Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ház, terület őrzésére milyen...

Ház, terület őrzésére milyen kutya?

Figyelt kérdés
Roti? Német juhász?

2018. febr. 19. 20:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%

Igen, ha ezt szeretned vele csinalni amit az utolso irt, tenyleg inkabb ne is vegyel. Amugy meg igaza van az elottem levoknek. Riaszto es kamera. Akutyaval meg tenyleg kell foglalkozni, nem eleg h ott kint van es orzi a teruletet. Mert megsugom,hogy ha nincs szeretetteljesen nevelve akkor az egvilagon nem fogja vedeni hanem meg be is kiseri az idegeneket.

Ja es keszulj fel, egy kutya nem keves penz, mert azt is etetni kell, amit szetrag azt meg kell javitani. Nekunk amikor kicsi volt az egesz kertet szetragta unalmaban, pedig meg volt tanitva neki hogy nem. Ha olcsobb megoldast szeretned akkor kamera sokkal olcsobb.

2018. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ez szimplán tévhit, hogy a kutya miatt nem mernek betörni. Aki nagyon akar, az bedob egy mérgezett kenyérdarabot a kerítésen (vagy lefújja) és máris nincs ami védje a telepet. Egyébként én kültéri riasztóra gondoltam a kutya helyett, feltételezem azt nem kell mondanom, hogy a kettő üti egymást (beriasztana a kutya mozgására)? Esetleg kitenni egy fake "kutyával őrzött terület" táblát, ha már ennyire erős a hitetek iránta.
2018. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Utólag még eszembe jutott, hogy esetleg kutyás biztonsági őrt is igényelhetnétek, aki zárás után odamegy és őrzi a telepet. Nem tudom pontosan hogyan működik ez, de sok cég nyújt ilyen szolgáltatást. Szerintem még ez a legjobb opció, ha mindenképpen kutyás őrzést akartok.
2018. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Bocsi, entert nyomtam és valamiért elküldte...


Szóval folytatva az előzőt: A legjobb opció [...], mert ilyenkor szakemberre bízzátok a telep őrzését, neki erre kiképzett kutyája van (gondolom nincs köztetek olyan, aki szakszerűen ki tudná képezni a frissen vásárolt kutyát, plusz azt a kutyát bevetés előtt nem tudom hány évig képezni kellene, addig nem is tudnátok "használni" a telepen) és ha ne adj isten mégis betörnének a szolgálati idejük alatt, akkor rajtuk simán leverhetitek a balhét (mármint a cégükön), mert a szolgáltatásuknak pont az lett volna a lényege, hogy az ilyet megakadályozzák.

2018. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

19-es írj nyugodtan. A telepen emberek dolgoznak. Tehát égész nap nincs egyedül.

A káj jó ötlet. Már volt kájunk.

2018. febr. 20. 18:28
 26/31 anonim ***** válasza:
71%
Most ezt értsem úgy, hogy tök feleslegesen kerestem neked jobb alternatív megoldásokat az igényedre, mert az egyetlen 0%-os válaszolóra hallgatsz csak? Remélem, hogy a való életben is ennyire semmibe veszed mások segítőkészségét.
2018. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Nem nézem a százalékot. Itt az semmit nem ér, aki nem azt írja, hogy a kutyulimutyulit az ágyba rakja és napi 5x sétáltatja és amúgy is minden kutya egy szent és bármit tesz az a gazda hibája akkor 0%-os. Tehát az itt semmit nem ér. Nem az volt a kérdésem, hogy vegyek-e kutyát, mert veszek. A kérdés a fajta volt.
2018. febr. 20. 20:35
 28/31 anonim ***** válasza:
74%
Jó, veszel egy kutyát és ki fogja szakszerűen kiképezni? Az nem ám úgy van, hogy megveszed és kiteszed a telepre őrző-védő kutyának. Ameddig nincs kiképezve addig mi/ki fogja őrizni a telepet? Én ezekre a problémákra ajánlottam, hogy inkább bízzatok meg egy erre szakosodott céget, akiknek profin kiképzett, válogatott kutyáik vannak a feladatra és garanciát is tudnak vállalni arra, hogy ténylegesen őrzik is a rájuk bízott területet. Ha most te leraksz oda egy jött-ment kutyát őrzésre és valaki tényleg betör hozzátok, akkor elmondom mi lesz: Egy döglött kutyátok, mert meg fogják mérgezni és futkorászhattok majd a rendőrségre az ellopott dolgaitok után és addig senki nem fogja megtéríteni a károtokat. Ezért alkalmaznak a nagy cégek is külsős biztonságiakat. Ha valamihez nem értesz, akkor arra szakosodott cégnek kell kiadni a feladatot. Ennyi.
2018. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Semnilyen, fél perc kinyirni a kutyát.
2018. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

Sok telepen használnak őrzésre kutyát úgy, hogy nappal, míg tart a munkaidő, ki-be mászkálnak az emberek-autók, kennelben van, utána pedig kiengedik reggelig, hogy szabadon bejárja a területet.

Egy kaut, vagy hasonlót nem kell megtanítani a területőrzésre, erre lett kitenyésztve, ösztönösen ezt csinálja.

Az is igaz, hogy nem a legideálisabb, ha az emberekkel való kapcsolata minimalizálódik az etetés és pár perc simogatás erejére, viszont ha azt nézzük, sok gyepin van telepőrzésre használt kutya (pl. becsődölt a cég és nincs hová tenni a kutyát stb), akkor egy ilyen állatnak megváltás lehet, ha a kérdező kihozza, az életet jelentheti neki.

2018. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!