Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutyák a kertben? Mit...

Kóbor kutyák a kertben? Mit lehetne tenni? A sintér nem segít.

Figyelt kérdés

Van egy kutyánk és féltjük.

Hatalmas kertünk van ami drótkerítésselvan körbekerítve már vagy 10 éve, soha semmi baj nem volt. Bent tartotta amit bent kellett és kint amit kint.

Moatanában vagy 4-5 kutya portyázik a kertünkben, átmásznak a kerítésen és megölik a csirkéket, nem lehet kiengedni a kutyánkat éjjelre vagy ha nem vagyunk itthon így a kenelben kuksol szegény.

Voltunk már az önkormányzatnál és a sintértelepet is hívtuk, de senki nem segít. Elkapni sem tudjuk őket.

Mit tegyünk?


2017. okt. 2. 22:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, milyen nyálcsorgató kretén törölte ki a villanypásztoros javaslatom, de innen üzenem neki, hogy a villanypásztor egy teljesen legális termék, ami nem okoz túlzott vagy indokolatlan szenvedést az állatnak és pont azért jó, mert úgy tudja kívül/belül tartani, hogy nincs szükség drasztikusabb megoldásokra, emellett nagy területek védelmére fajlagosan kifejezetten olcsó, ezért használják megelégedéssel szerte a világon.
2017. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
Villanypásztor szerintem is megoldás lenne, nem is olyan drága. De megölni őket erős túlzás.
2017. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%

12-es ha szerinted túlzás egyeztess a kérdezővel fogd néhány hasonszőrű barátodat és menjetek fogjátok/fogadjátok be magatokhoz.


Észt osztani könnyű meg más pénztárcájával gazdálkodni.


Kérdező próbáld meg a villanypásztort. Illetve ha azt akarod, hogy a sintér cselekedjen küldj neki levelet ajánlva úgy hogy legyen nyoma illetve fénymásold le, hogy legyen neked is egy példányod. Ezt eljátszod kétszer harmadik alkalommal küldesz egy fizetési meghagyást a nálad keletkezett kárról, ne félj utána repülni fog a dolgát végezni.

2017. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
#4-es. Nem Belgium, Budapest. Csak veled ellentétben én tisztában vagyok vele, hogy a gyepmesteri telepnek ez a kötelessége, konkrétan törvény van rá. Ezek állami intézmények erre kapják a pénzt, amiből az egész üzemel. Ha pedig kóbor állat van közterületen, akkor azt nekik be kell fogniuk. Én biztosan a hatóságok segítségét kérném, hátha tudnak valamit, de egyébként a jegyzőnél kell bejelentést tenni, ha a gyepmesteri telep nem végzi el a munkáját.
2017. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

"Észt osztani könnyű meg más pénztárcájával gazdálkodni."


Angyalom,. mint már jeleztem az első kommentben is; átjárhatatlan kerítés a megoldás! A tulajnak a kötelessége megoldani, hogy ne jussanak be a portájára! Lehet írogatni mekkora birtokról van szó, de azt normálisan, biztonságosan körülkeríteni már luxus!

2017. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

"#4-es. Nem Belgium, Budapest. Csak veled ellentétben én tisztában vagyok vele, hogy a gyepmesteri telepnek ez a kötelessége, konkrétan törvény van rá. Ezek állami intézmények erre kapják a pénzt, amiből az egész üzemel. Ha pedig kóbor állat van közterületen, akkor azt nekik be kell fogniuk. Én biztosan a hatóságok segítségét kérném, hátha tudnak valamit, de egyébként a jegyzőnél kell bejelentést tenni, ha a gyepmesteri telep nem végzi el a munkáját."


Ez az elmélet. A gyakorlatban pont lesz.rja a jegyző is, a gyepmester is a bejelentéseket. (Tapasztalat. Pest megye).

2017. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Felénk se csinál semmit se a jegyző se a gyepmester. Semmit nem lehet manapság hivatalos szerveken keresztül elintézni sajnos.
2017. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
19%

15-ös kis csillag nem vagyok az angyalod.

De tudod mit menj és fizesd ki a behatolás biztos kerítés létesítését, ha annyira oda vagy magaddal.

2017. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
Miért én fizessem, te szerencsétlen? Az én házam táján rend van.
2017. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
9%

Mert neked jár erről a szád nagyokos.

Tisztán látszik, hogy az oldalt látogató népes sötétzöld tábor tagja vagy.

2017. okt. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!