Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van ez?

Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Régen volt egy keverék kutyánk , ő házi koszton élt , ritkán kapot tápot ( bár az sem volt jó minőségű)

Ő élt 16 évet.


Most volt egy hasonló méretű, keverék kutyusunk , teljesen egészséges , Brit Care tápot evet és 14 évig élt 😭

Miért?


2018. ápr. 10. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom őket, hogy elpusztultak szegények. De miért furcsa ez? Hisz maguk az emberek is más korokat élnek meg.


Valaki egészségesen táplálkozik de meghal 75 évesen, valaki meg szétissza meg dohányozza magát és 95 évet is megél.


Az élőlények mások, ugyanúgy nincs 2 egyforma kutyus ahogy ember sem.


Egyébként mindkettő, a 14 és 16 év is nagyon szép kor, biztos jó gazdáik voltatok! :)

2018. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
18%

lehet a tartósítók meg az adalékanyagok(már ha van a tápban) ártottak neki, vagy az idegrendszerének. egyik állatorvos szt mondta, hogy a csokoládé és a táb ugyanúgy káros az kutyák idegraendszerére. (de gondolom ez valami speckó táp volt)....most hogy néztem róla képeket tényleg elég speckónak tűnik, nemtudom lehet az összetétele miatt.... nekünk volt egy kutyus aki 19 évig élt és csak házi kosztot kapott. de utána volt egy másik kutyus is aki 11 évet élt, ő viszont tápot evett.

nemtudom ,hogy van ez , egyes fajták meg az élettartamuk különböznek lehet az is hogy max. 14 évig él egy labrador vagy ilyesmi. meg a tápos kutyák előbb meghalnak én ennek a híve vagyok. természetesen néha adjatok a kutyának tápot is de ne legyen telenyomatva táppal, kell neki is a változatosság,. mer sok a mozgásigényük, lehet azért mert nem mozgott annyit.

2018. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
41%
kettes válaszoló vagyok... részvétem, imádom a kutyákat!!!!<3
2018. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek élettartama 0 és 120 év között bármennyi lehet és a megfelelő táplálkozás nem garancia semmire. Csak valószínűségek vannak, ami ugye egyes egyedekre semmiféle garanciát nem jelent, élheted te a legegészségesebb életet, attól még pont téged is elvihet a rák húszévesen, hiába kicsi erre az esély. Csak nagy egyedszámokra értelmezhetők és garantálnak egy átlagot ezek a dolgok.
2018. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy tovább élt a házi kosztos kutya, de nem biztos, hogy egészségügyileg annyira rendben volt.
2018. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is semmi baj a házi koszttal, ha azt kifejezetten a kutya számára állítják össze. A baj azzal van, ha valaki száraz kenyéren és maradék mákostésztán meg pörköltön tartja a kutyát.
2018. ápr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Teljesen egészségesek

Hát pedig akkoriban a szüleim MINDENT adtak neki.

És most van egy kissebb fajta kutyánk , szinten Brit Care-t kap és neki nemrégiben volt epegyuladasa

2018. ápr. 10. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért etetem hússal a kutyákat.

Csont, hús, belsőség, hal, tojás.

Ez kell a kutyáknak.

2018. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nem voltak elkényeztetve a kutyák, azt ették amit eléjük dobtak. Ha nem alkalmazkodtak, vagy betegek lettek senki sem vitte őket orvoshoz. A gyengébb egyedek így hamar elpusztultak. A "maradék" valószínűleg különösen ellenálló volt. A falusi keverékek is nagyrészt ilyen kutyák utódai voltak, főleg régebben. Stramm, edzett kutyák, és sok esetben mázlisták is, ha 16 év alatt nem lett bajuk esetleg a főtt csonttól.

Ezzel szemben manapság agyba főbe szaporítunk, a tenyésztés is sokszor küllemre megy. A betegesebb, allergiás kutyák is hosszú ideig élhetnek szakszerű orvosi ellátás mellett, és nem szelektálódnak ki a zord tartási körülmények miatt.

A többi válaszoló által kifejtett, egyébként teljesen igaz dolgok mellett, pl. hogy minden kutya más, én még ezt tartom az ilyen sztorik magyarázatának.

2018. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek. Régebben, főleg vidéken, a kutya fogyóeszköz volt. Lehet volt amelyik 20 évig élt, miközben volt 100 másik, amelyik meg 5 évig...

Valamint:

16-14 év nem nagy különbség. Amúgy, még egy csomó befolyásoló tényező lehet, amire nem is gondolnak az emberek. pl. légszennyezettség. (Lehet az előző kutya vidéken élt, te meg már városban...) Meg nem tudom kinél-hogy van, de azért az se biztos, hogy a maradék alatt, teljesen rossz minőségű ételt kell érteni. pl. voltam vidéken, ahol a kutya "kap mindent", ott pl. saját termesztésű sütőtökkel, házilag vágott nyesedékekkel, zöldségekkel, rizs, ilyesmikkel volt tele az étele, maradék címszó alatt... és csak néztem, hogy a legjobb minőségű száraztápokban van sütőtök meg ehhez hasonlók. Szóval azért az se mindegy, hogy mi volt az a maradék, mert közel se biztos, hogy a kutya az életét csak kenyérvégeken élte le.

2018. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!