Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok jó házőrző kutyafaj...

Mondanátok jó házőrző kutyafajtákat? Van egy 2 éves golden retrieverem, és hát, bár nem az a tipikus golden aki eltűri hogy idegenek mászkáljanak jobbra balra.

Figyelt kérdés
De szeretnék egy leginkább erre a célra megfelelő kutyát is, meg persze nem árt neki sem a társaság.Szóval valaki aki tapasztalt ebben az jelentkezzen.Olyan kutyára lenne szükségem először is ami a legfontosabb,hogy az én goldenemmel jól kijöjjenek tehát kiskorától fogva vele lenne. És persze legyen azért hűséges szerető családi kedvenc is természetesen nem csak kidobnám az udvarba azt őrizzed a házat. Gondolkodtam ezekben pl, Cane corso, Dobermann, Tosa Inu, Belga Juhász.

2018. febr. 9. 22:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És még annyi h szuka kutyám van,Szerintetek ha azonos nemű kutyát veszek lennének gondok?:/ Mert kant annyira nem szeretnék az az igazság.
2018. febr. 9. 22:10
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Dobermann mint házőrző? Ugye csak viccelsz ugye? Udvaron 10 fok alatt nem is lehet tartani, amúgy is gazdacentrikus és mindig a gazdival akar lenni, ezért is igényli hogy vele legyen a házban. A belga juhász inkább már személyvédelem kategória.


Minden kutyafajta összeszoktatható, csak nevelés kérdése. Elvárásaid vannak dögivel, de arról nem beszéltél hogy te mit tudnál neki biztosítani. Mennyi időt tudsz rászánni? Kutyasuli? Azt tudnod kell hogy a 21. században egy kutyát ha be akar törni a betörő semmibe se telik kiiktatni, dob egy kis mérget, lelövi, lesokkolja, leszúrja, szóval ha védelmi eszközként kell akkor ne kutyát vegyél hanem egy kamerát és riasztórendszert.

2018. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Én akita inu-t is ajanlom. Nem könnyű nevelés szempontjából,de ha kiérdemled a hűségét akkor még a tűzbe is bemegy érted,tapasztalat. 3 akitam van. Manapsag rengeteg negatív dolgot irnak szegényekről. De persze általában olyanok akiknek fingjuk sincsen a fajtarol. Már kolyokkoratol kezdve elkell kezdeni szocializálni,fegyelmezni. Egyébként az én tapasztalataim szerint eleg jo hazorzok,ha meg valami ismeretlen megall az ajtoban na hát akkor kezd csak a buli,mint multkor a futár. Néha még én is megijedek a látszattól :D Egyébként nagyon jo kutyák.ha bármi kerdesed van irj:)
2018. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
#4 sztm nm primitiv semmi baj sincs vele,igaza van hogy Ami ezen az oldalon folyik az már több a soknál normális kérdést rakott fel normális módon megfogalmazva mit kell akkor itt nyomorékoskodni? Le irta hogy családi kedvenc lenne naluk nem pedig kintre zárrva. istenem -.- és még akkor neked primitiv valaki
2018. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Riasztó, kamera.
2018. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%
hmm hát igen. Ezek közül amiket leirtál már ezek uristen,mert mind gyonyorű és tiszteletre méltó kutyák. nehéz döntés. Figyelj itt amint látod sok az okos ember. Szerintem kérd ki facebookos csoportokban olyan emberek segítségét akiknek van ilyen fajta pl dobi,tosa inu. Vagy amelyik tetszik. De fontos hogy azért olyan társat válassz amelyik illik az életmódodhoz is és beleillik a családba
2018. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 Hehe gondoltam hogy belefog valaki kötni:D A golden ivartalanítva van. És az új kutya is ivartalanított lesz. Csak sokan mondták hogy nagyobb a fennálló veszély azonos nemű kutyák között viták kialakulásában:) Na mára elég volt az okoskodó férgekből :) Többieknek köszi!:)
2018. febr. 9. 23:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az említett fajták jó része nem tartható kint.

Jelzőkutyát tudnék javasolni, aki biztos, hogy szól, ha valaki be akar menni a kapun és lehet főleg kinti kutya, mert a bundája alkalmas a kinti tartásra. A mudi. A mozgásigénye nagy és legszívesebben mindig a gazdi közelében lenne.

Manapság viszont sajnos már nem nagyon lehet abban bízni, hogy a kutya megvédi a házat, hiszen egy rossz szándékú ember könnyen kárt tehet egy kutyában, aztán meg besétál a kapun.

Szerintem, ha társat szeretnél a kutyádnak, válassz olyan fajtát-akár keveréket - aminek a személyisége illik hozzátok és kameráztassátok be a ház utca felőli részét. Ha kitáblázzátok, hogy kamerával őrzött terület, nagyobb visszatartó erő, mint egy kutya. Ráadásul ezzel a kutyáidat is nagyobb biztonságben tudhatod.

(Nálunk is be van kamerázva az utcafronti rész. Több kutyát megmérgeztek a faluban és nem szerettük volna kockáztatni az életüket. Azóta nyugodtabb vagyok felőlük.)

2018. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
Nekem egy cane corso pit mixem menhelyről hoztuk ki párommal. Most 4 éves már a nagy lány, 2 és fél éve van nalunk. Minden perc boldogság vele. Védelmező,nyugodt,tiszteletre méltó,de persze családon belül egy kis bohóc♥ Szerintem hallgass magadra,és ne hagyd hogy mások befolyásoljanak. Nekem tudod mennyi mindenki mondott olyan dolgokat hogy már legszívesebben szöget vertem volna a fejébe?.. Mindenki jött nekem azzal hogy mennyire megfogom bánni ez őrültség,majd nekem támad stb. Ne higyj senkinek csak is magadnak,mert te tudod neked mi a jó. bízz a döntéseidben. Persze csak azokon a kereteken belül válassz hogy megtudj adni mindent az adott fajtának. Nana a mi kis szörnyetegünk akiről mindenki leakart beszélni már olyan mint a gyerekem. Kutyákkal nőttem fel,mindig kutyás voltam,de azt hiszem ő más,egy igazi Angyal,a legjobb dolog az életemben.. 23/N.
2018. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
bullterriert tudom ajanlani:) olvass utanuk. jofej kutyak,es nem igen birjak az idegeneket,es ok sem a bullterriereket:)
2018. febr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!