig a virágföld alatt.
2017. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!