Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran szabad pároztat...

Milyen gyakran szabad pároztatni kutyákat úgy hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm a kutyáját akarja szaporítani hogy pénzt keressen belőle, és szeretnénk tudni ezt milyen gyakran szabad, hogy ha szülséges elvitethessük az állatvédőkkel.
2017. szept. 3. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen gyakran a felelős állattartók számára. Viszont azt nem tudom hogy mikortól lehet elvitetni az állatvédőkkel, sajnos ha a szaporítók grabancát el lehetne kapni már megtették volna az állatvédők és felszámolták volna őket, de így csak nagyon drasztikus esetben tehetnek lépést.
2017. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Nincs sehol arra törvény, hogy valaki ne szaporítsa a kutyáját.A szuka ellés utáni egy tüzelés kihagyása is a tenyésztőknél előírás.
2017. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem hivatalos tenyésztő az ismerősöd, akkor soha!

Ha még ezt sem tudja a kutyákról, akkor bele se kezdjen ebbe az egészbe. Szűrni kéne a szülőket örökletes betegségekre, érteni kéne legalább egy kicsit a genetikához. Alapból egy tenyésztőtől szerzett, kiállításon szerepelt szukát kell először beszerezni, ami szűrve van betegségekre, majd azt pároztatni szintén szűrt, egészséges kannal.

De ez még csak a kezdet, kennel név is kell, weboldal, elfogadottság a többi tenyésztő között, stb stb. Gondolom ezt sem tudjátok.

A kutyatenyésztés nem csak abban merül ki, hogy 2 random kutyát összerakunk, majd eladjuk a kölyköket! Sok ny*morék szaporító (szerintem börtönben kéne csücsülnie a kutyákat kizsákmányoló, gyártógépnek használó mocskoknak) csak ezt csinálja, pedig a kicsiket féreghajtózni is kéne, oltásokat beadatni, chipeltetni, és felelős állattartónak adni, ivartalanítási kötelezettséggel, rendszeres ellenőrzéssel.


Vajon ezt megcsinálná az ismerősöd? Nem? Persze, hogy nem, ehhez már nincs elég ész, és nem is érné meg a kutyákra nagyobb összegeket költeni. Csak a pénz, csak a pénz, véletlenül sem egy kutyafajta nemesítése, a fajta jellegzetességeinek megtartása... Javaslom, hogy nézz utána, mi a különbség a tenyésztő, és a szaporító között, és beszéld le az ismerősödet, mert elég szaporító (és miattuk sok kidobott, kóbor, beteg kutya) van így is...

2017. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha penz kell akkor dolgozz meg erte es ne a ‘hazikedvenc’, ‘csaladtagod’ szenvedese aran keresd meg. A kutya is erzo leny es nagyon nem jo neki folyamatosan elletni.
2017. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Egészségügyi szempontból, fajtától is függően kb. 1,5- 2 éves kortól 2 évente szabad elletni, ha amúgy teljesen egészséges.

Etikai szempontból pedig semmikor, mivel a kutyái valószínűleg eleve nem törzskönyvezettek, valamint nem rendelkeznek tenyészszemlével és a szükséges szűrővizsgálatokkal, és nem is ért hozzá.

Ha jól csinálja, akkor ebből nem pénzt fog keresni, hanem rá fog fizetni.

Ha pedig pénzt akar keresni, akkor azt csak úgy tud, ha nem megfelelően csinálja.

2017. szept. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatsz neki bármit, úgyis csinálni fogja és ezért nem fogják elvinni a kutyáit. :(
2017. szept. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aki esetleg engem saraz, az úgy tűnik nem lát tovább az orránál, lásd a kérdés alatti szöveg. A másodikkal tejlesen egyetértek, megfogalmaztad amit én gondolok, és ezt is csak azért írtam ki mert én sem gondolom hogy etikai okok miatt meghátrálna, de ha már nem teszi legalább úgy csinálja hogy túlzottan ne károsítsa a kutya egészségét. Szerintem is undorító amikor egy állatot így kezelnek.
2017. szept. 4. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!