Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámon megjelent csomó?

Kutyámon megjelent csomó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11 éves beagle keverék kutyusom mellkasán észrevettem egy puha csomót az imént. Olyan puha, hogy először azthittem, csak a bundája van összeállva, mikor jobban megmassziroztam, éreztem, hogy egy mozgó puha csomó van a bőre alatt, pont a mellkasán, picit hosszúkás. Egyáltalán nem fájlalja, szereti ha ott simizem, úgyhogy fel is pörgött tőle.


Ez csak öregségi zsírcsomó lehet, ugye? Élénk, aktív, vidám kutya. Dokinak csak a jövőhéten tudom megmutatni, de ennyi idősen normális a random zsírcsomó megjelenése, ugye? Mi okozza?


2018. márc. 28. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet zsírcsomó. A lényeg az, hogy mozgatható, tehát rosszindulatú daganat nem igazán valószínű, mert azok általában oda vannak rögzülve. Szerintem ne aggód túl magad rajta, de az állatorvosnak azért mutasd meg jövő héten, biztos ami biztos.
2018. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mutasd meg dokinak.

A 12éves Goldi keverékemnél ugyanezt vettem észre.

A citológia a frászt hozta ránk, mert rosszindulatú daganatot jelzett.

El lett távolítva, és szerencsére a szövettan kimutatta, hogy daganatnak daganat, csak nem rosszindulatú, hanem kötőszöveti zsírdaganat.

2018. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elmődaganat is mozgatható.
2018. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kapott oltást mostanában? Nálunk attól volt egyszer egy csomó. Aztán elmúlt. Orvos mondta azonnal vittük.

Ti se nyugodjatok meg, mindenképp lássa orvos. Lehet, csak egy természetes apróság, de ha nem akkor idejében kezelik.

Remélem semmi komoly.

Szorítok.

2018. márc. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!