Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg az 5éves...

Hogyan tanitsam meg az 5éves kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 4-5 éves palota pincsim még kb. 4éves korába hoztuk el a gazdájátol azota már eltelt 2 év nem nagyon volt tanitgatva , viszont mostanába adodtak problémák vele (feltur mindent, kinyirta a szomszéd tyukját, barangol önáloan az utcába stb...) valahogy tennem kéne ez ellen , mit tanácsoltok ?

2017. szept. 4. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli
2017. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyit foglalkoztok vele? Úgy értem séták, játék? Azért rendezi át a házat és megy önállóan felfedezőútra, mert valószínűleg unatkozik. Próbáld ki, hogy minden nap elviszed 1-1,5 órát szabadon futkározni, megtanítod pórázon sétálni, hívásra visszajönni, ülni, állni, feküdni. Én ugyan ilyen helyzetben voltam a saját kutyámmal, a saját hülyeségem miatt, és amióta le van fárasztva, semmi probléma nincs vele.
2017. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kinti kutya vagy hogy megy ki az utcára? Mert nem a legalkalmasabb fajta a kinti tartásra.

Növeljétek a foglalkozás mennyiségét mert valószínűleg unatkozik. A kerítést csináljátok meg, hogy ne tudjon kimenni. Ezzel párhuzamban pedig vigyétek el kutyaiskolába. A kutyának is jót tesz majd és nektek is sokat segít.

2017. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is, kerítést úgy kell megcsinálni, hogy se a szomszédhoz, se az utcára ne tudjon kiszökni. Vagy nem kint hagyni felügyelet nélkül az udvaron.

Mire szeretnéd tanítani?

Jutalomfalattal, pozitív megerősítéssel a legjobb elkezdeni.

A napi lefárasztós séta is fontos.

Ha semmit nem tudsz a kutyanevelésről, akkor a legjobb, ha elmentek egy kutyasuliba, ahol az alap dolgokat megtanulod.

2017. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat a 2-nek pedig csak az eszéhez mérem , hát sajnos annyit nincs vele foglalkozva , de már neki áltam vele sétálni meg ilyeneket ,
2017. szept. 4. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Agyi és testi fárasztás. Játék. Falkavezérség kivívása.

Az agyi fárasztas is szükséges minden fajtánál, nyilván van, amelyiknél létfontosságú (border collie, belga juhász, stb), és van amelyiknél kevésbé (kis méretű társasági kutyák). A testi fárasztas elengedhetetlen,ott is a séta normális tanítása. 1,5-2óra minden kutyának kell, de nagyobb energiával rendelkezőknél több (amit sokan nek tudnak megadni, ezért van sok problémás). A játék is fontos, ne csak mindig a szigor legyen.

És persze nem árt tisztázni, ki a falkavezér. Nálam 3 kutya van,mindegyik befogadott, és hoztak problémát, de már ritka a visszaesés. Nincs asztalról etetés, nem mehet ki, csak ha megengedem,nem eheti meg a földre lerakott kaját, csak ha megengedem. Sétánál nem húz, de hagyom kibontakozni. Ágyra csak ritkán jön, én például akkor hivom fel,ha egy napot végigcsinál hibátlanul. Amióta ezeket betartom,senki sem stresszes. Az egyik kutya mindenre rápörgött, akár a mikrócsengésre, akár egy hapcizásra (!!), ugatott, akár oda is kapott, stb. Remegett az idegtől. Most már a csengetés az egyetlen para, de azt is csak figyelemmel követi, felemeli a fejét és fülel. Nem rohan ki lerohanni senkit, stb.

a másik kutyám agresszív volt, domináns,neki elmagyaráztam, hogy nem jó. Mármint kis ráhatással :D voltak gondok, bevédte a lábtörlőt, stb de határozottan tiltottam neki. Hogy kezeljem, sokáig póraz volt rajta, ami sokaknak tűnhet hülyeségnek, de nem kockáztattam meg a saját testi épségemet,ha már agyilag nem vagyok ép :D a harmadik kutyám pedig kutyákra támadott, de sikerült ezt is megoldani. Most már 100ból 1x akar, de tiltásra azonnal abbahagyja. Sok sikert!és kutyasuli! :)

2017. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez kicsit off téma lesz, de ha kb 4 éves korában hoztátok el és 2 éve ott van nálatok, akkor hogy lehet 4-5 éves?
2017. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!