Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méghogy a kutyák nem látnak...

Méghogy a kutyák nem látnak 2D-ben?

Figyelt kérdés
Itt ül a kutyim az ölemben és figyeli az egér mozgását a monitoron!! :-D Akkor hogy is van ez?
2010. jún. 5. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
te tisztában vagy mi az a 2D?? ha a kutya nem látna 2d-ben akkor csak síkban látna és semminek nem látná a magasságát vagy a mélységét... ez mekkora hülyeség már?
2010. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves okoska! A 3D-ben van a tárgyaknak mélységük, magasságuk és szélességük! A 2D-ben (pl.fényképek, képernyők) az, ami sikban van! Szóval, köszönöm a magasröptű, intelligens válaszodat! Nagyon sokat segítettél! :-DD
2010. jún. 5. 13:25
 3/6 Jovanny válasza:
Megpróbálok komolyan válaszolni egy komolytalan kérdésre. A 2D az a sík. gondolhattál volna akár 3D-re is, az a térbeli látás, de ha a monitort hozod fel példaként, akkor tényleg a 2Dre gondolsz, így Te tényleg azt hiszed, hogy a kutyádnak nem kéne látni a monitoron egy mozgó pontot. Namost, nemcsakhogy 2D-ben, de még térben is látnak, egyébként nehezen tudnának távolságot felbecsülni. Ha megnézed a pofáját, észreveheted azt is, hogy 2 szeme van, ez pedig a térlátásra való képességet jelzi. Olyan teóriák viszont vannak, hogy színeket nem lát.
2010. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

basszus hülyeségeket kérdezel és még neked áll feljebb?

tisztában vagyok mi az a 3D és mi az a 2D..de szerintem te nem..

2010. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen ez úgy szólna, hogy 2D térben nem képesek eredetileg 3D objektumok felismerésére. Magyarul, amikor TV-t néz, akkor ő síkban látja a dolgokat és pont, míg az ember síkban látja de elképzeli, hogy az térben van. Ennek egyébként nincs köze a látáshoz, olyan mentális képességeket igényel, ami nincs a kutyának, pl abszrakt gondolkodás, amivel megértjük mi az a 2D és 3D.
2010. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%
Én hallottam olyan kutyáról (border collie), akinek ha megmutattak pl. egy rózsaszín szőrös frizbit a képen, akkor megkereste a szobában kék, nem szőrös frizbijét. De ez természetesen nagyon ritka.
2010. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!