Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Silken windhound kapható...

Silken windhound kapható Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ez egy kisebb méretű agárfajta, és akárhogy kerestem nem találtam a magyar megfelelőjét, de lehet én voltam a figyelmetlen vagy a felületes. Még nevet se találtam neki hogy magyarul hogy hívják, nemhogy kennelt, ha pedig az angol nevével keresem csak külföldi kenneleket dob ki, főleg Amerikában.


Valaki találkozott már ezzel a fajtával? Esetleg tud róla valamit?



2017. szept. 17. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam róla, de szerintem nincs ilyen fajta Magyarországon.
2017. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de van saluki vagy borzoj.
2017. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy igazából whippet csak hosszúszőrrel. Gondolom valamit bekevertek azért a fajtába, magától nem lesz csak úgy hirtelen hosszúszőre.
2017. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 magyaran ***** válasza:
100%

A silken windhound nem hosszú szőrű whippet, az a silken windsprite. Hasonlít a két fajta, de a tartói nagyon megsértődnek, ha az ember összekeveri őket :)

Egyik sem elismert fajta még, de a silken windhound regisztrációja folyamatban van, Mo-n például már elismerik és kiállítható.

Ennek ellenére nálunk nincs kennel és valószínűleg még egy ideig nem is lesz. Ha kerül is ide kutya, még évek, mire alom születik.

A tenyésztés legfőbb európai arca egy svéd tenyésztő, ő nem ad erre a területre kutyát, vagy legalábbis régen nem adott. Hollandiában van még híresebb kennel, de pl. Németországban is biztosan akad. Szerintem a szomszédos országainkban sincs, de arra nem mernék megesküdni.

Ha külföldről nem akarsz venni, akkor még pár év. Előbb-utóbb itt is lesz.

2017. szept. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a választ! Gyönyörű fajtának tartom, és remélem egyszer a jövőben lehetőségem lesz egy ilyen gyönyörűségre. Nem baj ha külföldről kell vennem, de azért szerintem még várok hogy ne milliókba legyen egy ilyen fajta hobbi kutyus beszerzésének a költsége. :)
2017. szept. 21. 19:41
 6/6 magyaran ***** válasza:
100%

Az árát nem tudom, de szerintem megéri elkezdeni érdeklődni már most a tenyésztőknél. Egy ilyen fajtánál a semmiből felbukkanó embernek magyarok sem valószínű, hogy fognak adni, szóval tényleg érdemes minden szempontból tájékozódni, a saját érdekedben is.

Milliókról egyébként nem valószínű, hogy szó van. Max 1-ről :D De ez itthon sem lesz másképp. Ha egy különleges igényű, ritka fajtát szeretne az ember, arra rá kell áldozni a saját érdekedben is. Azon rettentő kevés fajta közt van, ahol még tényleg kínosan figyelnek arra, hogy csak egészséges, és minden szempontból rendben lévő egyedek szülessenek. A genetikájuk még most sem teljesen kialakult, lévén, hogy nagyon fiatal fajta, így ez fokozottan fontos. Az egészségért és a fajtatipikus egyedért megéri az a pénz.

2017. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!