Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak már másodszor van...

A kutyámnak már másodszor van bűzmirigy problémája, mit tud csinálni vele az orvos?

Figyelt kérdés
Hamarosan megyünk már dokihoz, de csak későbbre kaptunk időpontot.. Attól félek hogy nem fog tudni mit csinálni vele, de kibírhatatlan bűzös itt a házban. Folyamatosan túltermel, undorító, nem lehet együtt élni ezzel. Mit tud kezdeni ezzel a doki és mit tehetek vele én?

2017. okt. 27. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit eszik, milyen kemény a széklete? Általában a bűzmirigy probléma akkor alakul ki, ha a széklet túl lágy, ezért kakilás közben nem ürül a mirigy eléggé, és egy idő után feltelítődik. Nem vagyok híve a folytonos kinyomogatásnak, mert a problémát nem oldja meg, sőt egyre gyakrabban kell majd csinálni, mert egyre gyorsabban telítődik.
2017. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Royal canint eszik, középes keménységű sajnos. Nem tudom mivel lehetne kéményíteni. Kicsit furán nőtt a farka(bulldog) ezért nehezebben ürít talán. Most fogják neki műteni. De a tenyésztő azt mondta sajna nem biztos hogy összefügg a kettő. Remélem valahogy orvosolható mert nekünk is szörnyű, de neki talán még rosszabb:/
2017. okt. 27. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Végső esetben el is távolítják. Hiánya semmiben sem befolyásolja a kutya életét.
2017. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is megpróbálkoznék egy fokozatos tápváltással, a Royal Canin árában vannak jobbak is. Igazából a legjobb lenne, ha heti pár alkalommal kapna csontot (nyersen, ami nem törik szilánkosra), nálam az előző kutyámnál ez oldotta meg miután már havonta kellett bűzmirigy nyomásra járni, onnantól egyáltalán nem kellett beavatkozni, szépen ürült magától. De mivel bulldogról van szó, tudom az ő emésztésük érzékenyebb az átlagnál, ezért mindenképp egyeztesd az állatorvossal, hogy kaphat-e csontot. Végső megoldásként pedig el is lehet távolítani a bűzmirigyet, de azért az mégiscsak egy műtét.
2017. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha műtik a farkát, akkor el lehet távolítani a bűzmirigyet. Mivel a műtétben legveszélyesebb az altatás, érdemes egyszerre megcsináltatni.
2017. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bűzmirigy eltávolítást indokolatlanúl nem végeznek, mivel rengeteg ér van a közelében. Egybként annyi a megoldás, hogy pár hetente fesétálsz az állatorvoshoz és kinyomatod. Az én kutyámnak 3 hetente kell, az angol bulldogomnak havonta kellett. A széklet keménységének pedig már nem sok köze van a dologhoz, régebben tényleg a széklettel ürült nekik, de ma már a bűzmirigy nyílása anatómiailag távolabb került (pár miliméterre de ez is ennyit számít) a végbéltől ezért nem fog tudni ürülni.

Ha nincs rendszeresen ürítve nekik, akkor pedig elszaporodnak benne baktériumok, begyullad és emiatt fülproblémákat és viszketést is okoz.

2017. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és bulldognak ne nagyon adj csontot, mert nem tudják megrágni. Amit az előző kommentemben írtam nem MINDEN kutyára igaz, de a többségre sajnos igen. Plusz ugye a bulldognak amúgy is lazább kötőszövete van ez pedig hajlamosító tényező
2017. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a tacsinak havonta kell nyomni, a sharpeinek soha, pedig ugyanazt eszik teljesen. A nasi is ugyanaz. Szóval ez erősen kutya függő dolog. Ha nagyon durva akkor esetleg el lehet távolítani.
2017. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!