Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MKSZ vs. MEOE kiállítások?

MKSZ vs. MEOE kiállítások?

Figyelt kérdés

Eddig csak MEOE kiállításon voltam.

Mennyiben és miben különbözik azok szerint akik már voltak mindkettőn az adottakban egy MEOE kiállítástól egy MEOE kiállítás? Azonos szintű, pl. CAC-CAC:

-nevezett fajták sokfélesége, egy fajtán belüli nevezett kutyák száma, általában a nevezések száma

-szervezés, bírálás, kiadandó címek

-esetleg más fajtákat, egyes fajták más típusait vonultatják fel?(pl. el nem ismert fajták, vagy más amerikai típ. bulldog?)

-ellenségeskedés, rivalizálás a kiállítók között


2010. jún. 4. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
MKSz kiállításon sokkal kevesebb a nevezett kutya, de szerintem a légkör sokkal barátságosabb, mint egy MEOE CAC-on vagy ne adj isten CACIB-on.
2010. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
37%

Néhány fajta kivételével, akik olyan megszállottak, hogy minden kiállításra elmennek, az MKSZ-re általában azok mennek, akik a MEOE kiállításon nem tudnak labdába rúgni.

Ott aztán nagyon vidám mindenki, mert sikerült elérni címeket.

2010. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nagyon meghatározó a kérdés szempontjából az, hogy milyen fajtáról is beszélünk.. A mi esetünkben nem értek egyet az előző válaszolóval. A mi fajtánkban például egy ideje már színvonalasabbak az MKSZ kiállítások. Itt van ellenpéldának a mi kutyánk, aki az MKSZ-en is mindent nyer, és azokon a MEOE kiállításokon, ahova elmentünk, ott is.

Az MKSZ-es kiállítások sokkal kisebbek, és barátságosabbak, nincs az a nagy irigykedés, stb.

2010. jún. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
25%

Miféle irigykedés?

Ja, hogy azok irigykednek a jó kutyákra, akik csak mkszen tudnak nyerni? Egészségükre. Én élvezem, ha van konkurencia meg sok ismerős és szép kutyák. A saját fajtáimban inkább a sírógörcs kerülget, ha megnézem egy mkszen a felhozatalt.

Na attól én nem leszek happy, hogy milyen selejtes kutyákat bírnak gyártani a szaporítók.

2010. jún. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A miféle irigykedésre a válaszom: a meoe kiállításokon(ugye én még csak olyanon voltam) rengetegen nem bírják elfogadni a bíró döntését, ha jó, ha rossz. Láttam már kis híján összeverekedő, sírógörcsben szenvedő, 5 éves gyerek módjára hisztiző, egymásra mutogató, egymást a másik háta mögött mindennek elmondó kutyatulajdonosokat és rohadtul elrontják az egész hangulatát.

Ugyanakkor az sem lenne jó ha azért happy mindenki mert végre kapott a szar kutyája egy címet.

Az egészséges, élvezhető versenyszellem minőségi felhozatalnál úgy látszik csak ábránd, amíg nem nyer mindenki címet, úgyis lesz vki aki felháborodik. Kár érte.

Köszi a véleményeket.

2010. jún. 5. 11:13
 6/9 anonim válasza:

Sziasztok! Igaz én nem kiállításon voltam, hanem MKSZ tenyészszemlén és most írtam a fellebbezésem a MEOE-nak, mert a kutyámat nem tenyészthetőnek nyilvánították ollós harapás miatt. Na most ezzel nekem nem lenne gondom, ha a kutyának ollós harapása lenne, de nincs az! Most veszem fel a kapcsolatot néhány szakértővel. J.A. volt a küllembíró, az MKSZ elnöke (egyébként a többi bíró, aki ott volt, úgy láttam, simán engedte át a kutyákat).

Nekem az a véleményem, legalábbis erről a pacákról, hogy akit már névről ismernek, vagy haverok, azokat engedik, akikről meg nem hallottak, azokat megszivatják. Ezen a szemlén legalábbis ez volt. Vagy nem tudom, lehet meg kellett volna kenni a bírót, de az meg számomra nem ok már. Én mondjuk ezt biztos nem hagyom annyiban, mert ez az ember gusztustalanul viselkedett.

Sok a bunda és a korrupció meg a "haver vagy, a te kutyád a jó".

Egyébként mondta egy tenyésztő, hogy ez a pasi egy nagyon szigorú bíró és szerinte is csak a legkiválóbbak mehetnének át a szemlén, mert ne legyen minden kutya tenyészthető. Ok elfogadom, de:

akkor ennek értelmében a fajtatiszta kutyák max. 5%-a tenyészthető, mégis egy tenyésztőnél mondjuk van 9 kutya, ebből a 9-ből megkapta mind a tenyészszemlét és ebből 6 Champion, meg CAC, CACIB-os stb. Akkor erre annyi esély van, mint a lottó 5-re, mégis mindegyik ismertebb tenyésztőnél ez a helyzet. Na akkor mi is a helyzet? Remélem érthető volt az, amit valójában mondani akartam.

2010. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Mi a görcsnek mész mksz tenyészszemlére?

Normál törzskönyvhöz nem is jó.

A fajtaklub által rendezett tenyészszemlére kell vinni.

Egy év múlva megismételheted.

2010. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Érdekes én tök idegenként az első kiállításunkon HPJ-t kaptam, a másodikon Res. CACIB-ot egy szoros összevetéssel egy gyönyörű szuka ellen, aki a kedvenc kennelemből való és büszke voltam rá hogy ezzel a kutyával vetettek össze és örültem az eredményemnek és egyet értettem a bíróval. Hasonlóan jó a két kutya, de én merevebb mozgást hagytam neki futáskor, így a másik mozgása szabadabb volt és ő nyert. de elfogadtam a döntését és eszembe se jutott volna felülbírálnom.

Tenyésszemlén dp eredmény miatt kapott ez a kutya(az enyém) tenyészthetőt. de eszembe se jutott volna másik állatorvoshoz továbbmenni szűrésre, hátha az b-t hoz ki(doki azt mondta határeset b és c között és hallom sokan addig mennek rvosról orvosra amíg vki meg nem adja nekik a jobbat).

Elfogadtam, nem tenyésztjük, pedig gyönyörű és jó képességű. Rengetegen meg addig viszik míg vki mást nem mond. Így rontják el a fajtát.


Fotózd le a harapását, ha olyan biztos vagy benne hogy nem ollós a harapása! Ne csak saját véleménnyel érvelj mert az semmi, hacsak nem vagy állatorvos vagy bíró, de akkor se tuti mert saját kutyával sokan elfogultak és vakok.

2010. jún. 15. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Akiteki, nem lett Kölyök BIS a kutyád MKSZ-en, azért járatod le?

Ugyanazok az állandó kiállítók járnak zömmel MKSZ és MEOE kiállításokra is, az állandó kiállítóik külföldre is, még a bírógárda színvonala sem különbözik, sokszor választékosabbak külföldi bírókban az MKSZ és tagszervezeteinek kiállításai, mint a MEOE kiállítások.

A tenyészszemléje pedig egyenértékű, ugyanúgy a kiadott címei is,ne tájékoztasd félre a kutyásokat.

2011. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!