Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, mit tegyek?

SOS, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kimentem meglesni a kutyát, és találtam a nyakában egy kullancsot. Megpróbáltuk kiszedni, de a feje beleszakadt. A nyakán van a fülétől olyan 10 centire. Menjek el vele orvoshoz? Ha már benne van tudnak még csinálni vele valamit,vagy már késő?

Eddig nem mertem neki venni nyakörvet, mert azt mondták kis kutyának nem a legjobb. Most 11 hetes 14 kiló. Mit ajánlanátok neki? Nyakörv, tabi vagy csep?


2017. szept. 21. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kell menned sehova.

A fej majd kilökődik. Ha már volt hasa a kullancsnak, akkor szívott vért, és figyeld a kicsit jó pár napig. kedvetlenség, láz, nem evés, hányás-irány a doki.

Most lesz a kullancsoknak a legkedvezőbb idő. Valamit mindenképpen tegyél a kutyára. Dokival is megbeszélheted, a környéketeken mi az, ami a leghatásosabb.

2017. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell most dokihoz rohanni.

Mi cseppet használunk.

2017. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem volt hasa a kullancsnak. Kb az észrevétel előtt jöttem be tőle fél órával, akkor még nem volt benne semmi..
2017. szept. 21. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
ha úgy szakadt bele a fej hogy előtte összenyomtátok a kullancsot (belepumpáltátok a kutyába a mérget) akkor azonnal állatorvosi ügyelet, ha pár órán belül kap injekciót talán nem lesz baja
2017. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

ma 22:02

Nincs igazad. Nem részletezem, mert késő van már.

2017. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha bele is nyomták a kullancsot, akkor sem biztos, hogy fertőzött volt... Többet árt mint használ egy haszontalan Imizol... Gondolom, a kérdező tudja milyen tünetekre figyelje a kutyát az eljövendő 2 hétben. Amúgy a Foresto nyakörvet ajánlom megelőzésképpen, ha jól tudom használható már ilyen korban.
2017. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 hós kölyköm van, én Forestot használok rá mióta kilehet vinni.
2017. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!