Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutyussal milyen hosszú...

Öreg kutyussal milyen hosszú séta lenne az ideális? Mikortól számít egy kutya öregnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 10 éves labradorunk. Imád sétálni, naponta egyszer esténként szoktunk menni kb 8 kilóméteres körre. Kertes házban lakunk, akkor szalad ki a kertbe elvégezni a dolgát amikor csak szeretné, ezért van csak napi 1 séta. Félek, hogy mivel már nem fiatal nehogy túl legyenek erőltetve az izületei a nagy sétákkal, egyébként egy egészséges jó kedvű sokat lustálkodó mostanra már elég öreg uras kutyus :)
2017. dec. 11. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem napi 1 óránál nem kéne többet sétálnia.

Egy óra folyamatos sétánál is csak kb. 4,5 kilométert tesz meg az ember. De feltételezem, hogy néha megálltok, mert épp szaglászik valamit a kutyus, vagy egyéb okból kifolyólag, tehát 1 óra alatt nem hiszem, hogy megtesztek még 4 kilométert sem.

Ez a több, mint 2 órás séta túlzás.

2017. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem élete utolsó negyedében már öregnek számít egy kutyus.

Ha például egy fajta átlag 12 évet él, akkor 9 éves korától már öreg.

2017. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne a két órás séta túlzás? Minél több séta annál jobb és szerintem amíg a kutyus élvezi és nem esik nehezére a mozgás egy napi két órás séta nem árt meg neki ilyen korban, sőt jobb egy kicsit hosszabb séta mint ha hajtaná ilyenkor.


Egyébként nagytestű kutyusnál a 10 év szerintem már öregecskének számít, nekem egy kistestű 12 évesem van de semmi nem látszik meg rajta testileg hogy öreg lenne, hacsak az ősz fejét és májfoltos pocakját nem nézzük. :)

2017. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk uszkárunk volt, ő is 11-12 évesen még egész fiatalos volt, de neki a nagymamája is 16 évig élt.
2017. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
törpe uszkár
2017. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a labradorok várható élettartama 10-14 év, neked kell tudnod, hogy a kutyusod produkál e öreges tüneteket!

Végig a séta alatt vidáman peckesen megy, érdeklődik szagok és egyéb ingerek után, nézelődik, vagy csak becsülettel ballag melletted úgy, hogy a vége felé egyre fáradtabb és otthon azonnal kimerülten lerogy, elfekszik.

Ez utóbbi esetben csökkenteni kell a terhelést, max 1órára, azt is kíméletes tempóban.

2017. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Látszik a kutyán, hogy mi az, ami elég vagy már sok neki.

Nehezebben megy, láthatóan fáradtabb, lassabb például. Amíg ilyesmit nem észlelsz, sétáljatok nyugodtan az ő tempójában.

2017. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Hasonló korú kutyám van mint a tied. Én akkor indulok vissza felé amikor már nem távolodik el tőlem hanem kezd mellettem sétálni.Amikor hazaérünk vidám de azonnal lefekszik a helyére. Ez kb 1 óra/alkalom.
2017. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Csak látod a kutyádon, hogy élvezi-e a sétát, ha élvezi, akkor nincs gond. Az ízületeinek nemhogy rosszat, hanem kifejezetten jót tesz a mozgatás, erre számtalan bizonyíték van, a könnyű mozgás javítja az arthritises betegek állapotát, a kemény sportolás az, ami kerülendő.


Nekem egy 10,5 éves labim van, én is látom rajta az öregedést, több lustizás, sok fekvés után kicsit nehezebb feltápászkodás, de él-hal a sétáért, végigszaglássza az egészet és nem jelent gondot neki egy 20km/1000m-es túra se, mindig ő van elöl :)

2017. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Átlagban 7 éves kortól számít idősnek a kutya de ez nem azt jelenti, hogy elkezd leépülni. Csak jobban oda kell figyelni. Ízületvédőt simán adhatnál neki az sokat segíthet. Ha azt veszed észre, hogy a séta közben egyre hamarabb fárad, akkor célszerű csökkenteni a távot, de addig minden oké.
2017. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!