Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden táp döghúsból van?

Minden táp döghúsból van?

Figyelt kérdés
Az állatorvos mondta nekem, hogy ne gondoljam már, hogy azok a tápok amiket a boltban veszek 600Ft/kg-ért azok nem dögből vannak,mikor a szín hús ebből többe kerül. + azt is mondta, hogy a jó húsból emberi étel készül. Szerintetek a legjobb, prémium kutyatápok is döghúsból készülnek?
2017. nov. 12. 13:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az Acana/Orijen valóban jó táp, de van még azon kívül jó pár minőségi kutyatáp. Általában fel is van tüntetve külön, hogy: "NEM TARTALMAZ: vágóhídi hulladékot, növényi vagy állati melléktermékeket, ízfokozókat, az eledelt vonzóbbá tevő anyagokat."
2017. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
Létezik vegán táp is, abban tuti nincs döghús - meg semmilyen hús se. Igaz, én nem értek egyet a kutya ilyen jellegű etetésével, SŐT, de ettől még létezik, kapható.
2017. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én csak sajnálni tudom azt a kutyát akit a gazdája megvon az alap táplálékától. Szerinzem az embereknek sem egészséges, sok rossz visszajelzést hallani. Én alapvetően a bio életmód és a mindent lehet mértékkel és sporttal fogyasztani híve vagyok.:) De ez mindenkinek a saját dolga, a saját teste szóval ezzel nem a vegánokat akarom szidni. Tudom, hogy vannak olyanok akik eleve nem szeretik a húst azoknak ez a legmegfelelőbb.
2017. nov. 12. 16:02
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#9-nek igaza van, a fehérjefeldolgozóban az elhullott állatokat ledarálják, és húslisztet készítenek belőlük, több száz fokon! Szóval minden kórokozó elpusztul akkora magas hőmérsékleten.
2017. nov. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Maxitabi ***** válasza:

Azért jó sok marhaságot összehordott ez a doki???!!

Az emberi fogyasztásra nem alkalmas (előírásilag) hús nem a beteg,döghúst jelenti, hanem a csontos-bőrös stb maradékokat,amit lefejtettek már.

A tápgyárakban nagyobb a higiénia,mint egyes emberi kajáldában, konyhán, olyan szigorú előírások vannak!! És mivel először a felhasznált állatok emberi kajába kerülnek (többnyire),ezért a legszigorúbb előírásoknak is megfelelnek- pl büki Nestlé gyár. Ráadásul egyik cég sem engedheti meg ma már magának a rossz híreket/reklámot.

Hozzáteszem,mi orijent etettünk, most wolfsblut van,ezeknél pedig nagyrészt színhús van benne).

2017. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!