Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Pár napja raktam ki ide egy kérdést, hogy mitől lehet a kutya nyakán duzzanat (másnápra az egész feje duzzadt volt). Bágyadt volt, alig kapott levegőt, folyt a nyála evés és ivás után (csüngött). Kijött az állatorvos, allergiára gyanakodott, kapott szteroid és kalcium injekciókat, már aznap csökkent a duzzanat, másnapra már kb. az egész le is ment. Viszont azóta bágyadt, szomorkás és a hasa is megy (vagy ment, ma találtam keményebb székletet is). Ma újra kihívtuk az állatorvost hogy valami nem stimmel. Megvizsgálta, nem talált semmit. Most nagyon gyengének tűnik és néha öklendezik (fulladozik?), és kicsit csüng a nyála. Látszik, hogy nincs jól, ezért is hívtuk ki az orvost. Kapott egy injekciót, antibiotikum, fájdalomcsillapító stb. volt benne, de nincs jól... Most már enni és inni sem tud, mert öklendezik/fulladozik olyankor. Mondta az állatorvos, hogy érdemes a cukrát is megnézni, de reggel, éhgyomornál. Megnéztük most, fülénél, 3,4 volt. Sajnos ügyelet itt nincs, nem tudjuk állatorvoshoz vinni vagy hívni hozzá reggelig.


Staffi, kan, augusztusban volt 6 éves.


(Néha szokott olyat is csinálni, mintha asztmás rohama lenne. Hörrög, mintha nem kapna levegőt, széthúzza a száját is, de ez pár másodpercig tart. Mármint nem most, hanem ez eddig is volt, csak hátha fontos adat. Amúgyis betegeskedik sokat, legtöbbször szorulása van).


(Szaloncukrot lopott a fáról, ha idegen tárgyra gyanakodna bárki is, de erről az orvos is tudott).



2017. dec. 30. 22:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Gyere el és segíts, ha olyan okoskodó vagy, és vigyük el Fehérgyarmatról Nyíregyházára. Hogy vigyem el? Busszal,vonattal?...
2017. dec. 30. 22:46
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, hogy te miként oldod meg, hogy a kutya valóban megfelelő orvos kezébe kerüljön, az nem az itt válaszolók dolga.

Nem tud senki semmilyen varázsszert, csiribiri varázsszót a kutyád azonnali meggyógyításához.

Mivel a kijáró orvos kezelésétől nemhogy javult, hanem rosszabbodott a helyzet, mondhatnám, veszélyes a állapotban lehet a kutyád a leírtak alapján.

A nyaki, majd a fej duzzanat csak az előjele volt, hogy valami a torkában gondot okoz.

Nem fog elmenni érted innen senki.

Nagy bajban van a kutyád, az biztos. Neked kell megoldani, hogy segítséget kapjon.

Kívánom, hogy szerencsésen végződjön!

2017. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem várom el,hogy más vigye el helyettem, csak nem szeretem az okoskodást. Ha tudnám, már rég elvittem volna egy állat kórházba, vagy más orvoshoz, nem kell ezt minden 2. válaszban leírni. Feltettem egy egyszerű kérdést, hátha valaki tud segíteni.
2017. dec. 31. 00:11
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a kutyád elmondásod szerint már nem tud enni és inni sem, ráadásul ünnep is jön! Megvárod, míg éhen/szomjan hal, vagy mi a terved?

Holnap délelőtt hívogass végig annyi ismerőst és taxitársaságot, amíg valaki el nem vállalja, és vidd be egy felszerelt állatkórházba! Reggel lépned kell, ez legyen az első.

Szerintem esélyes, hogy műteni kell, vagy ha nem, akkor altatásban sikerül megszabadítani az idegen tárgytól, ami a baj okozója. Arra tippelek én is, hogy fennakadt neki valami (szaloncukorpapír, cérna, bármi).

(A gyerekben meg semmi törés nem alakul ki, ha nem a fán van a csoki, hanem egy tálban az asztalon, ez rém gülye indok volt, már ne is haragudj...)


Az az állat valószínűleg életveszélyben van. Meg kell vizsgálni műszerekkel, hogy hol a gond, ezt kijárós doki nem tudja elvégezni. Ez már rég nem egy olyan betegség, sérülés, amit félvállról lehet venni meg otthon kikúrálgatni. Meg fog fulladni az a szerencsétlen...cselekedj!

2017. dec. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Más lehetőség nincs, mint hogy busszal, vonattal, (vagy ismerőssel autóval, taxival) elviszed egy felszerelt állatkórházba.

Máskülönben lehet, hogy elpusztul, sőt jó esély van rá.

A szaloncukor is lehet a ludas, ki tudja, mi van benne, gondolom nem olvastad el az összetevőit. A xilit vagy más néven nyírfacukor nevű édesítőszer pl. kis adagban is súlyosan mérgező, halálos méreg a kutyák szervezete számára.

De ezenkívül is lehet sok minden. Bélgyulladás, gyomorgyulladás, mandulagyulladás stb.

Vérvétel, labor szükséges, ill. ha az orvos úgy ítéli meg, akkor röntgen is. Ezeket házhoz járó állatorvos nem tudja biztosítani. Tehát míg van közlekedés, addig indulj Nyíregyházára az állatkórházba vele.

2017. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Képzeld, nálunk is 5 éves gyerek van és a karácsonyfa egy asztalra van állítva, így nem éri el a kutya.

Igaz, csak 1,5 méteres a fa, gondolom a te igényed egy 3 méteres fa.

Ja és szaloncukor sincs rajta, mégis szép.


Gyűlölöm mikor a sok idióta jön a kifogásokkal, mentegeti magát. Az ilyentől azonnal elvenném a kutyát!

Szerencséd, hogy anonim oldal és nem tudjuk merre laksz, ez pedig a kutya szerencsétlensége :((


Nem, se csokit, se cukrot NEM adunk kutyának, fogd már fel a csökkent agyaddal!!! Még 1 kockányit sem!!!


Ha meg az orvos nem segít, vinném máshova, felszerelt állatklinikára, nem pedig gyakorit olvasgatnék és netről próbálnám diagnosztizálni.

2017. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Az okoskódoknak nem fogok válaszolni, nincs rá időm. Annyit azért leírok, hogy olyan "rossz" a kutya sorsa, hogy kb. a 10 testvéréből csak ő él, 3 éves koráig velünk aludt, megvan mindene, akármi kis baja van hívjuk az állatorvost (2 heten belül már 3x jött ki), a ház mellé egy kisebb szoba méretű "kutyaházat" építettünk, külön radiátorral, házunk felé rendes ajtó nyílik, kifelé kutya ajtó. Az állatorvos azt mondta, hogy néha egy kis édességtől semmi baja nem lesz. Nem fogok tőle mindent megvonni, nem kell csúnyán tenni, mi emberek is tömünk magunkba minden szart, de hát ha ez valakinek örönet okoz... Jobb lenne, ha kikötném és adnám neki a tápokat, azt kész? Nem kell csúnyán tenni, ott kellene a nagy állatvédőset játszani, ahol a kutya megvan kötve (szomszédé egész életében láncon volt, most fult meg miatta pár napja), verik, éheztetik, kint tartják, kínozzák és állatorvost még életében nem látott.


Egyébként most már sokkal jobban van, ki-be szaladgál, kissé játékosabb, eszik is, iszik is, ugat kint, izgatott, csóválja a farkát, ma nem is öklendezett (fulladt). Annyi, hogy a széklete még kicsit mindig híg, most feketés is volt. Úgy tudom, az a vérnek a jele, viszont kb. 2 napja disznó szívet eszik (persze nem csak magában), amiben gondolom van bőven vér. A hangulata és a kedve nem rossz, így most diéta és várunk 1-2 napot.

2017. dec. 31. 19:03
 18/21 A kérdező kommentje:
Most kimentem az udbart megnézni, van egy kevésbé híg is (hasonló a keményhez, csak lágy) és a sötétebbek is inkább sötét barnás szürkések, csak eddig nem néztem meg, csak láttam, hogy a segge alatt kicsit olyan, mert folyt neki picit ugye, hogy híg.
2017. dec. 31. 19:25
 19/21 anonim ***** válasza:

Hurrá, akkor tömhetitek megint csokival....

A drága állatorvosnak meg gratulálok aki ilyen ostobaságot mondott, hogy nem árt a csoki a kutyának :(

2017. dec. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Lődd le magad! Írtam, hogy kikeket keress meg az álkatvédős szövegeiddel, szerintem azok mellett az én kutyám luxusban él.
2017. dec. 31. 20:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!