Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana tápból melyiket?

Acana tápból melyiket?

Figyelt kérdés

Tápot szeretnék váltani, de melyik fajtát próbáljam ki első sorban?

2 éves lány kutyának, közepes testű keverék.


2018. ápr. 20. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor közepes felnőtt kutyának valót.

[link]


Be tudod állítani azt is, ha van vmi allergiája vagy ilyesmi.

2018. ápr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bármelyik verziója jó az Acanának. A tápjai többsége minden korú és fajtájú kutyának megfelelő lehet.

Nekem a Red Classic-al vannak tapasztalataim. Nagyjából baráti fehérje/zsír arány, összetételhez képest elfogadható ár, úgyhogy szerintem érdemes ezzel kezdeni. 1400 Ft/kg. [link]

Amit még nagyon merek ajánlani a ACANA GRASS-FED LAMB. A legtöbb allergiás kutyának is jó lehet. Kicsit magas az ára (1900 Ft/kg) és 31% fehérje egyes kutyáknak kicsit magas lehet.

2018. ápr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha red, akkor inkább a pacifica
2018. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3# Nem értem a párhuzamot.

A Pacifika tudtommal halas, a Red pedig vörös húsos. A Pacifika fehérje tartalma 35% ami szerintem nagyon magas a közel 2000 Ft/kg árról nem is beszélve.

A Classic Redet esetleg a Ranchlands Doggal lehetne párhuzamba állítani, mert az vörös húsos, de árban az is 2000 Ft/kg fölött mozog, és a fehérje értéke annak is magas 35%.

Ha a kutya nem allergiás akkor a sima Reddel nincs semmi gond.

2018. ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A vörös hús elsőre sok kutyának erős szokott lenni, főleg Acanából, amitől amúgy is már a legtöbbje fosik.
2018. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A halasban viszont a fehérje sok, attól is ugyan úgy lehet hasmenése. Bár ez attól is függ, hogy eddig mit evett. A hasmenést én inkább a hüvelyesekre (bab, borsó) fognám. A Red Clasicnak a legjobb a fehérjéje, legalább a vese nincs megterhelve vele. De persze ez egyéni vélemény. A halas amúgy nagyon jó összetételű, csak szerintem "marha" drága.
2018. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eddig húst evett mindennap, nem nyersen, hanem főve. Meg szivet és zúzát is. Viszont azt olvastam, hogy ebben a tápban minden van, amire szüksége lenne.

A mellékveséje beteg, arra szed gyógyszert. Nem kell neki külön táp, mert nem rossz a helyzet azt mondta az orvos. De a vese kímélős jól hangzik.

Hogy szoktassam át a tápra? Keverve gondolom nem lenne az igazi.

2018. ápr. 20. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne túl jó. A főtt ételnek és a tápnak más az emésztési ideje. Ha én váltanék egy koplalónap után adnék tápot.


Amúgy ha eddig főleg csirkét kapott főzve igaza van a fentebb írónak a vörös hússal kapcsolatban. Maradjunk a csirkénél és a halnál. Ha Acana akkor ezek:

ACANA PRAIRIE POULTRY - csirkéből és pulykából 29% fehérje 17% zsír

ACANA WILD COAST - ez halas táp szintén 29% fehérjével és 17% zsírral.

2018. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor maradok a husinál egyenlőre köszönöm.

Viszont, sok helyen írták, hogy maga csak a hús kevés neki.

Szoktam répát reszelni rá, vagy kis kockákba belevágni szívesen megeszi. Néha még almát is adok mellé a vitamin miatt.

Mivel tegyem teljessé az étkezését?

2018. ápr. 20. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha ettől nincs hasmenése semmivel. A rizsát szokták hozzá főzni helyettesítve a csontos húst. Lehet kúra szerűen lazac olajat, hetente egyszer tojást. Néha más fehérje forrás. Marha, pulyka, kacsa, nyúl. Ha főzöd még sertés is lehet de azt jól át kell főzni, nem elég a forrázás.
2018. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!