Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti elfogadhatónak...

Kutyások! Ti elfogadhatónak és jogszerűnek tartjátok, ha valaki egy bolt elé kiköti a kutyáját/kutyáit, amíg ő a boltban vásárol?

Figyelt kérdés

Szerintem ez meglehetősen bosszantó, valamint veszélyes cselekedet, és nem utolsósorban szabálysértő is, mivel ezen cselekedettel megvalósul a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 193.§ (1) bek. a) pontjában kimondott "település belterületén felügyelet nélküli közterületre bocsátás".


Egyre gyakrabban találkozom ezzel a jelenséggel. Néhány hete a bolt előtt lévő kerékpár tárolóhoz volt kikötve egy nagytestű kutya, amely ráadásul agresszíven morgott és ugatott minden arra járóra, ezzel a kerékpár tároló rendeltetésszerű használatát is ellehetetlenítette. A mai napon pedig a bevásárlókocsik mellé volt kikötve 2 kutya is. Nem lenne jobb, ha a kutyatulajdonosok otthon hagynák a kutyáikat, miközben vásárolnak?


31/F



2018. jan. 31. 22:57
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Azért elárulhatnád, hogy miként hozod össze a kutyásokkal kapcsolatos kérdéseidet?

Vágod kívülről a törvényt és a hozzá tartozó rendeleteket, vagy megfog egy adott szituáció és kitartóan megkeresed az arra vonatkozó paragrafust?"


Sajnos nagyon sok olyan szituációba kerülök vagy hallok róluk, amely a kutyások felelőtlen, valamint a közösségi együttélés legalapvetőbb normáit is figyelmen kívül hagyó magatartásából adódik. A kérdéseim a megélt negatív tapasztalatokból, életeseményekből születnek. A jogszabályokat pedig nem "vágom kívülről", viszont a munkám során online jogtárat (előfizetése van a cégünknek) napi szinten használok, amely nagyon felhasználóbarát keresési és jogszabály-figyelési lehetőségeket biztosít, és bár többségében pénzügyi, számviteli és adózási témák vonatkozásában alkalmazom a hatályos jogszabályi előírásokat, szeretek más területeken is tisztában lenni a vonatkozó jogszabályokkal.

2018. febr. 1. 00:07
 12/28 anonim ***** válasza:
65%

Látom megint elege lett belőled a 8 általánosos, öreg pasidnak és lelépett egy normálisabb meleggel! :D

Itt az ideje, hogy elkezdd szeretni a kutyákat, mert ha megöregszel egyebed sem lesz!

2018. febr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

"Itt az ideje, hogy elkezdd szeretni a kutyákat, mert ha megöregszel egyebed sem lesz!"


Kutyám, az biztosan nem lesz.

2018. febr. 1. 00:20
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

“Itt az ideje, hogy elkezdd szeretni a kutyákat, mert ha megöregszel egyebed sem lesz!"


Kutyám, az biztosan nem lesz.



Egy ebed sem lesz :D :D

2018. febr. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

Én külföldön lakom, itt minden boltnál van kutyaparkoló, táblával jelezve is van, pont oda kell kikötni a kutyákat ahol az ember a bevásárlókocsiért is megy. Szóval el tudom képzelni, nem lenne itt könnyű életed, ha nem mersz elmenni sem mellettük. Magyarországon nem láttam még ilyet. Én sosem hagynám kint a kutyámat, de nem a hülye jogszabályaid miatt és nem is azért mert te félnél tőle, hanem mert én féltem őt, ugyanis elég rossz emberek vannak. Olyan csúnya rossz emberek, akik képesek ellopni vagy bántalmazni más kutyáját, ami persze törvénybe ütköző cselekedet (csak szólok), és ők ráadásul még csak nem is kutyások, mégis szabálytalankodnak. Hát micsoda dolog ez!


Én viszont megértem azt, ha valakinek nagyon kevés ideje van, és ezért a kutyasétáltatást összeköti a bevásárlással, így időt spórolhat. Azt nem tartom elfogadhatónak, ha a kutya eközben az utcán őrjöng és mindenkit terrorizál. Ilyen mondjuk nem gyakori azért szerencsére. Ha a kutyát jól nevelték akkor viszont semmi akadálya hogy kint maradjon. Elvégre a boltba meg nem szabad bevinni, pedig avval megoldódna ez a gond is.


OFF:

Még mindig nem értem: te azt hiszed, hogy csak a kutyások nem tartanak be bizonyos szabályokat/törvényeket?

Csak mert minden kérdésedben úgy beszélsz, mintha a kutyatartók lennének a világ szégyenei, valami pokolfajzatok, akiknek semmi keresni valójuk az univerzumban és meg kell szabadulni tőlük minél hamarabb. És te ehhez szeretnél magadnak szurkolótábort gyűjteni az ilyen kérdésekkel.


Azt pedig szintén nem értem, hogy ezt a kérdést miért pont kutya témakörben tetted fel. (Ahogy a korábbiakat is.) Sokkal vegyesebb, és reálisabb válaszokat kapnál, ha jog vagy valami más témakörbe tennéd, ugyanis itt szinte mindenki kutyás. Viszont akkor kapnál csak igazán értékelhető eredményt erre a kérdésre, ha mindenféle érdeklődésű ember válaszolna rá, objektíven. Így viszont ez csak értelmetlen provokáció, hiszen sejtheted előre, hogy a legtöbben nem fognak egyetérteni veled. Minden kérdésed a kutyák témakörben csak meddő vitát vált ki, te ugyanis nem szereted a kutyásokat és a kutyáikat, de azt tudhatnád, hogy itt senkit nem fogsz tudni átállítani a saját oldaladra, hiszen itt kutyatartó/kedvelő emberek vannak többségében. Akkor egyáltalán mi értelme a hosszas eszmecseréknek, ha te úgysem fogadod el a mi érzéseinket és álláspontunkat, és mi sem értjük meg a te látásmódodat. Te továbbra sem fogod szeretni a kutyásokat és a kutyákat, mi pedig továbbra is szeretni fogjuk őket. Miért nem tudod ezt elfogadni? Mi értelmét látod még ezeknek a kérdéseknek itt? Vagy csak jól esik kiírni magadból, mert ennyire frusztrálnak ezek a dolgok? De akkor ne ebben a témakörben tedd ezt. Vannak szerintem passzolóbb kategóriák is. És azt is csak provokációnak tudom be, hogy odaírod a végére hogy 31f, holott semmi köze nincs se a kérdéshez, se a témakörhöz, és ezt te is pontosan tudod. Biztos vagyok benne, hogy csak azért írod oda, mert azt akarod, hogy mindenképp rád ismerjünk, és ezáltal minél többeket felbosszants és rengeteg választ kapj a kérdésedre. Elég furcsa lelki világra vall, ha valaki így akar népszerű lenni, hogy egy anonim fórumon hergeli a népet minden héten, és még az orrunk alá is dörgöli, hogy "ÉN VAGYOK AZ, 31F me.."

2018. febr. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Ez valami komoly agyi gond lesz. Nem akarod az aktuális "pszichésen sérült langyi" kategóriát megkeresni? Talán tudnak segíteni rajtad.


Kérlek segíts nekem, mi a bajod? Nincs senki, aki elviselné az abnormális világnézetedet, agressziódat és rögeszmés provokálásodat? Vagy csak divat-meleg vagy és se így, se úgy nem jön össze az élet neked?

2018. febr. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a boltok bejáratának környéke pl. a kocsktároló nem közterület, hanem a bolt tulajdona és így magánterület. Jellemzően az egész parkoló is az, táblával szokták is jelezni ezt.
2018. febr. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Egyetértek, engem is zavar. Bár engem más okból, a kutyát is simán ellopják, bánthatják, a gazda észre sem veszi. Illetve gyakran nem megfelelően vannak kikötve, a kutya lefeküdni / felállni sem tud. Abban is igazat kell adnom, hogy valaki fél tőle, zavarja. Mégis ott egy kutya teljes felügyelet nélkül.

Nem büntetném, mert ha valaki csak falun a sarki kisboltba szalad be az egy dolog, rálát a kutyára és mindenki ismeri a faluban, nincs gond. De aki forgalmas helyen, nagyvárosban, fél órára, olyan helyre köti ahol esélye sincs látni... Na azt büntetném. De persze egyoldalú büntetést nem lehet alkalmazni.

2018. febr. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam kb minden reggel. 5 percig sem vagyok bent a kis pékségben reggel 1/2 7 körül. Még soha senkit nem zavart.
2018. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
#15 Ezt nagyon szépen összefoglaltad, emberünk nem teljesen normális, és persze nem azért, mert nem szereti a kutyákat, ez szíve joga, de amit itt produkál, az elég beteges.
2018. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!