Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg így van?

Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Magyarországon venném a kutyám és már 2 hónapos korában kivinném Ausztriába . Tudom hogy kell útlevél meg ilyesmik . 2 hónapos korában kivihetem Ausztriába a kutyát vagy várnom kell míg 3 hónapos nem lesz ??? Ezt nekem az egyik ismerősöm mondta . Ez igaz ????

2017. okt. 9. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából majdnem 4 hónapos koráig kell várnod mert azelött nem érvényes a veszettség oltás.
2017. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt tudom , de átvihihetem vagy sem ?
2017. okt. 9. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Hivatalosan nem viheted át, de mível a határon senki nem foglalkozik ezzel simán ki tudod vinni (Schengeni belső határ).
2017. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen elvileg csak érvényes veszettség oltással lehet kivinni. De be lehet próbálkozni
2017. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
2017. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 EvaSz86 ***** válasza:
85%
3 hónapos korában kaphat veszettség ellenit, és utána még 21 nap, amikor már mehet. Az útlevél éppen emiatt van. Mondjuk én is megcsináltattam az útlevelet, a doki bele is írta, hogy nem oltott, mert ugye nem vállal felelősséget. Utána kihoztam, és itt kint oltották. De nagy volt a rizikó, ha belefutsz egy ellenőrzésbe, jön a büntetés, és elkobozzák a kutyust. Így visszagondolva már nem próbálkoznék vele. De akkor nem volt más választás. Ez a csempészés miatt is lett kitalálva. Olaszországba például már nem is lehet behozni, ha nincs 4 hónapos a kutyus...viszont itt például már nem is kötelező a veszettség elleni oltás.
2017. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Elvileg csak érvényes veszettségi oltással viheted ki, kb. 4 hónapos korában.
2017. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 3 hónaposnál fiatalabb kölyökkutyának még nem kell oltással rendelkeznie, de az EU-útlevél szükséges, és a kölyökkutya legyen chippel vagy tetoválással ellátva.


Igazolni kell továbbá, hogy a kutya születésétől fogva azon a helyen élt, ahol született, és nem került vadon élő állatok közelébe, ahol veszettséggel történő fertőzés veszélyének lett volna kitéve (ezt az állatorvosnak kell igazolnia).

2017. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EvaSz86 ***** válasza:
Eu-s jogszabály szerint 3 hónapos kutyát nem lehet bevinni bizonyos Eu-s országokba. ez a korhatár Olaszországban 4 hónap például...de Austriában ez 3 hónap.
2017. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azaz kb. a megvásárlás pillanatában kivinnéd az országból?
2017. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!