Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusomnak szeretnék sajátkez...

Kutyusomnak szeretnék sajátkezűleg jutalom falatot sütni, tudnátok receptet mondani?

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Marhaszívet megfőzöd, vékony csíkokra vágod, és sütőben kb. 80 fokon megszárítod, megaszalod.
2018. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Egészséges jutalomfalat:


"Hozzávalók 100 darab jutalomfalathoz:


• 300 g darálthús

• kb. 50 g lenmagpehely

• kb. 50 g natúr zabpehely

• 1 tojás

• ¾ reszelt alma

• ½ reszelt répa

• 1 tk. kurkuma

• ½ tk. gyömbér

• kókuszolaj


A darált húst kókuszolajon lepiritottam, majd amint egy kicsit kihűlt, a könnyebb formázhatóság kedvéért még egy kicsit daráltam rajta, hogy massza állagú legyen.


A lereszelt almát és répát jól kinyomkodtam, hogy a benne lévő viz később ne áztassa el a ,,tésztánkat”.


A darált húst összekevertem a reszelt zöldséggel és gyümölccsel, majd a lenmagpehellyel és zabpehellyel, a tojással, végül hozzáadtam a fűszereket. Az egészet összegyúrtam, és kiteritettem a vágódeszkára a képen látható módon. Mivel nincs benne liszt, ezért nem áll annyira össze, mint a nyerstészta, puha, könnyen formázható. Egy mézeskalács formával kiszagadtam, azokat tovább osztottam és apró gömböket gyúrtam belőle.


A jutalomfalat akkor jó, ha nem túl nagy, és kellőképpen porhanyós, hogy ne kelljen a kutyának sokat rágni, adhassuk is neki a következő feladatot. A jutalom falatok formázásában ezt is vegyük figyelembe.


Egy kis tepsibe sütőpapirra tettem a golyókat, majd kb. 10 perc alatt készre sütöttem. (hőlégkeveréses sütő – 180 fok). Kivül kicsit megkeményedett és összeállt, összességében viszont puha."


Forrás: [link]

2018. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Hidd el, a kutyád jobban örülne egy adag nyers húsnak, mindenféle spéci állat-sütinek. :)
2018. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

az aztá negészséges recept -.-


3masnak igaza van. Ez nem kisgyerek.

2018. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert aztán a nyers húst annyira rohadtul praktikus zsebben vinni sétáltatáskor.


1/3 husi

1/3 szénhidrát (barnarizs, köles, zab)

1/3 kutyakompatibilis zöldség, gyümölcs (répa, édesburgonya, sütőtök, spenót, cékla, alma, körte, banán, magozott meggy, magozott barack, eper stb.)

- pici olaj (oliva, kókusz)

- pici kutyakompatibilis fűszer (petrezselyemzöld, menta, kurkuma, rozmaring, bazsalikom, kakukkfű, kapor stb.

- opcionális: pici lenmag, chia mag.


1. megfőz/megsüt (kapsz egy rizses hús jellegű izét)

2. késés aprítón sima masszává aprít

3. kibélelt tepsibe beleken

4. 100°C körül sokáig szárít

+1 amint picit kezd szilárdulni a teteje, késsel 1 cm csíkokat vág. Később könnyebb lesz méretre törni :)

Kiporcióz, mélyhűtőben tárol.


Allergiás kutyám van, amire nem allergiás, azt főzni kell. Én is jobban élvezném, ha szárított csirkemellet adhatnék neki. Viszont:

- nem hisztizik, nem kunyerál, de nagyon élvezi, ha valami hasonlót kap, mint amit mi eszünk (pl. hasonló illata van, vagy sütőből jön)

- ezektől a házi készítésű jutalomfalatoktól a legagyahagyottabb kamasz kutya is megtalálja a jó modorát, a szuper jól nevelt kutyák pedig kérés nélkül mutatják be a legnépszerűbb trükkjeiket. Szóval megéri szöszmötölni ezekkel.

2018. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk ami nagyon bevált a következő két recept:

1./ liba (kacsa) szív és zuza nagyon enyhén sós vízben megfőzve utána kockára vágva

2./ kacsamellről bőrt lehúzod, majd a bőrt csíkokra vágod, illetve a kacsamellett is. Sütőben légkeveréssel 80-100-110 fok között 4 órát szárítod (sütőtől függ a hőmérséklet). Ha alá teszel valami tálat amibe tud a zsírja csöppögni akkor utána kenyérre kenve kicsit megsózva zöldpaprikával megeszed (nem a kutya hanem te :) ).

3./ egyik haverom "világbajnok" receptje: végy egy sárgarépát hámozd meg, majd vágd vékony csíkokra amelyek kb. 3 x 3 mm méretű és kb. 1-1,5 cm hosszú. Ezt ad ott a kutyának, meg fog érte bolondulni.

2018. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!