Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Contralam csepp adagolasaval...

Contralam csepp adagolasaval kapcsolatban van e valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
6kilos kutyusomnak 4-10 cseppet ajanlott az orvos, napi ketszer. De ez egy borzaszto eros gyogyszer, aggodom nagyon a mellekhatasok miatt. Valakinek tapasztalat?
2018. febr. 1. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Tramadolor 100, ezt szedte pár napig a kutyám műtét után. Ugyanaz a hatóanyaga mint a Contralam cseppnek. Én is aggódtam mert szerintem is nagyon erős gyógyszer, de szerencsére nem volt semmi mellékhatás, jól csillapította a kutya erős fájdalmát, egy kicsit "kiütötte" a kutyát. Baromi fájdalmai voltak a gyógyszer előtt, jó, hogy felírta neki a doki. Persze, csak 1-2 nap kapta, amíg friss volt a műtéti seb. Szóval, ne félj tőle, add bátran, tudja az orvos mit ír fel, s mikor!
2018. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod es segitseged! Az en kutyam izuleti fajdalmakra kapta, es 4-10 csepp kozotti adagolast javasoltak, napi ketszer. A te kutyusod hany kilos es ennek megfeleloen mennyit adagoltal neki?
2018. febr. 1. 17:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó adagot írt fel az orvosod, ez van a Contralam tájékoztatóján:


"Gyermekek

1 éves kortól a szokásos egyszeri adag 4-8 csepp 10 testtömeg-kilogrammonként (ami 1-2 mg tramadol-hidroklorid testtömeg-kilogrammnak felel meg) a cseppentő üveges kiszerelésből.

A testsúllyal összefüggő adagolásra vonatkozó részletes információkat lásd a jelen tájékoztató végén.

Általában a legkisebb, hatásos fájdalomcsillapító adagot kell alkalmazni."


[link]


Nekem nagytestű kutyám van (40+ kg), ő egy egész, szükség esetén másfél tablettát kapott a Tramadolor 100-asból, plusz mellé írtak fel neki non-szteroid fájdalomcsillapítót is.

Gondolom csak kúraszerűen kell a kutyusodnak kapnia, nem szedi egész életében... Ne aggódj, bízz a dokiban! Gyors jobbulást kívánok a kutyusnak! :)

2018. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!