Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Junior Champion gyűjtsön még...

Junior Champion gyűjtsön még HPJ-t?

Figyelt kérdés
12 hónapos dobermannom elérte a 3 db HPJ-t, ezzel megkapta a Hungária Junior Championt. Van még értelme több HPJ-nek, vagy pl. a kétszeres Junior Champion-t is megkaphatja, ha még 3 HPJ-t meg tud szerezni? Vagy lehet ennek nincs értelme?
2010. jún. 1. 21:48
1 2
 1/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Nincs értelme!

Csak egy másik kutya elől veszed el a lehetőséget,hogy HJCH legyen.

Ha továbbra is nevezed a kutyát nem leszel túl népszerű. Most lesz egy kis pihi és 15hónapos kortól mehet növendék osztályba!

Egyébként gratulálok!

2010. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazad van. Pihenünk, legyen másé is HJCH, ne csak az enyém. Nem halmozom feleslegesen a címeket.
2010. jún. 1. 22:19
 3/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem kaphatja meg kétszer.

Ha esetleg a klubnál létezik pontverseny, akkor számíthat, hogy még elmentek néhány kiállításra.

Sportszerű hozzáállás, hogy hagysz másokat is érvényesülni.

Gratulálok! Tudod, hogy kell kiváltani?

2010. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Én elég etikátlannak tartom,ha már valakinek megvan a CH,hogy tovább gyűjtögessen.Semmi értelme,amikor valaki büszkélkedik,hogy neki 7-8 HPJ-je van a kutyának

Ne tedd,várd meg a növendék osztályt.Sok sikert ahhoz is

2010. jún. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Miért lenne etikátlan?

A kiállítás verseny, hol az egyik győz, hol a másik.

Ha van jobb, győzze le.

Én azt tartom etikátlannak, hogy minden osztályban lézeng 1 kutya és mindenki champion lesz, akármilyen is a kutya.

Én is el fogom még vinni fiatal osztályba a kutyámat, hiába van meg a HJCH, mert a klubnál 5 kiállítás kell az év fiatal kutyája pályázathoz.

És az sem tuti, hogy mindig ő fog győzni. 3 hete R.BIS lett, aztán Komáromban első nap ő lett a HPJ, második nap meg egy másik kutya. Nincs ebben semmi rossz, más bíró, másik kutya jobban tetszett neki.

Az sem biztos, hogy a JHCH-ra hajt az ember, hanem mondjuk egy junior BIS-t szeretne elérni. Az meg nem biztos hogy összejön 3 kiállításból.

Van kutyám, akinek annak idején 15 HPJ-je volt. Nem azért mentünk, hanem a BIS helyezésekre hajtottunk. És még nagyon reklamálni sem lehetett volna, mert volt olyan kiállítás, ahol 8 fiatal szukából 7 nagyonjót kapott, csak az enyém nem. Ha nem lettünk volna ott, akkor sem lett volna HPJ senki.

Ismerek kutyát, aki már 4 éve felnőtt champion, mégis ott van minden második kiállításon és általában fajtagyőztes.

Ha a gazdájának van pénze és ideje rá, miért ne vigye?

A kiállítás egy verseny, semmi etikátlan nincs benne, ha valaki indul. Az az etikátlan, mikor csak ahhoz a bíróhoz nevez, akinél tuti nyerő, mert haver, aztán veri a mellét, hogy micsoda szuper kutyája van, más bíróhoz meg nem meri elvinni.

Láttam a neten egy afgán agarat, az USA-ban több százszor lett BIS. Ha ennyire szép kutya, miért ne vigyék?

2010. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Hát kedves utolsó én nem értek egyet veled!

Mindenki nyerni szeretne egy kiállításon, szerintem.

Én személy szerint agyhúgykövet kapok attól,hogy minden tetves CACIB kiállításon ahová nevezem az egyik kutyámat,hogy befejezhesse végre a HCH-t egy osztályba neveznek velünk ICH kutyákkal(még mielőtt kitalálnád,hogy szar a kutya előrebocsátom,hogy standardadó ország fajtaspec bírójánál,hazai fajtaspec kiállításon CACos lett).

És tudod nem vagyunk milliomosok és már teli van a f@szom azzal,hogy százezreket költünk kiállításokra és semmi eredménye.Unom már a Res.CACokat!Ráadásul külföldi kutyákkal konkurálni elég nehéz,mert ha klasszisokkal szarabb a kutya akkor is ő nyer,mert a külföldi kétszer annyit fizet mint én,érdemes legközelebbre is visszacsalogatni.

Én csak azért,hogy gyűjtsem a CACokat,HFGYket,HPJket nem járok kiállításra. Pont elég költség a CHok megszerzése is.

Szóval legyünk egy kicsit emberek és csak azért,hogy a másikkal(aki pénzt,energiát nem kímélve hordja a kutyáját kiállításra)kib@sszunk ne vigyük a kutyát kiállításra!

2010. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves utolsó, biztosan nagyon bosszantó, hogy a gyűjtögetők miatt nem sikerül másnak a CH címek megszerzése. Tudom, tényleg sok pénz és sok idő megy rá.
2010. jún. 2. 21:21
 8/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem is kell mindenkinek championnak lenni.

15 éve, mikor még nem 4-500 kutya lézengett a kiállításon, igencsak megbecsültük azokat a kutyákat, akik képesek voltak többször nyerni és ezzel champion címet szerezni.

És nem is osztogatták a címeket agyba-főbe. Sokszor volt, hogy egy fajtában nem volt fajtagyőztes, mert a bíró úgy gondolta, hogy azon a napon nincs olyan kutya, aki a fajta reprezentánsa lenne.

Manapság minden osztályban van egy kutya, akármilyen súlyos hibája van, a bíró kiadja neki a címet. Szegény gazdái meg el is hiszik, hogy milyen szuper kutyájuk van, gyorsan nekiállnak almokat is csinálni vele.

Nincs értéke már a címeknek. Próbálj meg egy olasz vagy egy belga championt összeszedni, az ám a művészet!

De van is konkurencia a kiállításokon!

A szép kutyákat pedig minél többször meg kell mutatni, hagy lássák mások is. A nem elég jó kutyák pedig ne legyenek szánalomból mindenféle championok, mert nincs konkurencia.

2010. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8:29es vagyok

Tudod én ideggörcsöt kapok attól,hogy a fajtámban van olyan kiállító,aki rettentő furcsa mód,ahová megy,és magyar bíró van mindenhol,minden kutyájával nyer.Nem túlzás,ez így van,És ne mondja nekem senki,hogy akár a legfaszább kutya is mindent megnyer.Pláne,amikor idegroncs,szar anatómiájú kutyákról van szó.

És az a szemét egy két kivétellel,minden kiállításon ott van. És a Champion kutyáját visszanevezi nyíltba,csak azért,hogy más gebedjen meg,és ne tudja összeszedni a championját. Érdekes,a fajtaadó országból jövő bírónál az én kutyám mindig veri az övéit.Magyarnál ez még nem fordult elő.De senki más nem bírja verni.Ilyen nem létezik. Ráadásul marhadrága lett az egész kiállításosdi,nekem nincs arra pénzem,hogy állandóan annak a pofáját bámuljam.

És ez akármit mondasz, ETIKÁTLAN,ráadásul undorító dolog

2010. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
Rossz érzés is lehet, hogy nincs egy jó kutyád, akivel tudsz nyerni.
2010. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!