Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaszőrtől milyen betegség...

A kutyaszőrtől milyen betegségek lehetnek az embereknél?

Figyelt kérdés
Annyi történetet hallottam hogy hány embernek tele van a tüdeje szőrrel aki a kutyájával alszik. Éshát nekünk szobakutyánk van és most vedlett (még mindig) és mindenütt szőr van, anyukám mondta hogy így nem egészséges, és egy ismerőse a macskaszőrtől kapott valami májbetegséget. kerestem interneten de nem találtam semmit. mostanába olyan nehezen kapok levegőt, bár lehet azért mert csak ezt képzelem, vagy valami más a baj, de mégis, lehetek beteg a kutyaszőrtől?
2010. máj. 31. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Allergia?
2010. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Allergia, de mivel az állatok szőre tele van kórokozókkal, fertőzéseket is el lehet kapni.
2010. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem számtalan ember megerősítheti - aki a kutyáját beenegedi a lakásába (avagy az ágyába is) h számottevő betegséget egy rendszeresen féreghajtott, oltott kutyától nem lehet elkapni.
2010. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:

Aztán hogyan megy le a szőr a tüdejébe? Marhaság.

Allergiás sem magára a kutyaszőrre leszel, hanem a szőrön lévő poratkákra.

Tisztán kell tartani a kutyát és akkor semmi bajod nem lesz tőle.

2010. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi szomszédunk (egy öreg néni) a kutyájával (csivava) aludt. Mi kísérgettük a kórházba mert nem kapott levegőt elég gyakran. Aztán amikor meghalt akkor látták hogy a tüdejében szőrkupacok vannak. :S
2010. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
És más nem mutatja ki? Én most voltam tüdőszűrésen és nem szóltak, hogy szőrös lenne.
2010. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha szőrös hát borotváld :)
2010. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Jó, majd szippantok borotvát is:)
2010. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, megnyugodtam. igazából nem tudom milyen oltások kellenek neki eddig féreghajtó meg veszettség volt mert kiskorába nem kapott oltást de nem is lett beteg és csak félévesen került hozzánk akkor vittük féreghajtásra. hát tisztának tiszta, meg egészséges, igazából énis ettől a tüdős szőr-izétől félek
2010. máj. 31. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!