Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ekkora lakásba milyen fajta való?

Ekkora lakásba milyen fajta való?

Figyelt kérdés
El költöztünk egy 38 nm-es, egy nagy szobás lakásba (világos), hosszú folyosóval. Az a helyzet, hogy a kis termetű ölebeket nem kedvelem, minimum középtermetűt szeretnék. 8-tól 4-ig dolgozom, munka előtt korán reggel le tudnám vinni, munka után nagy sétára és este. Olyan fajtát szeretnék, ami lakásban elvan, mikor nem vagyok otthon, addig nem szedi szét a lakást. Nem lenne rossz, ha barátságos lenne de ha úgy van még tudna védeni pl. ha meg akarnának utcán támadni.

2017. szept. 10. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy kutya sem fog magától barátságos lenni, jól nevelt lenni és még meg is védeni. A lakás mérete lényegtelen, bent csak alszik. Kölyök korában 1-2 óránkéng le kell vinni, ezt sehogy nem tudod kikerülni (gondolok itt kutyapelenlára) mert nem lesz szobatiszta. Minden kölyök rág, a lakáskutyáknál könnyebben kialakul a sz. szorongás(szét szed mindent, bepisil). Többet ér egy fiatal felnőtt menhelyi keveréket örökbe fogadnod, azzal már noncs annyi gond mert a vizeletet jobban tudja tartani és már kinőtte a rágást.
2017. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az első kutya lesz nekem, szóval tudom a nevelés mikkel jár. Mindenképpen kölyköt szeretnék magamhoz venni, pont azért, hogy a kötődés jobban kialakuljon, plusz én neveljem fel. Az első 2 hétben szabadságot vennék ki mindenképpen, hogy fokozatosan szokjon hozzá, hogy nem mindig leszünk otthon. Párom is van, ha én nem leszek otthon, ő van mikor otthon lesz és fordítva. Neki amúgy is olyan a munkaköre, hogy sokszor dolgozhat otthonról.
2017. szept. 10. 10:20
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a rágást meg lehet oldani játékokkal.
2017. szept. 10. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem te fogod eldönteni hogy mit van kedve rágni, 2 hét alattpedig nem lesz szobatiszta. A kötődés egy idősebb kutyával is ugyan úgy kialakul.
2017. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Előző kutyusom hamar megtanulta, hogy nem szabad rágni mást. Szerintem nevelés kérdése. A szobatisztasággal kapcsolatban tisztában vagyok, nem is arra értettem, hanem az egyedüllét hozzászokására.
2017. szept. 10. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyent, pláne nem középtermetűt.
2017. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Bármekkorát lehet kivéve a nagy pásztor fajtákat.


Megfelelő mozgatás mellett mindegy mekkora a lakás méret, de nyilván egy 60 kg-os kutya nem feltétlen érezné jól magát mozgatás ellenére sem túl jól.

2017. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mudi? A Gulakuti kennelt tudom ajánlani. Jó idegrendszerűek és fajtán belül általában nagyobbak. Elég határozottan fellépnek, ha fenyegetve érzik a gazdit. Sokan ki sem néznék belőle, ami csak fokozza a hatást. El kell pakolni amúgy otthon rendesen, lekeríteni neki egy részt és 1 éves kora után kb már nem rombol. Csak meg kell lennie a megfelelő foglalkozásnak, szellemi és fizikai. A gazdi barátait imádja, idegenekkel nem bratyizik - persze ehhez az első évben sokat kell vinni közösségbe.
2017. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mudira gondoltam már én is. Nagyon tetszenek. Főleg az intelligenciajuk. Vinném magammal ahova csak lehet, azon kívül is mikor alapból sétálni vinném.
2017. szept. 11. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!