Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételekkel lehet...

Ilyen feltételekkel lehet nagytestű kutyát lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék kutyát és egészen őszintén leginkább egy nagy, szőrös, jól tanítható, barátságos kutyusra vágyom, aki igazán a társam lehet. Olvastam már nagyon sok eltérő cikket, véleményt a témában, egyesek azt mondják kellő figyelemmel, ráfordított energiával simán lehet nagytestű kutyát is lakásban tartani, míg mások szerint ez egyenesen állatkínzás, ezért egyelőre elég bizonytalan vagyok.


Amit nyújtani tudnék neki:

- amikor elhozom szerencsére meg tudom oldani, hogy 2-4 hetet itthon maradjak, így legalább amíg nem szokta meg ezt a környezetet, nem szobatiszta, nem lehet még utcára vinni, addig a nap 24 órájában mellette leszek

- részmunkaidőben dolgozom, így viszonylag sok időt itthon tudnék lenni vele és egy 3-4 órás séta kényelmesen belefér délután vagy este hétköznap is (reggelente sajnos csak maximum fél órát tudnék sétálni vele)

- hétvégén nem dolgozom, parkos, erdős rész mellett lakom, így sokat tudnék vele kirándulni is hétvégente

- tudom, hogy a kutyatartás nem csak sétákból áll és szívesen tanítanám, tréningezném is

- jó minőségű táp, megfelelő ápolás, orvosi ellátások (ezek persze alapvető dolgok, csak szerettem volna jelezni, hogy tisztában vagyok ezekkel a költségekkel, nem tájékozatlanul akarok belevágni a kutyatartásba)

Amit nem tudok:

- kis lakásban élek, itt rohangálni, nagyokat labdázni nem tudna a kutyus, ezért kicsit félek, hogy bent unatkozna

- nincs jogosítványom és a jövőben sem tervezem, ezért nagyon messzire, nagyon sokszor utaztatni nem tudnám, tehát például ha a legjobb kutyaiskola a város másik végén van oda nem tudnám elvinni heti rendszerességgel (persze van ismerős, aki alkalmanként nagyon szívesen segítene ebben)

Amit szeretnék:

- nagyon tetszik az agility és a "dogdancing", ha a kutya is élvezi, akár ilyen versenyekre is szívesen járnék, ezért is fontos szempont, hogy nagyobb testű, könnyen tanítható legyen

- fajták, amik tetszenek: golden retriver, német juhász, angol vagy ír szetter


Szóval ezek alapján kíváncsi lennék, hogy mit gondoltok erről, milyen tapasztalataitok vannak, a felsorolt fajták közül melyik szerintetek a legideálisabb ilyen körülmények között, illetve ezeken felül miket tanácsolnátok, akár kutyafajták, akár más benti kutyatartási praktikákkal kapcsolatban?

Minden véleményt és hasznos tippet előre is köszönök :)



2018. márc. 8. 16:07
1 2 3
 1/22 aranyos121 ***** válasza:
69%
Nem a kutya mérete határozza meg hogy bent lehet, láttam már kistestű kutyát is kint az udvaron. Nagytestű kutya is lehet a lakásba ha elfér és sokat fogsz majd vele sétálni hogy meg legyen a mozgása. A kutyáknak amúgy is jobb bent mert egész nap lehet a gazdájával még télen is, mert valljuk be télen nem sokat megyünk ki az udvarra tehát a kinti kutyákat télen kicsit hanyagoljuk, így viszont folyton vele vagyunk mert a kutyának édes mind1 hol van csak a gazdájával legyen.
2018. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy természetesen kizárólag tenyésztőtől vennék kutyát, ezért ha ismertek, olyat, aki megbízható és ilyen fajtákat tenyészt, akkor azoknak a javaslatoknak is örülök :) Meg esetleg ha tudtok konkrét árat, azt is írhattok nyugodtan (megnéztem sok tenyésztő honlapját, sehol nem találtam még egy -tól/-ig értéket sem, a legpontosabbra az itteni kérdések között bukkantam, 100-200ezer között)
2018. márc. 8. 16:18
 3/22 aranyos121 ***** válasza:
49%
labda nélkül is lehet játszani a kuytával
2018. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Azthittem angol masztiffot, pireneusit vagy komondort akarsz lakásba. :D

Ezek, amiket felsoroltál, megfelelő mozgatás mellett tarthatók kis lakásban is-aludni fog, nem unatkozni.

Viszont. Én tartottam husky keveréket 28 négyzetméteren, folyamatos foglalkozás mellett, szinte csak aludni jártunk haza. Az ilyen nagyobb kutyus akkor okozhat gondot, ha sokat kell kerülgetnetek egymást, útban vagytok egymásnak, pl. Éjszaka, ha kimégy vécére.


Fajtának megfelelő mozgatás mellett nem lesz ebből gond, szerintem.

2018. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ír szetterem van lakásban. Szuperül elvan, igazi kanapékutya, de ha kint vagyunk akkor le sem lehet lőni :D Hamar ráéreznek a rendszerre, a kutyák rendkívül alkalmazkodók.

Az én kutyám most 7 hónapos, napi 4-5x megyünk le, ebből egy hosszabb séta, időjárástól függően 1-3 órát szoktunk kint lenni olyankor. Ha szerencsénk van találunk játszótársat is, olyankor kifulladásig megy a kergetőzés. Egyelőre úgy érzem ez elég neki, de ha jobb idő lesz, vagy felnőttként többre van szüksége akkor ahhoz igazodunk. Mikor lesz szeretnék vele agilityzni én is, illetve a DD is érdekel :)

Csendes, nem rombol egyáltalán, illetve van egy kis szeparációs problémánk, ha sokat van egyedül hajlamos szétcincálni dolgokat.

Amiket leírtál, azok alapján szerintem nyugodtan bevállalhatsz egy nagyobb kutyát. Emberközpontú fajtákat írtál, akik amúgy is imádnak a gazdival lenni, és sokkal jobban érzik magukat, ha nincsenek egyedül kizárva a kertbe.

Ha rossz idő van, a lakásban is lehet foglalkozni vele, trükkök tanítása, étel elrejtése, remekül lefárassza az agyukat. Plusz ugye ott vannak a sportok.

A legtöbb kutyafajta amúgy szerintem tartható lakásban, csak a megfelelő energiaszintű egyedet kell megtalálni, akinek az igényei illenek az életviteledhez.

Következetes nevelés, megfelelő mennyiségű mozgatás és foglalkozás kell, és szuperül meglesztek :)

2018. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :) Örülök, hogy valaki úgy látja, hogy a benti tartás akár még jobb is lehet, mintha van kert :)

Labdán kívül nincs valami jó ötleted, ami tényleg játék a kutyának is? (én a tanítgatást meg a játékot két különálló dolognak érzem, mármint, hogy szüksége van arra is, amikor feladatokat adok neki, de szerintem arra is, hogy csak úgy "kötetlenül" bohóckodjunk) Én még ezeket a köteleket néztem, de arra sokan azt írták, hogy nem tesz jót a kutya fogának, vagy agresszív lehet, ha "kötélhúzást" játszom vele.

2018. márc. 8. 16:26
 7/22 aranyos121 ***** válasza:
91%
labda nélkül én úgy játszottam a kiskutyámmal hogy direkt lassan futottam ő meg a kis lábaival kergetett vagy csikiztem vagy ilyesmi
2018. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kedves Boldog Ír Szetter Gazdi! :D

A hosszú szőr mennyire lehet probléma a lakásban? Ha összekoszolja magát, sáros lesz vízzel, kutyasamponnal milyen időközönként fürdethető? Illetve ha szoktál ilyesmit, hogyan szárítod meg a szőrét?

2018. márc. 8. 16:31
 9/22 aranyos121 ***** válasza:
58%
fürdetni időközönként kell a kutyát
2018. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 aranyos121 ***** válasza:
72%
mi egyszer hajszárítóval szárítottuk meg a szőrét :"D
2018. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!