Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vannak strandok a Balatono...

Mittegyek12 kérdése:

Hol vannak strandok a Balatonon, ahová beengedik a kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családdal biciklitúrát tervezünk a Balatonra, ahová vinnénk a kutyát is. Azt viszont nem tudjuk, hogy az valamilyen jogszabályhoz van-e kötve, hogy a kutyát bevigyük a strand területére. Csak a parton lenne, mert nem szeret úszni. Nem tudtok esetleg ilyen helyeket? Vagy egy honlapot, ahol utánanézhetnék? Keresgéltem már, de csak kifejezetten kutyastrandokról szóló cikkeket talántam. Én olyant keresek, ahol a vízbe nem mehet be (a többiek a családban nem akarnak "kutyaúsztatóban" fürdeni), de a parton ottlehet. Nagyon hálás lennék, ha valaki segíteni tudna!



2018. jan. 17. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fonyód és Balatonföldvár :)
2018. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
Ha nem fizetős a strand, elvileg az megy oda, aki akar, és azt visz (bizonyos korlátok között, tehát pl. hidrogénbombát nem hiszem, hogy szabad), amit akar.
2018. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaúsztatóról annyit, hogy a kutya nem piszkít a vízbe. A hattyú, kacsa, galamb, EMBER stb. igen. Szóval nem rosszabb a kutyás strand a többinél.

Én úgy tudom, hogy a szabad strandok nagy részére nem lehet kutyát bevinni, csak kifejezetten a kutyás strandokra. Akkor sem, ha nem megy a vízbe.

Én mindig itt szoktam keresgélni kutyabarát helyeket nyaralás előtt:

[link]

2018. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe véve, hogy a földvári keleti strand már tavaly is fizetős volt, a nyugati meg olyan 5 méterre van a sétánytól, a lehetőségek szűkűlnek rendesen.
2018. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy a hármas válaszoló mondja, azonban én amilyen nem fizetős strandokon voltam eddig a Balatonon ott mindenhol ott figyeltek a kutyák a parton (és volt ahol be is vitték őket). De tényleg, rengeteg kistestű öleb feküdt a gazdáival az árnyékban, pedig ki volt írva hogy tilos, mégsem ellenőrizte senki (ez Szárszón volt egyébként a legtöbbször). Engem mondjuk nem zavarnak, én is vinném a kutyámat de eddig még nem volt alkalmam rá mert rokonoknál szállunk meg és nem akarjuk odavinni a házba a kutyát mert tudjuk hogy kellemetlen nekik.
2018. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!
2018. jan. 17. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha így télen vagy tavasszal mentek nem hinném,hogy probléma lenne. Ha nyáron akkor korlátozottabb a dolog. Viszont szabad strandnál ha nincs kint kutyát tiltó tábla be lehet vinni. Tavaly Siófokon szintén szabad strand,tábla ellenére is pl egy vizslát láttam úszkálni meg egy yorki volt a családdal. Senki nem szólt, eléggé kívül eső részen telepedtek le. Mindkét kutya nagyon fegyelmezett volt.
2018. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mólók mellett is engedik. Almádiban sokan visszük oda a kutyákat a sétány mellé. Soha, semmi gond nem volt ebből.
2018. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balatontipp-GyÁ válasza:

A kutyák fürdésénél nem a strand ingyenessége számít, hanem hogy az adott partszakaszt az ÁNTSZ hivatalosan kijelölte fürdőhelynek. Ha igen, akkor oda hörcsögöt sem lehet bevinni. A kijelölés általában a május 15-szeptember 15. közötti időszakra vonatkoznak. A fizetős strandok ilyenkor mind ebbe a körbe tartoznak, az ingyenes strandoknál meg kell nézni, hogy a parton van-e kék keretes tábla úszó alakkal és az érintett partszakasz hosszának megjelölésével. Például a siófoki Aranyparton és Ezüstparton a szabadstrand szezonban végig kijelölt strandnak számít, így oda elvileg nem lehet kutyát bevinni.

A fürdésre nem kijelölt szakaszokra elvileg lehet, de lehetnek helyi tiltások és a kutyák ellen tiltakozó környékbeliek.

Hivatalos kutyás strand Balatonföldváron van a város Szárszó felőli végén ingyenesen. Fonyódon a mólótól nyugatra, mintegy 500 métere van egy másik - itt fizetni kell. A fenti helyeken a gazdi is együtt fürödhet a kutyával.

Megengedik a kutyák fürdetését a tihanyi Belső-tó délkeleti sarkánál, a csónakkikötő mellett. Itt a gazda nem fürödhet.

Részletesen erről a Balatontipp.hu oldalon a Strandok menü Kutyás fürdés almenüjénél. Ott az említett helyeket térképen is meg lehet nézni.

2018. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!