Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél hónapos kiskutyámnak...

Másfél hónapos kiskutyámnak megy a hasa, hányik és szortyog. Lehetséges, hogy megfázott?

Figyelt kérdés

Mostanában voltak azok a csúnya hideg esők, talán egyszer kinntfelejtette magát... Tünete lehet a megfázásnak a kutyáknál a hasmenés és a hányás? Ja és az étvágytalanságot elfelejtettem. És rossz hangulata van természetesen mindettől a kellemetlenségtől. Esetleg evett valami rosszat, pl egy darab rongyot, vagy ilyesmit? Ma a kiskutyák(4en tesók) kinnt játszottak, apum is kinntvolt az udvaron, valamit tett vett, olyankor mind odaszaladnak és látbatlankodnak. A "kis beteg" mégse szaladt ki, nem tudtuk hol van. Majd megtaláltam, hogy bebújt egy régi kanapé mögé, ami ott van kinnt ahol ők alukálnak. Kiszedtem és megnéztem, hogy evett e valamit, de csak kicsit földes volt a pofija, semmi rendelleneset nem vettem észre. Ez délután volt, s most estére ilyen gyengécske meg hányós-hasmenős lett. A vacsinál sem evett.


Ötletek, tapasztalatok?


2010. jún. 5. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ötlet:Vidd el orvoshoz!Ha nincs kedved,vagy nincs rá pénzed,akkor ne tartsatok kutyát!
2010. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
szerintem vidd mihamarabb dokihoz!és igen lehet hogy meg fázot és ha megy a hasa akkor adjál neki fött rizst zöldségel és föz neki húsit füszerek nélkül
2010. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
DOKI!
2010. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt mondom vidd el ügyeletes orvoshoz.Ezzel nem szabad játszani.Hát nem tudom mitől lehet.Az orvosok jobban tudják.
2010. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Megfázás nem okoz hasmenést. Vidd állatorvoshoz, mivel ilyen kicsi még meg sem kaphatta a legtöbb oltást ezért bármilyen betegsége is lehet. Aki kutyát tart vállalja a költségeket.
2010. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a parvó tünetei is lehetnek, a kutya kora és a körülmények is stimmelnek. Kapott oltást már ezekre? mert ha nem, bizony az életébe kerülhet, ha nem viszed dokihoz (plusz áttapasztja a többi kölyökre). nem biztos, hogy az, de ezek a tünetek kiskutyánál mindenképp súlyosak, nekem nem szimpla meghűlésnek tűnnek.

Bámi is ez, dokihoz kell vinni, házilag az ember csak bénázik és nem segít semmit a helyzeten. Holnap irány a hétvégi ügyelet!

2010. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nyugi, holnap jön a doki!! De éjjel melyik doki jár ki?!

Az lett volna a kérdésem, hogy hogyan álljak a dologhoz, mit tegyek az éjjelre vonatkozóan, esetleg ragályos e a többi tesó miatt, stb.

2010. jún. 5. 21:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ucsó vagyok, igen, élehet ragályos, ha parvó! Az enyémnek az volt, ugyanez a tünetsor volt nála. Tegyél elé vizet, de kaját ne, hagyd egyedül, válaszd el a többitől, és készülj fel egy esetleges hosszas kezelésre.
2010. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
21:51 köszönöm a hasznos válaszod!!!
2010. jún. 5. 21:54
 10/13 A kérdező kommentje:
Kaja sosincs előttük. Szabályos időben kapják a reggelit, ebédet, vacsit (beáztatott kölyök-tápot), megvárjuk míg mindenki megeszi a saját porcióját, így szemmel tudjuk követni, hogy melyik kiskutya mennyit eszik (általában mind rendesen, ugyanannyit eszik, de ömlesztve nem vettük volna észre, hogy az egyik kevesebbet evett, a másik meg degeszre zabálta volna magát, ezért ezt a módszert észszerűnek és hasznosnak tartjuk)aztán bevisszük a kis tálakat és csak víz marad előttük, azt ihatnak amennyi jólesik.
2010. jún. 5. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!