Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos Golden retrieveremme...

4 hónapos Golden retrieveremmel mehetek futni naponta 1-szer?

Figyelt kérdés

vagy hetente 2-3-szor?

mert imád futkározni, és sétálni is szeret de fogyóznom kéne és így könyebb lenne:) lenne vmi ami rávenne a futásra

úgy gondoltam hogy vagy reggel amikor még nincs meleg vagy este amikor már nincs meleg

mit gondoltok? megterhelné még őt?

igazából nem nagy távra gondoltam olyan 10-15 perces futásra, és sétálnánk is közbe...

mert olvastam hogy ezek a fajta kutyák szeretnek futni, és nem lehet elég hamar elkezdeni

Olyanok kíméljenek akik ezt írnák-y Hülye vagy azt a pici kutyust futni vinnéd, nem való neked kutya stb...

mert nem kiképző táborba szeretném vinni

köszi:)


2010. jún. 8. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom kifejezetten futtatni és nem csak hagyni hogy futkározzzon, 1 éves kor után szabad amikor már elég fejlett. 10-15 perc futástól te sem fogysz, az csak 40 perc körül kezd zsírt égetni azt hiszem.
2010. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

de már sztem 1 éves kor előtt is lehet szoktatni nem?

mert ha akkor zúdítom rá hogy szeretnék vele futni akkor menne észbe világba és nem értené, hogy most mi van, hova kell futni, meg addigra már hatalmas lesz és elhúz

2010. jún. 8. 20:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy futtasd !!! ?ég nagyon pici hozzá , egy 30-40 perces sétától is elfáradna nem hogy a futástól.Majd 1 éves köra körül futhatsz vele , addig várj ne okozz neki fejlődési rendelenességet , nem szabad terhelni ilyen kis korban őket.
2010. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz elég ha megneveled hogy tudjon rendesen menni. 5-10 percet futhatsz vele de az meg neked nem használ :D
2010. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az előző válaszokhoz még annyit tennék hozzá hogy erősen ajánlott majd csinálni egy diszplázia szűrést (sajnos a goldeneknél egyre gyakoribb) és lehetőleg ne beton/aszfalt úton fussatok (mert ez a kutyának sőt neked is árt)
2010. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne fuss még vele, nem tesz jót a fejlődő ízületeinek, csontjainak. A konkrét futás ráér 1-másfél éves kora környékén.

Viszont a napi séta nem csak jó, hanem fontos is. Inkább vidd el napi 2x fél-fél órára, és ahogy idősödik, egyre hosszabb időkre. Úgy többször keveset terhelődik, van ideje a kettő között pihenni, és te is mozogsz. A kölyöknek annyi az ajánlott mozgás, amennyit magától mozog, ugrál, fut, játszik. Erőltetni nem szabad.

A szép sétát pedig a futástól függetlenül már most meg tudod neki tanítani. És ha ez megy, később nem lesz gond az egyenletes futással sem.

2010. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Így van, ő még nagyon fiatal a futáshoz. Elfárad a játéktól is. 8-10 hónaposan elkezdheted szoktatni, de fokozatosan. Bár szerintem nem egy futós fajta. Aktívnak aktív, de futáshoz az agarak és a vizslák valók:)
2010. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nekem azt mondták az ilyenekkel kifejezetten szoktak futni

amúgy nem vok kövér, csak nem akarok elhízni ezért járnék futni és mivel nem birom a terhelést ezért mennék 10-15 percre hagyjatok már ha 40percig kéne futnom a végére asszem ott csókoloznék az asztfaltal és hallnék meg vagy még előbb is.

akkor szerintetek ne vigyem

de mi baja lehet egy kis mozgástól? nah és ha kicsi a kert (ami nem igaz) de tegyük fel, akkor ott kuporogjon a bokorba?

nah mind1 itt ezen az oldalon mindenki annyira félti mindenét, hogy nehogy baja legyen, hogy még a vízpartra futni se vinnék ki, ami sztem egézséges

mit gondoltok mitől lesz erős a kutya? hát biztos nem attól hogy babusgatjuk egész nap, ugyanúgy mint az ember, ha elkényesztetve él úgy fog felnőttként is viselkedni

am a kutyám lassan 5 hónapos mit gondoltok nyár végére?

akkor már 8 lesz

megkérdelek titeket akkor már vihetem? vagy büntetik:)

2010. jún. 9. 13:13
 9/15 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha nem hiszed el akkor olvass el pár könyvet. Mi az hogy még neked állj följebb amikor senki nem szólt egy rossz szót sem csak segíteni akart? A kutya nem attól lesz erős hogy célzottan fut azon kívül még ezer más dolgot csinálhat... Ha neked ez nem tetszik akkor csinálj vele amit akarsz. Mondjuk utána nézhettél volna hogy milyen fajtád van, mik az igényei, mire kell vigyázni hátha másnak hiszel. Az hogy a kutyád nagytestű, és még fejlődik nem féltés hanem igazság.
2010. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elárulom neked kérdező , hogy egy kutya 1,5 éves korára fejlődik ki teljesen addig igazából nincs értelme futtatni , súlythuzatni vele stb mert MÉG GYENGE A CSONTOZATA és olyan kárt okozhatsz vele a kutyának amivel majd idősebb korában fog szenvedni.A kutyák 1,5 éves koruk után kezdenek el izmosodni , addig felesleges terhwlni és nem is ajánlott mert több kárt hokozhatsz a kutyának mint hasznot.De tudod mit ? ha ilyen okos vagy akkor vidd a kutyát , de utánna meg kezdj el itt sírni , h miért sántít a kutyám meg hasonló , hanem emlékezz vissza mit írtunk...

Bőven elég neki ha csak sétálni viszed , ilyen korban egy kb. 30-40 perces séta is lefárasztja.

idézek tőled :

"mit gondoltok? megterhelné még őt?"

"mert nem kiképző táborba szeretném vinni"

Ezeket TE írtad , é ha nem tetszik a válasz leoltod a többi NORMÁLIS váaszolót ? Akkor minek írsz ki egyáltalán kérdést ha már eldöntötted a dolgot ? Sztem elég egyértelmű választ kaptál , ha nem érdekel akkor legyél meg ne írj ki kérdést.

2010. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!