Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 éves komondor kan kutyánk. Igazi őrző kutya, idegent nem enged a kapu közelébe sem. Csaladtagokkal kedves, szelíd.

Sógornőm is a csaladhoz tartozik ugyebár, kiskutya kora ota ismeri őt is. Nem volt gond mostanáig. Februártól kezdve sógornőm nem jart hozzánk egyéb okok miatt egészen novemberig. Most h újra átjár, a kutya beengedi, de amint szol hozzá elkezd morogni. Tegnap ota a morgashoz egész testében történő remegés is tarsul. Csak vele ilyen, csak rá reagál igy.

Olyasmi mint a "Beengedlek, de hagyj békén".

Mi lehet a baja?

Ötletek?


Köszönöm a válaszokat



2017. dec. 24. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Dominancia. Letisztázatlan az erőviszony. A kutya azért remeg mert fél, nem biztos benne hogy ő a felsőbbrendű, de arról sincs meggyőződve hogy a sógornőd a felsőbbrendű nála. Szokásos letisztázatlan erőviszony, hogy most akkor mi is van, kinek van több joga? Ezt nem érti a kutya, ezzel nincs tisztában.
2017. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Még annyit hogy ez a szokásos modern fajtatisztaság hibája, mert a kutya falka konkurenciaként tekint a családtagokra is, nem pedig védendőkként. Nem tud differenciálni, hogy kikkel szemben érvényesítheti a dominanciáját, és kik azok akikkel szemben ezt nem szükséges megtenni. De ez ellen nem tudsz mit csinálni, ez minden mai fajtatiszta kutyánál jelen van... Hiába komondor, már nem pásztorkutya, ha emberek ellen is érvényesíteni akarja a dominanciáját, emberre agresszív a kutya...
2017. dec. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És megfelelően nevelt a kutya? Ha igen, akkor ezt a viselkedést könnyen le tudjátok állítani. Ha pedig ez nem megy, akkor kezdjétek el komolyabban nevelni, legyen meg a megfelelő kontroll.
2017. dec. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 komis1 ***** válasza:
75%

Szia!

Az 1. hsz.-ra csak annyit, hogy ha fél egy kutya, akkor tapasztalataim szerint maga alá húzza a farkát, elhátrál vagy elszalad. Én nem láttam még a félelemtől remegő kutyát. Átázott, fázó kutyát viszont már láttam remegni. Ha a kutya ott áll, miközben bejön az illető, nem szalad

el, nem húzza maga alá a farkát, akkor nem fél.

Én olyasmire gondolok, hogy az illető sógornő nem véletlenül nem járt nálatok kb 10 hónapja. Mondjuk, lehetett egy családi, magánéleti viszály akár. A komondor kivételesen intelligens és kivételesen családcentrikus kutya. Egy ilyen családi konfliktust azonnal meglátott, megérzett. Még ha őelőtte nem is voltak üvöltözések, hajszálpontosan érzi az emberek hangulatát, hogy a gazdik (családtagok) kit kedvelnek, kivel szemben vannak ellenérzéseik, stb. No és hiába gondolod kedves kérdező, hogy a sógornő is a családhoz tartozik. Hiába ismerte kicsi kölyök kora óta, hiába járt gyakran hozzátok. A komondornak a családtagjai azok, akikkel együtt nő fel, akik ételt adnak neki, akik sétálni, állatorvoshoz viszik, stb. A sógornő ehhez képest csak egy kedves ismerős.

Na most, a kutya azzal szembesül, hogy az az egykori kedves ismerős, akiről azt látta, hogy a családtagjai nem kedvelik, 10 hónap után újra megjelent. Miután az illetőt jól ismeri kicsi kora óta, nem fért volna össze a komondor jellemével, ha megtámadja. Ugyanakkor ha az illető megszólítja, nem tud vele kedves lenni, hisz a családtagjai által nem kedvelt valakit ő sem tud kedvelni. Egy komondor nem is gazdáknak tekinti a családját, hanem családtagoknak, önmagát is családtagnak tekinti. A családját imádja, mindenki más a körön kívül van.

Ebben a helyzetben nem tud mit kezdeni a sógornővel. Vívódik, megtámadni nem akarja, barátkozni nem tud vele. Elképzelhetò, hogy ez az elképesztő belső vívódás vezet oda, hogy idegrendszeri tüneteket produkál, pl. reszketni kezd.

Én mindenestre azt javasolnám, hogy csináljatok közös programokat, sétákat a sógornővel és a kutyával. Olyan gazdi, aki a kutyával nagyon közeli viszonyban van, együtt szoktak sétálni menni, állatorvoshoz éves oltásra, stb. Na ilyen gazdi vigye a kutyát, de menjen vele a sógornő is, de lehet több gazdi is. Lényeg, hogy a kutya lássa, hogy most már újra kedvelt ember a családban a sógornő. Mindezt annyiszor ismételni, míg újra el nem fogadja a kutya az illetőt.

2017. dec. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 komis1 ***** válasza:
75%

Nekem volt olyan tapasztalatom korábban, hogy komondorommal voltunk az udvaron, amkkor látom, hogy jön a szomszéd az utcai kapunkhoz. Semmi kedvem nem volt vele trécselni, mérges is voltam, hogy most mit akar itt. Bár nem szóltam semmit, csak magamban füstölögtem. A komi persze azonnal megérzi a gazdi (családtag) minden

rezdülését, így morogva a kapunak ugrott. A szomszéd csodálkozva kérdezte, hogy "Nem ismersz meg?". A kutya erre elszégyellte magát, ugyanis pici korától jól ismerte a szomszédot, aki többször simogatta is.

A komondor egy nagyon külöleges kutya, nagyon nagy lelke van.

2017. dec. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is ilyesmire gondoltam amit irsz komis1.

Megpróbáljuk ezt a sétás dolgot, talán segít. En vok minden nap a kutyával itthon, viszont az igazi gazdája a párom. Muszáj valamit tenni mert a párom nincs minden nap itthon, es ilyenkor nem igazán merem beengedni a sóginőt. Köszönöm a válaszokat :-)

2017. dec. 28. 07:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!