Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyát videón keresztü...

Lehet a kutyát videón keresztül tanítani?

Figyelt kérdés

Oké, ez így nagyon hülyén hangzik :D


De ha egy kutya képes megtanulni egy trükköt egy másik kutyától (régen a nagyszüleimhez került egy kutya, aki az előző gazdájától megtanult néhány trükköt, a mieink átvették egy kis jutalom reményében :D)

akkor lehetséges megtanítani arra, hogy utánozza azt amit videón lát? (például kezdjük egy ülő kutyás videóval, közben leültetem őt is, hatalmas dicséret)


Majd ha lesz kutyám, rengeteg trükkre szeretném megtanítani, de van néhány amit fogalmam sincs hogy hogyan tudnék kivitelezni :D


2017. okt. 13. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én belefàsultam màr hogy ugy csinàljak mintha tanitanék mikozben a kutya hajlandosagan mulik de szivesen atadom a tudok ha erdekel privatot irj nyugodtan
2017. okt. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ott bukik a dolog, hogy vagy nem is köti le a kutyát a képernyő bámulása, vagy ha mégis nézi, nem hiszem, hogy tudatosul benne, hogy mi is az. :D


De azért megpróbálhatod.

2017. okt. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleve a kutya másképpen lát. Eleve TV (videó) az emberi szemre van kitalálva, alapvetően az ember 18 képkocka/mp sebesség fölött már folyamatos mozgást lát, az alatt lát "szaggatott" mozgást, ezért a "hagyományos" videók 25 képkocka/mp illetve HD esetén van 50 képkocka/mp sebesség. A kutyák egyes mérések szerint (erre több tanulmány is van) legalább 70-80 képkocka/mp sebességig "szaggatottan" látják a képet. A spektrális érzékenységük is egészen mások, nálunk a vörös, kék, zöld tartományban a legnagyobb az érzékenységünk (ott is meghatározott hullámhosszokon) és ezeken a hullámhosszokon működnek a TV-k (ld. RGB színmodel), a kutyáknál máshol vannak a "csúcsok" és ezért lényegesen "sötétebbnek" fogják látni a képet. Szintén az optikai felbontóképességük is kisebb a szemüknek. Ezért lehet, hogy az ember a képernyőn még két párhuzamos vonalat lát a kutya azt már egynek fogja látni. Ezért a kutya teljesen mást fog látni a TV-n mint az ember. Egy nagyon jó összefoglaló pl.: [link]
2017. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutyák nem látnak 2D-ben, csak 3D-ben (tehát hangok szagok stb)
2017. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Állatok is látják a monitort :)
2017. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5.: Ha figyelmesen elolvasod amit írtam, nem azt írtam, hogy nem látják a monitort, hanem azt, hogy nagyon másképpen látják mint mi emberek.
2017. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!