Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyaházba szeretnék...

Kinti kutyaházba szeretnék meleget biztosítani a kiskutyáknak. Padlófűtés fűtőszőnyeggel, vagy infrafűtés a jobb megoldás? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az a bevett szokás hogy (főleg télen de általánosságban mindig) a kutya fűtött helyen ellik ÉS amellett raknak a kiskutyák fölé infralámpát. Nem hiszem hogy tenyésztő vagy mert akkor értenél hozzá, de ha már sikeresen hagytad a kutyádat télen elleni legalább vidd be a kicsiket és úgy szerelj föléjük lámpát.
2018. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az infrapanel a jobb, én is azt építettem be. A fűtőszőnyeg szerintem túlságosan felmelegszik a kutya alatt, én nem hiszem, hogy az lenne a cél, szerintem elég, ha kicsit melegebb van a házban, mint kinn, mert ugye a kutya ki-be mászkál, nem lenne egészséges, ha ténylegesen meleg lenne benn. Meg nem is nagyon bízom a szőnyeg strapabírásában, ellenben az infrapanel jól elvan a ház mennyezetén.


Mondjuk az én kutyám alapvetően bírja a hideget, csak tavaly ilyenkor merült fel az ötlet, amikor a -15 fok volt. Amelyik kutya az 5 fokot nem bírja, annak nem fűtés kell, hanem bent kell tartani.


Így néz ki egyébként [link] Ez egy száz wattos, alacsony hőmérsékletű infrapanel, én úgy éreztem, egy olyan 10 fokot emelt a hőmérsékleten.

2018. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves első! Nem vagyok sem tenyésztő, és nem ellett kutyám sem. Másnak ellett és el szeretnék hozni onnan. Úgy gondolom, annyi felelősséget illik vállalnom hogy előtte elkészítem a helyet, ahol nem lesz gond akkor sem, ha hirtelen beköszönt egy kis fagyos időszak.
2018. jan. 6. 01:53
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Vidd be a házba.
2018. jan. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tilos a padlófűtés, izületi gyulladást okoz!
2018. jan. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fűtött helyiségben, lehetőleg lakásban, vagy más fűtött épületben kell tartani őket, elletőládában.
2018. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Be kell vinni őket a házba.
2018. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!