Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kocsiban utaztatás? Ha nem...

Bogyigazdi kérdése:

Kocsiban utaztatás? Ha nem szállíítóban van a kutya, megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Ha a kutya a kocsiban utazik, akkor szállítóba kell tenni, vagy elég, ha a hátsó ülésen fogja valaki? Most gondolok a rövidebbés és hosszabb utazásokra is.

Mert azt hallottam, hogy büntetik, ha nincs szállítóban a kutya.

Ezt azért kédem, mert szoktunk sátorozni menni hétvégenként, és úgy meg van pakolva a kocsi, a hátsó ülésen alig férek el így is a pinccsinkkel. Tavaly még nem szóltak érte a rendőrök, de új év új törvények?


2010. jún. 6. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Pár nappal ezelőtt találkoztam egy rendőr nénivel, az árvíz miatti elterelésekről beszélgettünk, yorkie kiskutyám párom ölében ült. Nem szólt érte. Még csak annyit sem mondott, hogy legközelebb tegyem boxba vagy valami.
2010. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
gyerekülésben lehet csak elvileg
2010. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom elégséges biztonsági övvel rögzíteni, persze nem azzal a beépítettel hanem lehet kapni direkt kutyáknak valót
2010. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Úgy kell utaznia, hogy a vezetőt nem zavarhatja.

Nekem hatalmas kutyám van, ha akarna, se tudná átpréselni magát a csomagtartóból (kombi) előre. Múltkor mégis megállítottak a rendőrök, konkrétan a kutya miatt, és kaptam egy alapos fejmosást (szerencsére büntit nem). Pedig nyilvánvalóan látszódott, hogy nem fér át. Azt mondták, a szabály az szabály. Vagy box, vagy kutya biztonsági öv, vagy háló.

Ha mocsok genyó a rendőr, vagy csak szimplán nem szereti a kutyákat, simán megbüntethet.

Megoldás: rárakod a hámot, bekapcsolod a biztonsági övbe, és úgy veszed az öledbe. Akkor egy szava sem lehet.

2010. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én már idén kresszeltem, vagyis az új szabályokkal, és a kresz tanár annyit mondott, hogy a kutyák szállítására semmi szabály nincs. És hogy ez milyen rossz de tényleg nem született erre szabály, de holnap megyek forgalomra, megkérdezem az oktatót, és megírom :D
2010. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Sehol nem írja le konkrétan a kresz.

Legalábbis én évek óta nem találom.

2010. jún. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nekünk 1x szóltak a 3 év alatt. Szóval csak néztem, hogy mondta a barátnőm, hogy ismerősét megbüntették.

én úgy szoktam, hogy rajta van a póráz, és azt fogom, mert hátul nincs biztonsági övünk. De a kutya alapból szépen elfekszik, vagy nézelődik, nem zavarja a vezetőt. Viszont ha be lenne zárva egy kis box-ba azt nagyon nem bírná, sem mi.

2010. jún. 6. 21:51
 8/10 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy a magyar kreszben erre nincs szabály. (az olaszoknál pl. van)
2010. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

16 éve utaznak a kocsiban a kutyáim, csak mostanában szoktam boxba tenni. Volt olyan autóm, aminek a kombi hátulja ráccsal volt elválasztva, de olyan is, ahol simán a hátsó ülésen ültek.

Sokszor állítottak már meg, de soha nem szóltak érte, hogy hol a kutya. Egyszer meg akart büntetni a rendőr, mert az én övem nem volt bekapcsolva. De a kutyám kihajolt az ablakon és képennyalta, így megenyhült és elengedett:))

2010. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na megkérdeztem az oktatót, nincs ilyen szabály ami a kutyák utaztatására vonatkozik, csak ne zavarja a sofőrt, ennyi
2010. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!