Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy adja oda nekem a labdát?

Figyelt kérdés

Ha eldobom a kis labdáját vagy valamelyik játékát, akkor mindig oda hozza nekem, de nem adja oda. Csak mutatja, hogy visszahozta.

Kisebb korában könnyen ki tudtam venni a szájából a játékot, de most már erős és éles fogai vannak.

Milyen technikával tudnám megtanítani a kutyámat, hogy adja oda amit visszahoz?

Ti hogy tanítottátok meg a ti kutyátokat?

Köszi a segítséget!



2018. febr. 21. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondd neki a parancsszót (Kérem! Add ide! Ereszd! - legyen rövid, és parancsszó. Határozottan mondd neki, ne gügyögve)


Először cserélj vele - kínálj fel neki egy másik labdát, vagy egy jutalomfalatot.


Később ne mutasd meg neki hogy cserélni akarsz, maradjon rejtve - ha elengedte a szájában lévőt, rögtön megerősítés (esetleg klikkerrel) és dicséret.

2018. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy csináltam, hogy ha a parancsszóra sem eresztette, akkor elfordultam tőle és nem figyeltem rá. Olyan 3-4 alkalom után megértette mit szeretnék.
2018. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogj meg egy játékot, rakj a hátad mögé egy másikat. Az egyikkel játszatok egy kicsit majd a másikat vedd elő és mond neki, hogy erezd, hagyd, enyém de mindenképp ugyan az legyen mindig a vezényszó.
2018. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!