Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell egy kutyának?

Mi kell egy kutyának?

Figyelt kérdés

Először is szeretnék egy kutyát. Nyár elején szeretném elhozni a menhelyről hogy nyáron foglalkozhassak vele.

Napi 4× vinném sétálni.

Milyen kaját adjak neki?

Milyen kelléketket vedjek neki?



2018. febr. 2. 22:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és panelba
2018. febr. 2. 22:14
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kutyasuli ha van lehetőség ott nevelés terén sok mindent megtanulhatok vagy ha nincs lehetőség (pl nekem sincs sajnos) oktató videók, leírások, tapasztaltabb kutyások tanácsai. Póráz nyakörv\hám, ha anyagilag megengedheted prémium/szuperprémium minőségű táp, játékok, bolha és más élősködők elleni készítmények, tartalék pénz váratlan és várható orvosi kezelésre, türelem, foglalkozás és sok szeretet. A kezdéshez egyszere ennyi jutott eszembe a többi később úgyis adja magát még. Meg nyilván etető és itató tál bár az enyém vödörből iszik mer minden mást a fejére burogat meg persze kaki szedő zacsi.
2018. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen kutyát hozol, de panelba kistestű, max. közép termetű kutyát javaslok, hogy elhozz. (Olyan max. 20kg felnőtt méret) Ez egy javaslat, nem muszáj egyet érteni... Mivel panelba kerül, valami nyugis kutyát válasz, ami lehetőleg nem fog folyton ugatni és nem akar megállás nélkül egyfolytában szaladgálni...

Bármilyen is lesz a kutya, én még az előttem szólót kiegészíteném azzal, hogy szájkosár. A buszon, vonaton stb. nem közlekedhet kutya szájkosár nélkül, (első ajtós buszra a vezető lehet simán nem enged fel nélküle) egyes helyeken van hogy utcán se sétálhat nélküle, van ahol csak egyes fajtákra korlátozódik, vagy ha tudod, hogy harapós stb. Érdemes, a helyi rendeleteket a kutyatartással kapcsolatosan elolvasni, hogy nehogy meglepetések érjenek. Csip 4 hónapos kor felett kötelező (állatorvos adja). Valamint a kutyát nem viheted utcára legalább a kötelező veszettség elleni oltás nélkül, az oltási könyvének mindig nálad kell lennie, a közterület felügyelő elméletileg bármikor megnézheti, valamit a csipet is tudja ellenőrizni. (Ok, tudom, hogy sokakat ez nem érdekel, de akkor is így van...)

A veszettségen kívül érdemes még beadatni az ajánlott kombinált oltást is. Kölyök kutyánál mindenképpen érdemes az oltási sorozatot végigvinni ez 3 kombinált 2 veszettség 1 éves koráig, plusz a féreghajtók, amit felnőtt korban is ajánlott legalább fél évente.


Étel:

Hát, ez ugye pénztárca függő és megoszlanak a vélemények, hogy ki mit ad a kutyájának.

Van aki a nyers etetésre esküszik, van aki főz a kutyájának, van aki száraztáppal etet és van aki konzervezik.

Ha érdekel a nyers etetés, meg szabályai BARF néven tudsz rákeresni a dologra. Ha csak főzöl, akkor arra kell figyelned, hogy valami kiegyensúlyozott étrendet állíts össze, ennek is utána tudsz nézni. Amennyiben száraz tápot adsz, arra ügyelj, hogy ezek a Tesco és társaiban kapható tápok, eléggé a kutyatápok legalja. Tehát keress egy minimum középkategóriás tápot (ilyet még simán lehet találni emberi áron, általában egy forinttal se drágábbak, mint pl. a Pedigree, de mérföldekkel jobbak) A tápoknál arra figyelj, hogy lehetőleg minél több hús legyen benne (és ne hús és állati származékok), ne legyen benne szója, színezék, ízfokozó... A tápoknál a középkategóriásoktól felfele meg a csillagos ég, ha bírja a pénztárcád.

Konzervek, ugyan az az elv érvényesül, mint a tápoknál, de érdemes tudni, hogy csak konzerven nem nagyon fog elélni a kutya, a konzervek nagy része víz, szerintem nem éri meg venni őket, de van aki száraz mellé adja kiegészítőnek.

(Én, szárazzal etetek és amellé szoktam főzni húst időnként)

Kajamaradék: Nos, erről azt érdemes tudni, hogy a kutya egy csomó mindent nem ehet, amit az ember. Van ami kifejezetten mérgező pl. csokoládé, xilit (ezektől rövid úton meg is halhat) szóval érdemes utána olvasni, mit ehet a kutya és mit nem. Azokból az ételekből te eszel adhatsz neki, ami nem mérgező rájuk nézve, de inkább abból is csínjával, mert az emberek sokkal sósabban, fűszeresebben esznek, mint amire a kutyáknak szükségük van.


Talán nem írták, de nem árt beszerezni egy-két játékot is.

Valamit valami fekhelyet is érdemes készíteni a kis jószágnak. (Vehetsz készen is, de készíthetsz is)


És ahogy az előttem szóló írta, próbálj utána olvasni, a kutyáknak úgy általában. Szerintem ez akkor is érdemes, ha járatod kutyasuliba.

2018. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

folyt.

A száraztáphoz még annyit fűznék hozzá, hogy a neten tudsz rendelni és egy bizonyos összeg fölött rendszerint ingyen házhoz is szállítják. Ha írsz privibe leírom én honnan szoktam rendelni, velük még nem volt bajom. De nézegess nyugodtan bármilyen kutyatápos oldalt. Bemehetsz állateledeleshez is, de szerintem olcsóban kijössz és egyszerűbb a netről.


Még annyit, hogy mivel kezdő kutyás vagy, én nőstényt ajánlanék. Általában könnyebben kezelhetőek és bújósabbak, mint a hímek és mindenképpen ivartalanítsd. Ez igaz, ha hím, ha nőstény.

És nyárig olvass, olvass, olvass...

2018. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!