Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ügyeletes orvost azt...

Az ügyeletes orvost azt mondta hogy senki nem fog bejönni ha a kutyák nincsenek megkötve, még a mentős sem? Vélemény?

Figyelt kérdés

Hétvégén apukám rosszul volt, és kihívtuk az ügyeletest, akinek eldurrant az agya amikor meglátta a két közepes testű kutyát az udvaron, és nagyon gorombán beszélt velünk. Hiába fogtam meg a kutyát, az nem volt neki elég. Szó szerint azt mondta hogy "a fa**om sem fog bemenni ide, még a mentős sem ha életveszély van sem" Teljesen ledöbbentünk ezen, hiszen eddig, óraleolvasók, áruszállító, bármilyen szerelő, akárki, elég volt ha csak kísértük őket. A kutya csak morgott, nem a kerítést tépte. Mi erről a véleményetek? Eddig akiknek mondtam mindenki megdöbbent. Mi az hogy a mentős se jönne be ha szabadon van a kutya?? Hiszen ott vagyunk. Falun lakunk, s ma már a legtöbb helyen szabadon van a kutya, főleg éjszakára (ez kora reggel volt, de a mieink soha nem is voltak még se megkötve, se bezárva) Hallottatok már ilyet? Vagy ez tényleg így van hogy el kell zárni- az egyébként nem harapós (csak morgós, ugatós) kutyát is? Soha senkinek nem okozott még ez gondot, mint ahogy a kutyák is, mégcsak oda se kaptak senkinek sem...

Meg az ahogyan beszélt :(


2017. szept. 28. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Én se mennék be. Ez a vélemény.
2017. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy beszélt, az tényleg nem elfogadható, de ha a kutya ugat és morog úgy is, hogy ti ott vagytok vele, akkor illene elzárni. Egyrészt az idegen mentős nem tudhatja, hogy a te kutyád csak morog, vagy harap is (ha annyi ezresem lenne, ahányszor hallottam, hogy nem harap a Buksi...), másrészt egyáltalán a kutyákat sem kell ismernie és aki nem sokat tud a kutyákról, ráadásul esetleg tart is tőlük, az nem szívesen megy be ilyen helyre. Be fog menni, mert ez a munkája, de nektek is jobb, ha a munkájára tud koncentrálni, mert nem azon aggódik, hogy mi van a kutyával.
2017. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és nem is jött be, mi vittük be a helyi ügyeletre. Aztán onnan a mentő tovább vitte kivizsgálásra.
2017. szept. 28. 14:57
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján a stílusa megengedhetetlen, de tartalmi részével egyetértek.

Magam is kutyatartó voltam, de ha idegen jött be, arra a pár percre megkötöttem.

Pedig csak egy nagy bohóc vizsláról volt szó.

S tudomásul kell azt is venni, hogy nem mindenki szereti a kutyákat.

Nem rossz ember, csak így alakult. Nekem három kutyám volt, az idegen kutyákat mégsem engedem a közelembe.

2017. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
De ha láttad, hogy be sem mer jönni így, akkor miért nem lehetett elzárni a kutyákat? Nem az orvos akart nálatok vendégeskedni, hanem ti vagytok az ő segítségére szorulva.
2017. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Közben eszembe jutott, hogy egyszer ki kellett hívnom a rendőröket, ők megkértek, hogy zárjam el a kutyát, pedig végtelenül barátságos, egy hangja nem volt, csak hát német juhász. Elzártam, nem csináltam belőle ügyet.
2017. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
20mp alatt meg lehet kötni\el lehet zárni,mi a hiszti tárgya?!
2017. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
"csak" morog, miközben te fogod? Én se mennék be.
2017. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag a stílusát leszámítva jól viselkedett. Nem ismeri a kutyát, és amíg nincs biztosítva, hogy a kutya véletlenül sem támadhat rá nem mehet be. Az orvosok, és a mentők nem veszélyeztethetik a saját épségüket egy ellátás miatt. Az autóban várakozhatnak amíg nem történik valami. Elvileg (és így vannak oktatva) ők már csak biztonságos, statikus helyszínre léphetnek be. Ha a helyszín nem biztonságos (vagy nem statikus) akkor hívhat tűzoltót (pl. egy baleseti helyszínen, vagy nehezen megközelíthető terepen), vagy rendőrt (ha esetleg arra lehet számítani, hogy rátámad valamelyik hozzá tartozó). Nyilván az ésszerűség határáig elmennek, de erre nem kötelezhetőek. Egy ugató, aggresszívan viselkedő kutya pontosan ez a helyzet. A képzésen, és a gyakorlatokon elég gyakori szituációs feladat.
2017. szept. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szociális intézményben dolgozok, van jelzőrendszeres segítségnyújtás szolgáltatásunk idős emberek részére. Arról szól hogy készülékek vannak kitelepítve hozzájuk amit ha megnyomnak a nyakukban lógó kütyün keresztül befut hozzánk a riasztás és húsz perc múlva kimegyünk. Lehet csak elestek, lehet rohamuk van, lehet tévesen nyomják meg, de mi mindig kimegyünk. Na hát nálunk is van olyan bácsi, néni akinek a negyven-ötven kilós helyes berni pásztora "nem harap", csak a gondozónő a szívét dobja el amikor vészhelyzet van és be kéne menni éjszaka közepén a riasztáshoz, a kutya meg ott ugat és morog a kapuban. Egyébként nagyon helyes, aranyos kutya, de őrzi a területet ami a dolga és senkitől nem lehet elvárni hogy ilyen körülmények között bemenjen oda.


Az orvos alpári módon viselkedett, nem szabadna így beszélnie, de teljességgel igaza van.

2017. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!