Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rovarriasztó spray kutyáknak?

Rovarriasztó spray kutyáknak?

Figyelt kérdés

Most frontline spray-t használok, részben bevált, ugyanis a kullancsok nem csipik meg a kutyát, de előfordult hogy séta után találtam 1-1 kullancsot a szőrében. Ma viszont mivel benti kutya a házban is találtam egyet. (100% a kutyiból pottyant ki). De próbáltam már a foresto, killtix, különböző spot on termékeket,ultrahangos roavrriszatót (ezek egyeltalán nem váltak be, rendszeresen találtam benne kullancsot, sőt babéziás is lett). Sajnos olyan helyen élünk ahol rengeteg a kullancs.

Ezért arra gondoltam kiegészítő védekezésként hosszabb séta előtt lefújnám rovarriasztó spray-vel. A kérdésem az lenne, mennyire válna be ill. nem-e lenne káros ha embereknek készült rovarriasztóval fújnám le séta előtt. (pl.Off).



2018. ápr. 15. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Embereknek szánt rovarriasztót ne fújj rá, mert ha lenyalja magáról, attól baja lehet.

Mi sokat túrázunk, ezért belsőleg, tablettát kapnak a kutyáink (Bravecto)

Nem szeretem őket gyógyszerezni, de félek a babéziától.

Esetleg ezt lehetne még kipróbálni nálatok is. Emellett séták előtt cseppenthetsz a nyakörvükre geránium olajat. Állítólag nem szeretik a kullancsok. Önmagában nem hiszem, hogy elegendő, de kiegészítés képpen ki lehet próbálni.

2018. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem nyújt 100%-os védelmet. Ezek arra jók csak, hogy 10 kullancsból max. 1-2 másszon csak rá a kutyára. Ha maximalizálni akarod a védelmet, akkor a lábainál fújd be és főleg alul, mert azok érintkeznek a talajjal (nagyobb fűszálakkal), amikről átmászhat a kullancs. Így jobb lesz a védelem.
2018. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne fújd be rovarriasztóval!!! Egyrészt nem tesz jót a bőrének, másrészt allergiás reakciót válthat ki! Ráadásul az sem tesz jót neki, ha lenyalja. Én az Advocate-t szoktam venni neki ha viszem nyaralni, plusz veszek neki még egy bolhanyakörvet bolha, szúnyog, szívféreg és kullancs ellen. Soha, egyetlen kullancsot sem találtam benne, pedig jártuk az erdőket meg hegyet másztunk.
2018. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy az Advocate is egy rovarriasztó szer és vényköteles? A bolhairtó nyakörv pedig csak bolhák ellen jó, a szúnyogokat és szívférgeket az sem riasztja el.
2018. ápr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!