Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese-vel vagy nélküle?

Havanese-vel vagy nélküle?

Figyelt kérdés
Mazsola két és fél éves szukakutya. Hat hetes kora óta velünk van. Nagyon szeretem és sajnos nagyon elrontottam szegényt. Mivel életem első kutyája és magamat sem nevezhetem idomárnak, sikerült elérnem, hogy neveletlen és elkényeztetett kutya legyen. Nyár közepére várjuk a babát, és már most rettegek, hogy hogy fog viselkedni. A problémám a következő. Bárki kopog, vagy csak közelít az ajtónkhoz a lépcsőházban olyan ugatásba kezd, hogy eladja a házat. Amikor kinyitom az ajtót még akkor sem fejezi be. Amikor valaki olyan jön akit szeret, az ugatás átvált nyüszítésbe és legtöbbször bepisil. Bármit csinálok, próbálom elzavarni, vagy rácsapok nem segít. A másik, a férjemre sokszor morog. Persze ő ezt nem igazán tolerálja és párszor már elkalapálta, vagy a grabancánál fogva megrázta. Ilyenkor persze vicsorít és félek hogy megharapja a páromat. Sokat veszekedünk a kutya miatt. Mivel a férjem már előre félti a babát is. Mit tegyek, elajándékozzam? Nagyon fáj érte a szívem, de a családom fontosabb, viszont bűntudatom is van mivel nagyon szeretem a kutyust és tudom hogy én tettem ilyen elkényeztetett kis döggé. Kérlek, ha tudtok segítsetek.
2010. jún. 1. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van rá mód, akkor próbáld meg megnevelni, és próbáld meg átvenni a falkavezér szerepét. Vannak könyvek, amik segíthetnek, de felfogadhatsz kutyaidomítót is, ha nagyon nem boldogulnál...Sajnos csak ennyit tudok mondani, mert tudom, hogy a helyedben én sem ajándékoznám el.
2010. jún. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hívjatok ki egykutyakiképzőt aki hajlandó háznál foglalkozást tartani. A neten többet is találsz, 4-6 hét alatt is lehet eredményt elérni.
2010. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kiképzö
2010. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Gondolom most a baba miatt amúgy is van bőven költségetek, mégis én azt gondolom, hogy a legjobban akkor járnál, ha gyorsan a baba születése előtt felfogadnál egy kiképzőt. Sulit most semmiképp sem javaslom, nehogy ott véletlenül fellökjön egy kutya, vagy valami más baj történjen.


A kutyával a viszony alapvető rendezése nem telik többe 30 napnál, persze ennyi idő alatt nem lesz tökéletes a kutyád, de az alapvető problémák nagy részét meg tudod szüntetni. A kutyasuliban van háznál képzés, ez olyan szempontból is praktikus lenne nektek, hogy nyilván van ezer olyan dolog amire majd külön kell figyelnetek a baba miatt, és így személyre szabottan az otthonotokban fogja tudni elmondani.


Megértelek, hogy rosszul érzed magad, de szerintem nagyon jó úton jársz, hogy beismerted, hogy te tetted ilyenné. Nálam is minden ott kezdődött, mikor beismertem, hogy nincs hülye kutya csak hülye gazdi. Onnan már sínen voltam.


Én a helyedben nem mondanék le a kutyusról, már csak azért sem, mert a gyerek előbb-utóbb úgyis kutyát akar majd, és így megúsztok egy újabb bepisilős harapós kölyök kort, és egy okos és felnőtt jól nevelt kutyával játszhat majd.


Emellett egy kiképzőtől borzasztóan sokat tanulsz türelemről, következetességről, ami nagyon jól fog jönni a gyerek nevelésben is. Ráadásul nekem pl a legfontosabb dolog amit megtanultam, hogy amíg én nem tudom pontosan, hogy mit akarok a kutyától, és azt hogyan akarom eléri, addig esélyem sincs elérni. Ez a gondolat alapjaiban megváltoztatta az életem, igyanis ez minden más területre is igaz. Csak akkor tudod elérni amit akarsz, ha pontosan tudod mi az. Rengeteget lehet tanulni egy kutyától, és hidd el nagyon hasznos tapasztalat, arról nem is beszélve, hogy milyen elképesztő sikerélmény, mikor a kutyával való kapcsolatod megváltozik, és minőségi változást érsz el.


Nyár közepéig még van időtök szerintem nagyon sokat elérni, de ehhez nagyban szükséged lesz a férjed segítségére is, mert te a pocakoddal gondolom már nem vagy annyira terhelhető, kár, hogy nem gondolkodtatok kicsit korábban. Olvasd el ezt a könyvet: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Az alapok benne vannak, de előtte érdemes lenne ezt a rövid cikket is, hogy a lényeget megértsd: [link]


Láss neki a kutyanevelésnek még ma! Ezer apró trükk van, nagyon sok mindenben tudok segíteni, de tényleg a legjobb lenne még most gyorsan egy kiképző segítségét kérni.

2010. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét! Felhívtam egy kutyakiképzőt, rendőr. Azt mondta csütörtökön eljön hozzánk és elvállalja az oktatást. Most nagyon örülök és végre megnyugodtam, mert a szőrös gyerekemet sem adnám oda semmiért. Köszi
2010. jún. 1. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg kellett volna nevelni időben! Nehogy azt hidd hogy majd más megneveli helyetted, nektek kell. Más csak tanácsot adhat. Nem is tudom minek annak kutya aki csak babusgatni akarja mint egy embert? A gyereked is elkényezteted majd és nem neveled meg? Te hibádből nehogy már a kutyát dobjátok ki!
2010. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Senki sem akarja kidobni! Pont a megoldást keresem. Talán még mindig jobb,hogy babusgatom és nem ütlegelem szegényt. Kiváncsi lennék, hogy ebben az országban hány kutyatulajdonos ért a kutya neveléséhez? Mégis minden második embernek van kutyája. A gyerekkel kapcsolatos megjegyzésed pedig igazságtalan. Igen ő lesz az első gyerekünk, de legalább mi vállalunk és nagyon várjuk. Mellesleg ez nem tartozik rád.
2010. jún. 1. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Húha! Ha rendőr, akkor viszomt benne van a pakliban, hogy a "régi módszer" híve. A rángatós megfélelmítős módszer egy ilyen törpe terroristánál lehet, hogy komoly törést okoz. Ha kérhetek tőled valamit, akkor annyit kérnék, hogy csütörtökig olvasd el a könyvet, amit linkeltem. Egy délutános olvasmány, és a lényegi hibáidat viztosan fel fogod ismerni benne, mint ahogy azok javítását is. Aztán belátásod szerint dönthetsz, hogy kinek melyik tanácsát fogadod el.

De azt mindenképpen tudd, hogy egy németjuhászokhoz szokott kiképző nem fog gyengéden állni a kutyádhoz. Illetve tényleg fontos az is, hogy valòszínűleg ő első blikkre fogja tudni kezelni a kutyádat, de ez nem jelenti azt, hogy kész kutyát kapsz tőle. A legfontosabb lépéseket neked kell megtenned, és bármennyire is nehéz lesz, nem kényeztetheted tovább, az egész hozzáállásodon változtanod kell, örökre. Erre is jó lesz a könyv, hogy megértsd miért. Keress rá itt a kérdések között arra, hogy póráz két végén, es fogsz találni linket, ajol letölthetsz egy sorozatot. Nem emlékszem melyik.részben, de az első évad több részében is találsz a tiédhez hasonló problémákat, jól bemutatják a megoldásokat ott is.


Utolsónak meg: szerintem örüljünk neki, hogy van, aki belátja, hogy elkényeztette. Az en nagytestű kutyámat lépten nyomon támadják meg apró elkényeztetett, behívhatatlan kutyák, és még nekem ugat a gazdájuk, hogyhogy merem leordítani a kutyáját, meg hogy fogjam rendesen az enyémet. na nekik hiába magyarázok, hogy neveljék meg kutyájukat. Ez a hölgy már megtette a lgnagyobb lépést, elismerte, hogy hibázott, és javítani akar. Szerintem nem őt kellene bántani.

2010. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát azért legtöbben megpróbálják kedves kérdező! Ehhez nem kell diploma! Egy kutyát ennyire elrontani már nagyí tehetség. Aki képes szobakutyát venni, bent tartani, szobatisztává tenni az meg is tudja nevelni. A legtöbb ember aki nem neveli a kutyáját az legalább kint tartja az állatot és ott nem árt a gyereknek vagy másnak. Különben sem mentség hogy mások sem nevelik meg. Attól neked még kell.
2010. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!