Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan yorkinak mi kell?

Kan yorkinak mi kell?

Figyelt kérdés

Mi ajánlotok egy kan yokrinak?

- konzerv, száraz táp, főtt kaja(Eukanuba...)

- nyakörv vagy hám(nekik ügye a legkisebb méret kell?az xs-es?)

- sima vagy flexi póráz(a flexinél milyen méret?)

- sampon, kullancs és egyéb irtó/tisztító szerek

- műanyag vagy a táska kinézetű hordozótáska?

- sima kutya párna vagy peremes, kocka/kör alakú fekhely?

- latex, csipogós, plüss játkok?

Ti mit használtok , mit ajánlotok?


2010. máj. 31. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

na szóval a mi yorkienknak ezeket vettük:

egy fekhely ami nem annyira kicsi hiszen normál méretű a kutyus,kívül fonott kosár belül plüssel van bélelve,elöl alacsony amin be tud mászni.

Játékokból gumi rücsskös labda,plüss maci,zoknik összecsomózva,gumi sípoló játékok,kis kötél közepén csomóval,rágcsa csont.

Hámot vettünk nem a leg kisebbet abból is állítható normál méretűt.

Nyakörv

Hordozótáskát vettünk ugyan de sose használtuk illetve egyszer akkor is vinnyogott,meg belepisilt:S Szóval mi nem használtuk.

Samponból egy kölyökkutyáknak ajánlott terméket vettünk.

Fésű

Kefe

Vitaminokat az állatorvos javaslatára vettünk csak,magunktól semmit nem adtunk a kutyának!

Kullancsírtót mi nem használtunk,sem bolhanyakörvet,hiszen szobakutyus.

Volt sima és flexi pórázunk is,először a simán tanultunk sétálni majd áttértünk a flexire.Flexiből a legkisebb S méretűt vettük.

Mi a Hill's puppy száraz tápot vettük.Én a drágább táp híve vagyok:)


Nagyvonalakban ennyi.

Hány hetes?

Oltások rendben?

2010. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az hogy kan nem sokat számit. De az igen hogy mennyi idős.

-konzerv, száraz táp, főtt kaja: ha még csak pár hónapos akkor értelemszerűen juniort valamiből ha pedig már felnőtt akkor felnőttet. Én ajánlanám a Royal Canninit mert van ilyen ultramini száraztápjuk. Az én kutyám szerette ezt.

-nyakörv vagy hám(nekik ügye a legkisebb méret kell?az xs-es?) mindkettőt vegyél neki. Nyakörvre vegyél valamilyen bilétát. És hámból is igen a xs-t

-sima vagy flexi póráz(a flexinél milyen méret?): ebből is vegyél mindkettőt. Hiszen ha elmész vele sétálni és valami miatt ki akarod kötni akkor a flexivel elég nehéz. Amúgy szerintem egy 3-4 méteres elég lesz neki.

- sampon, kullancs és egyéb irtó/tisztító szerek: tök mind1. Ezek nincsenek fajtára/méretre szabva

- műanyag vagy a táska kinézetű hordozótáska?: őszintén: minek? szegény kutya jobban érzi magát ha saját lábán mehet. Nem szeretik általában ha hordozzák őket..ők nem plüsskutyák.

- sima kutya párna vagy peremes, kocka/kör alakú fekhely?: amelyik tetszik illetve amelyik jó a méretének.

- latex, csipogós, plüss játékok? kisebb méretűeket vegyél


amúgy én erre azt mondom aki nem ért még hozzá(ami a kérdéseidből is látszik) ne vállaljon kutyát. Olvass kutyás könyveket amibe le van irva hogy mi kéne a kutyáknak. Illetve ha bemész egy állatkereskedésbe ott segíteni fognak az ilyen ügyekben.

2010. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az nem igaz, hogy nem értek hozzájuk, de igen, csak nem tudtam úgy leírni, hogy érthetőbb legyen, azért lett ilyen.

Maga a kutyus még nincs meg, mert még irtó pici. Tenyésztőtől lesz megvéve, 25 napos, de szeretnék mindent időben elintézni...:)

És csak azért nem értek dolgokat, mert mindenki mást ír... van aki azt mondta, hogy a játékok ne csipogjanak, mert képes szétszedni... nem tudom, hogy ez igaz-e.

És vannak még ilyen dolgok a neten... de majd még dogok beszélni a tenyésztővel, szerdán megyünk megnézni...:)

Akkor kifogom faggatni a tenyésztőt:)

2010. máj. 31. 18:07
 4/6 A kérdező kommentje:
És nagyrészt nem is azért kérdeztem... pl a hordozótáska, hanem hogy kell-e, de nagy valószínűséggel nem fogunk venni, nem látom értelmét, és nem is hiszem, hogy valami nagyon kényelmes lenne neki.
2010. máj. 31. 18:09
 5/6 anonim válasza:
Szerintem egy kutya tökéletesen elvan a házi koszton is, mi néha száraz tápot adunk neki. Ezek szerint 50 éve nem is volt kutyája senkinek? Méghogy kutyatáp
2010. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudod nem azt kérdeztem, hogy konyha malacnak használjam-e a kutyámat, ha nem tudsz semmi értelmeset írni, csak mások kutya tartásának és etetésének hibáit traktálni, akkor nem kell írni, mert engem nem az érdekel, hogy tudom kinyírni/elrontani a kutyát.

De azért kösz...

2010. jún. 1. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!