Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtákat lehet...

Melyik kutyafajtákat lehet kint tartani?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem a hideg miatt kérdezem, mert lenne szigetelt, fűtött (télen) kennel neki, csak úgy tudom vannak kutyák, amik belebolondulnak ha nem lehetnek állandóan a gazdájuk körül.

Foglalkozva lenne vele amúgy sokat, napi több órát is rá tudok szánni + kutyaiskola, séták, csak a házba nem szeretnénk beengedni. Van olyan kutyafajta, aminek ez megfelel?


2017. okt. 17. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján a hosszú szőrű minimum közép méretű kutyák megfelelnek, de borzasztó nehéz lenne most ide felsorolni azokat amik ennyire kevés infó alapján szóba jöhetnek. De ha nem számít neked fajta (mármint nem írtál egyet se mire gondolsz, gondolom akkor nincs akkora jelentősége) akkor én a helyedben elmennék egy menhelyre vagy gyepire és keresnék egy fentebb írt feltételeknek megfelelő kutyust.
2017. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Néztem a menhelyi kutyákat is, viszont nagyon sokhoz oda van írva, hogy tapasztalt gazdának ajánlják, meg bizalmatlan emberekkel. Én pedig még nem vagyok olyan tapasztalt kutyás, hogy egy felnőtt sérült kutyát kezelni tudjak. :/ Meg tudom, hogy vannak olyan kutyák, amik nagyon rosszul tűrik, ha nem lehetnek 0-24-ben a gazdi mellett, éjszaka is. Pl dobermann is ilyen (Más kérdés, hogy azt már csak a szőre miatt sem lehetne kint tartani). Na és hát menhelyi keverék kutyánál nem tudni, hogy ezt hogy fogja viselni.
2017. okt. 17. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:
De akkor milyen elképzeléseid vannak? Közép vagy nagy testű? Közép vagy hosszú szőrű? Milyen típus, szeretnéd-e "használni" valamire pl. terelés, őrző-védő, agility stb.? Mert így nagyon nehéz lehet belőni hogy milyen típusú kutyát szeretnél, több száz fajtát fel lehetne sorolni.
2017. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A mérete nem számít, lehet közepes és nagy is. Az itteni kutyasuliban többféle sportra is van lehetőség, pl. apport, agility, ÖV, nekem ezek közül bármelyik szimpatikus, itt a kutya dönt majd. Még mi kikötésem lenne, az annyi, hogy ne legyen annyira barátságos idegenekkel, hogy akár el is vihetnék. Az sem baj, ha bizalmatlan velük. Lehessen tanítani. Ne legyen túl domináns, makacs, kezdőként meg tudjam nevelni kutyaiskola segítségével. Ennyi lenne nagyjából. :) És köszi, hogy próbálsz segíteni :)
2017. okt. 17. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kèrdező. Leìràsod alapjàn nekem rögtön a mudi ugrott be.

Jòl bìrja a hideget, a szőre kevès àpolàst igènyel. Egygazdàs kutya. Termèszetesen ettől mèg a csalàdtagokat nagyon szereti ès idegenektől is elfogad simogatàst, de nem az a fajta kutya, aki egy kedves szòèrt utànamenne bàrkinek. Területőrző ösztönei is erősek. Kutyàs sportokban nagyon nagyon jò, hiszen egy rendkìvül energikus, agilis fajta. Első kutuànak nem biztos, hogy èlből ajànlanàm, ahogy egyik terelő fajtàt sem, mert nagyon erősek az ösztöneik, sok önàllò ötletük tàmad ès sok mozgàs kell nekik. Ha azonban iskolàt /sportot tervezel vele ùgy nem lenne baj. Hiszen ìgy megkapnàd a megfelelő segìtsèget ès a kutya is le lenne fàrasztva mind szellemileg mind fizikailag. Ennèl a fajtànàl mindkettő igen fontos. Nem utolsò sorban pedig egy gyönyörű fajta, ami több szìnvàltozatban elèrhető.

2017. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. puli, mudi, pumi tök jók lennének neked.
2017. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyen fajta van. Alapvetően olyan fajtákat nézz akiknek dupla rétegű bundája van és közép vagy nagy termetűek. Mert a kicsiknek lehet bármilyen nagy a bundájuk, az esetek többségében csak egyrétegű, és a rövid lábai miatt túl közel vannak a hideg talajhoz, így jobban fáznak.

Nem feltétlenül a bunda hossza a lényeg. Az ír szetter vagy afgán agár hosszú szőrű, de egyenes egy rétegű bundája van, nem a hidegre vannak "kalibrálva".

A német juhászban vannak rövid szőrűek, még is elvannak az udvaron akár fagyban is a hó tetején heverésznek, mert a bundájuk két rétegű, jól szigetel, az aljszőrzet sűrű és meleg, a fedőszőr, erős, és véd a nedvességtől.

2017. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!