Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehetne fényesebb a...

Mitől lehetne fényesebb a kutyám szőre?

Figyelt kérdés
Acanát kap, tápot nem szeretnék váltani, mert ettől nagyon egészséges, és szépen fejlődik, csak nem csillog annyira a szőre, mint ahogy azt más fajtabéli kutyáknak látom. Nem egészségtelen meg durva tapintású, csak fénytelen... van olyan vitamin vagy táplálékkiegészítő, amitől fényesedne?
2010. jún. 9. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Naponta fél illetve egy kiskanál (attól függően, h. mekkora a kutya) hidegen sajtolt tökmagolaj a kajájába.
2010. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én egy háztartás-beli megoldást írok neked.

Fogsz egy tojást és a sárgáját összekevered tejjel. Olyan enyhén folyós legyen. Ne félj, ízleni fog neki... :)

Ezt úgy kb. havonta megismétled, szép csillogó lesz a bundája.

2010. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
havi 1 tojás tejjel? ezt én is hallottam már valakitől de az heti 1 et mondott
2010. jún. 9. 16:54
 4/12 anonim válasza:

Ártani nem árt neki a gyakoribb tojás adag sem.

Én van , hogy naponta adok neki, mert nagyon szereti és gyönyörű a szőre!

2010. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kajájába hetente egyszer tegyél egy kanálnyi csukamáj olajat. Esetleg vékonyan be is kenheted vele a kutyád szőrét. Gyönyörű, fényes szőre lesz ettől.
2010. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 hetente adj neki egy kis tálka kristálycukrot.! Nekünk bevált !!
2010. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is tojást adok a kutyának heti 1 az tuti, de néha naponta és az egészet megkapja, nem csak a sárgáját. Sztem ez adottság is, és hogy hol tartják.

Én panelben lakom, tehát „szoba” kutya, a tesói kertesháznél élnek, kint vannak a szabadban, és nekik nem olyan a bundájuk!

2010. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
cukrot adsz a kutyádnak? hát nem jól teszed, nagyon egészségtelen és nem tudja megemészteni. Köszi a tojásos módszert kipróbálom hátha :) ő fele kerti fele szoba kutya, este bejön meg mikor kedve van és itthon vagyunk, amúgy kinn van a kertbe
2010. jún. 9. 17:11
 9/12 anonim ***** válasza:
lazac olaj, Luposan biotin (kivéve ha fehér a kutya - az alga sárgit), Lavet skin tabletta
2010. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Máj (rengeteg benne a biotin, ami a szőrért felelős), oliva olaj a kajájára, a csukamáj olaj a csontozatra jó, nem a szőrre!


A tojást semmiképp nem ajánlom napi rendszerességgel, mert káros is lehet. A szőrre egyébként sem hat, csak tévhit.


Kiállítás előtt az én kutyáim oliva olaj pakolást kapnak (egész szőrfelületre kondicionálókkal felviszem, 1 órát áll rajta, aztán lemosom), szerintem te az efféle csillogásra gondolsz.

2010. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!