Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vselkedés képesség felmérésről...

Vselkedés képesség felmérésről tu. D valaki valamit? Magyar fajtáknak rendezik.

Figyelt kérdés
A szabályzatot olvastam de azért még nem tiszta esetleg ha van valakinek tapasztalata szívesen meghallgatnám!
2010. jún. 4. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én vittem a kutyámat (mudi), pontosan mire vagy kíváncsi?
2010. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Juj, leírnád nekem hogy mi volt ott? Olvastam a szabályzatot, de ott csak pontokba volt szedve, hogy apport, állatok iránt mutatott érdeklődés, ügyesség, reakció különböző helyzetekben stb és nem volt kifejtve. :( Nagyon megköszönném!

Amúgy nekem is mudijaim vannak. :)

2010. jún. 4. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ügyesség távolugrás és magasugrás volt, pórázon. Nem kell semmi extrém dologra gondolni, a saját magasságát és hosszát kellett nagyjából átugrani. Az apport annyi volt, hogy egy darab rókabőrt vagy hasonlót kellett visszahoznia, nem szabályos apport, csak fusson érte és hozza vissza. Az én kutyám, akit alig tudok rávenni, hogy kétszer egymás után hozza vissza a labdáját, úgy elrohant a bőrrel, hogy alig tudtam visszaszerezni, tehát erre figyelni kell, mert nagyon szeretik a kutyák. Aztán volt olyan, hogy botokat ütögettek össze, hirtelen a kutya mellett elhúztak egy zsákot és hasonlók. Azt vizsgálták, hogy mennyire érzékeny hangra, hirtelen mozdulatokra. Volt olyan is, hogy tűz mellett kellett körbe menni. Az állatokkal való viselkedés abból állt, hogy 3 birka volt egy karámban, a karámon kívül volt a kutya és figyelték, hogy viselkedik, legjobb, ha terelni próbálta őket.
2010. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

NAGYON sokat segítettél!!! :)

Mondjuk én úgy tudtam saját tárgyat kell eldobni, de ezek szerint ők adják, remélem az én kutyámnak is tetszeni fog mert ő sem nagyon szeretlabdázni. :) Annyit mondott akivel beszéltem hogy nem kell fizetni a nevezéshez. Ez igaz?

Még annyit hogy ennek milyen célja van? Azt olvastam a legjobb kap egy díjat, de amúgy? Felméri az állományt vagy kell a tenyésztéshez mint a tenyészszemle?

Amúgy a te kutyád hogy szerepelt? :)

2010. jún. 4. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ingyenes, legalábbis szeptemberben még az volt. :) A célja az, hogy a tenyésztésből kiszűrjék az idegbeteg kutyákat. Tervezik, hogy mudinál kötelezővé teszik tenyészkutyáknak. Elvileg februárban lett volna erről szavazás a mudiklubban, de aztán kiderült, hogy sok tagot nem értesítettek erről, úgyhogy elmaradt. Az érdekes az, hogy - bár klubtag vagyok - értesítést azóta sem kaptam, hogy lesz következő, a honlapon sem írnak sóla semmit.

Az én kutyám nagyon jól szerepelt, 90% felett, de nem tudom, hogy pontosan mennyi volt, mert a bírálati lapot vagy bármilyen más igazolást erről nem kapunk, csak megmondták az eredményt és sajnos már nem emlékszem pontosan. (Amúgy ez szintén érdekes, hogy ha a tenyésztőtől kéri a leendő vásárló, hogy mutasson erről bizonyítvány, vagy bármit, akkor nem tudja teljesíteni a kérését. Szerintem ez rontja a tenyésztő hitelét a vásárlók szemében.)

2010. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha értem. Az én kutyámnak sajna nincs törzskönyve (bár párszor már akartak neki B-t csináltatni mert tehetséges, mármint rá akartak beszélni) meg szaporítani sem akarom de azt mondta akivel beszéltem hogy akkor is szívesen várnak arra a tesztre. Hát majd meglátjuk. :) Köszi
2010. jún. 5. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!