Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya? De melyik fajta?

Kutya? De melyik fajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Véleményeket szeretnék kérni tőletek. A férjemmel eldöntöttük, hogy szeretnénk egy kutyát venni. Van egy 7 éves kislányunk már ő is régóta kérlel minket.

A nagyobb testű kutyát szeretnénk, vannak is elképzeléseink. Annyit előre, hogy lenne vele foglalkozva mert a munkám ezt megengedi, mivel otthonról dolgozom.

Tehát ezek a fajták között vacillálunk: Boxer, Vizsla, Újfundlandi, Berni pásztor, Német juhász és még a Husky is szóba jöhetne. Bár róluk tudom azt , hogy nagyon makacs fajta stb....

Ti mit gondoltok? Melyik lenne a megfelelő? Azt még hozzátenném nem első kutyánk lenne. Gyerek korom óta van/volt kutyám tudom mivel jár.

Köszönöm a válaszokat



2018. jan. 10. 11:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben bemehetne a házba, én a boxert választanám. Amelyiket ismerem mind egy szeretethalmaz volt, egy kiegyensúlyozott, jó helyről származó boxer pedig sosem menne neki a gyereknek. Én őt választanám lakásba bejárással, bentalvással.


A huskyt első körben kizárnám, az egy külön életformát igényel, ami gyerek mellett nem mindig lesz megoldható. Továbbá a makacssága egy dolog, a nevelése nagyon nehéz, könnyen el lehet rontani még tapasztaltan is, és akkor a gyerekre kifejezetten veszélyes lehet.


A másik, amivel nekem személyes tapasztalatom van, az a német juhász. Abból viszont a munkavonal rengeteg, és kemény munkát igényel, családi kutyának nem éppen ideális, a show vonalat pedig nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszed. Bár tény és való, családbarát, értelmes, nagy mozgásigényű, eleven kutya. És a gyerekkel is jól kijön.

2018. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az fogott meg benne hogy makacs nem hódol be mint más kutya a kihívás ès mèg sorolhatnám...."


Ez max külső szemlélőként tetszhet. Nem hiszem, hogy pont az lenne a kedvenc tulajdonsága a kutyádnak, hogy hiába szólsz rá, felugrál a gyerekre, levadássza a macskákat, tojik rád, stb. Megaztán elég kihívás lesz a lányod, amint belép a tini korba, nem hiszem hogy ezt tetézni kéne még egy kutyával 10-15 évre.

2018. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A huskyt nagyon nem ajánljátok. Persze ezt úgyis mi döntjük el meggondolván minden perspektívát.
2018. jan. 10. 21:15
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk gyerekkoromban volt újfunlandi kutyánk, nagyon jámbor és szerethető teremtés, bátran ajánlom. Nyaranta nagyon szenvedett szegény a nagy hőségben.
2018. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én fentebb leírtam, hogy nekem hogy állnak a napjaim a két Huskymmal, utána rákérdeztem, hogy téged mi fogott meg a jellemükben.

Igazából amit válasznak adtál az maximum abban erősített meg, hogy egyáltalán semmit nem tudsz a jellemükről. Abban igazad van, hogy te fogod eldönteni hogy milyen kutyát választotok de talán érdemes megfogadni 1-2 jóindulatú tanácsot ha már az itt válaszolók közül mindenki azt mondta, hogy ne.

Nem egy kutya került már úgy az alapítványhoz hogy a hajthatatlan gazdája mindenáron szánhúzót akart. Ezt minden rosszindulat nélkül mondom, egyszerűen csak a fajtát próbálom óvni.

2018. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen mi döntünk! De nem mondtam hogy husky lesz!
2018. jan. 10. 23:25
 17/18 anonim ***** válasza:
A kutyával 10-15 évre választotok egy barátot, társat magatok mellé. Nem érdemes bevállalni olyan kutyát, amelyik nem illik teljesen hozzátok, mert ti is és ő is rosszul fog járni.
2018. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Írtam hogy nem ez lenne az első kutyám illetve kutyánk! Az amit írtam, hogy mi döntünk nem azt jelenti ,hogy megyek ès veszek gyorsan egy huskyt pèldául. Hanem hogy megfontoljuk! Nem azèrt akarunk kutyát hogy utána kidobjuk hanem ő is családtag lenne
2018. jan. 10. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!