Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlik az állatmenhely?

Hogy zajlik az állatmenhely?

Figyelt kérdés

Szeretnék menhelyről hozni egy kis kutyát de nem tudom hogy

Mennyit kell fizetn?

Minden hónapba kijárnának megnézni a kutya körűlményeit mire is kellene oda figyelni? Csak úgy adják ki a kutyát ha házba is tartanám ? Miskolcon mrlyik a legjobb menhely ?Hol vannak olyan menhelyek ahol sok a kiskutya Miskolcon? Mindent evvel kapcsolatban irjatok le köszi



2017. okt. 23. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bàr Miskolc környèket nem ismerem, de àltalànossàgban tudok ìrni.

Az, hogy mennyit kell fizetni vàltozò. Valamennyit mindenhol kèrnek, de ez 5-15 ezer ft között szokott lenni. Mèg ìgy is jòl jàr az örökbefogadò hiszen a kutyàt oltva, fèregtelenìtve , ivartalanìtva( àlltalàban) kapja meg, amit ha szèpen összeszàmolunk elèg komoly összeg.

Nem jàrnak ki minden hònapban, hiszen arra nincs kapacitàs, azonban szùròpròba szerűen szoktak làtogatbi illetve azt kèrik, hogy a kutyàrol èvente/ fèl èvente küldj fotòt egy kis leìràssal, hogy mi ujsàg vele.

Az àtadàsnàl szokott lenni, hogy szemèlyesen viszik ki a kutyust ès megnèzik van e fekhelye, ètele ... stb. De ez sem mindegyik helyen.

A legtöbb menhely valòban csak hàzba bejàràssal ad ki kutyàt.

Az elhozatal àlltalàban 2 lèpcsős. Tehàt egyszer odamèsz, kivàlasztjàtok a kutyust ès első alkalommal nèlküle kell hazamenned. Megkèrnek, hogy aludj rà egyet ès a következő alkalommal viheted el.

2017. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb menhely maximum az oltások és az ivartalanítás árát szokták elkérni, hogy fenn tudják tartani magukat. Ez egy 10-15 ezer forintos tétel szokott lenni, de sok helyen ezt el sem kérik.

Az hogy lakásban vagy kertben tartható-e a kutya nagybann függ a kutyától. Értelem szerűen egy rövidszőrű, kistestű kutyát nem fognak odaadni a kertbe, de egy hosszúszőrű juhászkutyát igen.

Kijárni nem szoktak, viszont a chip alapján tudják ellenőrizni, hogy megkapja-e a kutya az oltásokat.

2017. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan Miskolcon 2 hely van ahonnan hozhatsz kutyát, egyik a MÁSA, ők menhely és kb. 300 kutya közül válogathatsz, a másik a gyepmesteri telep, itt átlag 60-80 kutya van, itt 8 ezret kell fizetni a kihozatalért.

Én a gyepire járok önkénteskedni, így csak erről tudok információt.

Csakis jó gazdához adnak ki kutyát, de ezt ne úgy vedd, hogy a nyakadra fognak járni ellenőrizni, de pl. bull típusú terriereknél elő-, utókontroll van, mert nem szeretnék, ha egy eleve putrisabb helyről mentett, agyonfialtatott, harcoltatott kutya szintén ilyen "emberek" kezébe kerüljön.

Ha normális ember vagy tisztességes szándékkal, nem kell félned :))

Elmégy egy nyílt napra, kiviszed sétálni a kutyát, ismerkedtek és ha szimpatikusak vagytok egymásnak, hazaviszed, persze csak ha jól átgondolta az egész család. Mert sajnos nem egy olyan eset volt már, hogy kivittek egy kutyát, aztán visszavitték, vagy még rosszabb, utcára dobták, kikötötték és úgy került vissza a gyepire :(

2017. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Egyszer örökbe akartam fogadni egy kutyát menhelyről. Kiválasztottam a kutyát, kitöltöttem az 5 oldalas adatlapot, 5 alkalommal be kellett mennem összebarátkozni a kutyával, eljöttek megnézni a helyét, kifizettem 45 ezer forintot majd amikor már az örökbefogadási szerződéssel mentem a kutyáért közölték, hogy az egyik gondozó befogadta és válasszak másik kutyát.

Remélem Miskolc környékén kicsit jobban, gördülékenyebben megy a dolog.

2017. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, 45 ezret nem kérnek menhelyen kutyáért.
2017. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtalálom, akkor belinkelem az átvételi elismervényt. Adományként vették át, mert ők nem kérnek pénzt a kutyákért.
2017. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja az más, akkor magadtól gondoltál annyit, azt hittem ők kértek ennyit, mert az durva lett volna.
2017. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. okt. 23. 17:26
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Ők kértek ennyit. Én 15-20 körül gondoltam, de azt mondták, hogy az nem lesz elég.
2017. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Őket ajánlom:


[link]

2017. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!