Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyomorcsavarodást kaphat a...

Gyomorcsavarodást kaphat a vizslám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos magyar vizsla kutyám.Nemrég kapott enni,utána meg mivel ma nem vittem el sétálni,teljesen elfelejtettem,hogy az előbb evett, játszottam vele kb. 10 percet.Akkor jutott eszembe,hogy gyomorcsavarodást kaphat,és beszaladtam a házba.Most rettegek a gondolattól,hogy reggelre már csak egy felfúvódott kutyahullát találok a helyén.Szerintetek egy kis játékról már megcsavarodhat a gyomra?Nagyon ugrált,futott.

2017. okt. 2. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű ebben a korban és ekkora testalkattal... amúgy csóri kutya meg csak pislogott, te mit rohangálsz a házban :DDD
2017. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jesszusom dehogyis. :D Azért nem kell ennyire túlaggódni az ilyesmit, amikor a kölykök más kutyákkal vannak együtt tartva szerinted ők milyen szigorúan tartják be hogy evés után rögtön csendespihenő? Nalátod, nem lesz semmi baja, ha ilyen egyszerű lenne a gyomorcsavarodás kihaltak volna már a kutyák. :)
2017. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első,a kutyám kinti kutya,és úgy szaladtam be a házba.Érted?

Amúgy köszi a válaszokat,megnyugtattatok.Csak tudjátok, első kutya, és mindent túlreagálok és összeolvasok.

2017. okt. 2. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
létezik olyasmi hogy gyomorfelvarrás, ha későbbiekben nem szeretnél a gyomorcsavarodás miatt aggódni megéri megcsináltatni, bár ez nem azt jelent hogy evés után is hancúrozhat, egyszerűen szinte nulla lesz a gyomorcsavarodás esélye. Rutin műtét mint az ivartalanítás, és semmiben nem zavarja vagy gátolja a kutyát. :)
2017. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem lesz gyomorcsavarodása.

De azért remélem azt nem gondoltad komolyan, hogy ha tényleg baj lenne, bent ülnél, rá se néznél, hogy reggelre "már csak egy felfúvódott kutyahullát" találj a helyén...

Baj esetében nem elrohanni, elbújni és aggódni kell, hanem cselekedni azonnal...

2017. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja ettől.

Viszont magyar vizslát nem tartunk kint ilyen időben már! Pláne kölyköt, de felnőttet sem. A bundája nem alkalmas kinti tartásra télen. Vidd be a lakásba.

2017. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyomorcsavarodás a legtöbb nagytestű kutyánál előfordulhat. Evés után valóban nem szabad aktív vagy megerőltető mozgásnak, futkosásnak kitenni, de ennyitől nem lesz baja. Amúgy a gyomorcsavarodás azonnal tüneteket produkál, biztos észrevetted volna, ha baja van.

Itt egy korrekt leírás a dologról:

[link]

2017. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!