Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a kutyám farkán?

Mi lehet ez a kutyám farkán?

Figyelt kérdés

Ma átsimiztem rendesen,és kitapogattam egy dudort a farkán. Nem olyan nagy,olyan lehet a mérete kb.,mint egy emberi vízhólyag vagy hasonló.

Láttam,hogy volt egy lyuk is ezen a dudoron,nem tudom,hogy megszúrhatta-e valami.

Picit megnyomtam,és olyasmi jött ki belőle,mint az elhanyagolt pattanásból.

Vigyük állatorvoshoz,hogy megnézze?

U.i.: hetente látogatom a kutyámat,ami a nagymamámnál van,ilyenkor maximálisan odafigyelek rá,egyébként a mamám felelős érte. Vagyis ne varrjátok a nyakamba,hogy milyen figyelmetlen vagyok és stb.

Köszönöm! :)



2018. márc. 3. 19:11
 1/10 A kérdező kommentje:
És nem a farka tövén van,hogy valami hátsó fertály környéki nyavalya legyen.
2018. márc. 3. 19:12
 2/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos meg tudja mondani.
2018. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kullancs is lehet
2018. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szőrtüsző begyulladhatott, de lehet kicsi tályogosodott sérülés is. Az én kutyámnak speckó a farka alján de nem egészen a tövében van egy mogyoró méretű ilyen dudor, többször voltam állatorvosnál vele, azt mondta hogy szőrtüsző gyulladás, többször kinyomkodta, kitisztította, de mindig visszajött, mire azt mondta hogy betokosodhatott. Nem fájlalja nem is zavarja és egyenlőre nem nő, azt mondta hogy még nem találja indokoltnak megműteni. Ha esetleg elváltozna vagy fájlalná, nőne, zavarná akkor műti, egyébként nincs tőle baja.
2018. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Faluhelyen mindig hideg volt mostanában,szóval #2 nem hiszem,hogy kullancs ilyet okozott.

Nem úgy tűnik #3,hogy zavaró lenne neki. Nincs akkora,mint egy mogyoró. Szerintem az,amit te mondtál,de majd elvisszük az állatorvoshoz,hátha tud kezdeni vele valamit.

2018. márc. 3. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha zavaró a doki úgy is lekezeli/kivágja neki. Az enyémnek is megcsinálta volna már de igazából nagyobb kockázat egy altatás minthogy el legyen távolítva egy gondot nem okozó szőrtüszőcsomó.
2018. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem,nincsen zavaró helyen,nem piszkálja.
2018. márc. 3. 19:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! 👍
2018. márc. 3. 19:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavarja, ha nem, orvos mindenképp lássa!


Egy kezeletlen tályog nagyon csúnya gondokat tud okozni. A doki le tudja kezelni, ha kell bódítja, ha kell, altatásban felnyitja, ad neki antibiotikumot. Tényleg nem nagy kaland, de nem érdemes se ráhagyni, se házi barkáccsal próbálkozni. (Pont ma futottam le ezt a kört a macskámmal.)

2018. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
El fogjuk vinni.
2018. márc. 4. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!