Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktathatók? Hogyan?

Összeszoktathatók? Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Barátommal fél éve költöztünk kertes házba és örökbe fogadtunk egy 4 éves németjuhász szukát. Anyukámnál maradt a sharpei-husky keverék, 9 éves szukám. Szeretném elhozni, de féltem a kisebbik kutyát, nem szeretném, ha összeverekednének. Hallottam, hogy a németjuci szuka nagyon védi a területét és nem tudom, hogyan szoktassuk őket egymáshoz. Az én kutyám morgós más kutyákkal szemben és domináns kicsi termete ellenére de összeszoktatható macskával más kutyával. A naggyal kapcsolatban nincs semmilyen tapasztalatom de eléggé megy mindenre, ami mozog, viszont kezd hozzánk szokni. Mit gondoltok?

2018. márc. 2. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így necces. Először rendbe kellene tenni mindkét kutyát, különösen a német juhászt, mielőtt elhozzátok a másikat.

Szocializálni kell más kutyákkal, ebben szocializációval, rehabilitációval is foglalkozó kutyaiskolában kaphattok segítséget.

Az sem szerencsés, hogy a te kutyád morgós más kutyákkal.

Ha már odáig juttok, hogy a német juhász tiltható, azaz hallgat rátok, ha rászóltok, abbahagyja a nem kívánt viselkedést, akkor is először semleges helyen, közös séta keretében kezdjétek őket összeismertetni.

2018. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kuzyaiskola kellene, olyan, ahol van rendes szocializáció is. Ha ott már rendben van mindkét kutya, az oktatók segítenek az első találkozásban is a két kutya közt. Sőt, ha jó fejek az oktatók és van rá idejük, akár az otthoni első összeengedésben is segíthetnek.
2018. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
De ha van egy kutyád, akkor hogy jutott eszedbe sorsára hagyni őt fél évre, közben befogadni egy másikat, aztán utólag gondolkodni, hogy jaaa, nekem van már egy kutyám anyunak lepasszolva, idehoznám őt is, de áh, inkább mégsem, mert mi lesz az újjal, aki védi a területét? Mondd meg kérlek, ezt így hogyan sikerült összehozni?
2018. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Te meg meséld már el utolsó, hogyan sikerült összehozni, hogy a kérdésemre nem sikerült válaszolni, de a buta ítélkezés, meg a pampogás megy? Neked minden fekete, vagy fehér? Hasznos választ nem tudsz adni, csak rontod a légkört? A barátommal eddig panelban laktunk, most tudtunk kertes házat venni, a németjuhász meg nem az én kutyám, hanem a barátomè. Gondolom, ha azt írtam volna, hogy a panelban nyomorog szerencsétlen kutya, akkor meg jössz, hogy jaj milyen állatkinzó vagyok. Gondolom neked minden azonnal sikerült az ēletben és semmiért nem kellett megdolgoznod, így anyunak sem kellett lepasszolnod az állatkád. ;) Az első kettőnek köszönöm a választ, elvisszük kutyasuliba mind a kettőt. :)
2018. márc. 2. 23:30
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

“fél éve költöztünk kertes házba és örökbe fogadtunk egy 4 éves németjuhász szukát.“


Legalább írásban ne hazudj. És igen, a helyedben nekem a saját kutyám lett volna az első, nem egy újat örökbe fogadni. És tuti nem fogod őket kutyasuliba vinni, legalábbis a lepasszoltat biztos nem, hiszen már fél éve elköltöztél onnan, nem fogsz visszajárni csak miatta heti többször, hogy suliba vidd. Nem is rám vagy dühös, hanem csak a tényre, hogy valaki szembesített saját viselkedéseddel.

2018. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben 64%-os legyen neked igazad. :) A kérdésemre továbbra sem sikerült válaszolnod. Úgy látom Te is csak kötekedni jársz ide fel, meg a szánalmas életed fusztrációit másokon levezetni. A segítség nyújtás nem az erősséged. További kellemes gyakorizást. ;)
2018. márc. 3. 15:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!