Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lépjek túl a kutyám...

Hogyan lépjek túl a kutyám halálán?

Figyelt kérdés

Amikor én jól érzem magam akkor eszemheb jut ő hogy már nincs és mindig elszmorít. Ő volt az a kutyánk akit eddig a legjobban szerettem.

Kérlek segítsetek.



2018. ápr. 22. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy teljesen jogos gyász-érzés. Én is veszítettem el kutyát. Többet is az évek folyamán.

A veszteség feldolgozása egy folyamat. Nem könnyű és nem szenvedésmentes.

Amit tehesz, hogy arra gondolsz, hogy jó élete volt veled, sok szeretetet és sok kellemes időt köszönhettek egymásnak.

De ez sajnos ugyanolyan gyász, mint egy családtag elvesztése. Nem tudod elkerülni. Sőt, éld meg, éld ki magadból. Jártam már úgy, hogy bizonyos veszteségeket megpróbáltam erőből "elengedni" mert ezt várták tőlem. Nem lehet. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül az érzelmi szálat, mert azzal becsapjuk magunkat.

Tanulságos, ha nem is pont a témába vágó cikk a neten, kigóglézható "elengedés vagy meghaladás" azt hiszem a harmoneten van. Nagyon jól elmagyarázza a lényeget.

Amúgy meg részvétem a kutyusod miatt. Nekem is a szívemben élnek egykori kis jószágaim.

2018. ápr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az első írja. Ugyanúgy működik a gyász folyamata, mint bármely más szerettünk elvesztése esetén. Nem írtad, hogy mennyi ideje történt, de idő kell a feldolgozáshoz.

Van, akinek segít, ha befogad egy másik kutyát, de olyan is van, aki jó darabig hallani sem akar róla. Nem tudom, hogy te melyik csoportba tartozol.

Amit még tudnék javasolni, hogy csak olyanokkal beszélj a kutyád haláláról, akik megértik, mert akinek a kutya "csak egy állat", az még hülyének is néz. Az meg nagyon vacak érzés, amikor elvitatják az ember gyászát és még rúgnak is egyet rajta.

2018. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Adj időt magadnak. Sírj, beszélj rola ha jol esik. Az én kutyám karacsony elott halt meg, majd 2 honappal ezelott a nagypapám (olyan volt mintha apam lett volna, ő nevelt fel) Nehéz... :( Ha beszélgetni szeretnel, irj bátran
2018. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon rendesek vagytok!

Vissza gondolok a közösen töltött percekre de rögtön elkezdek sírni.

Nagyon hiányzik!

2018. ápr. 22. 11:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem is az évek során sok kutyám halt meg és de most úgy érzem hogy nagyon nehezen fogom feldolgozni. Minden kutyámat eddig egy formán szerettem de ő különlegesebb volt. Talán még jobban is szerettem.
2018. ápr. 22. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy hete halt meg a kutyám.Megértem,amin átmész.Nekem sokaz segitett egy könyv,ami a gyász feldolgozásáról szól,állatokról,nem emberekről.A szívárványhíd túloldalán a címe.Normális,amit most érzel,érzünk.Olvasd el a könyvet,én belebetegedtem a halálába,elötte 10 napig éjjel-nappal ápolni kellett és ha ezt a könyvet nem olvasom,véletlenül találtam,nem tudom ,hogy lett volna tovább.Végig kell menned egy gyászfolyamaton.
2018. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Miattam halt meg...

Beteg volt és hivtam dokit de azt mondta hogy költseges a mütét és messze kell elvinnem (nyíregyhaza)

Én meg nem vittem el.

Nagyon rossz volt tehetetlenül végig neznem a halálát... :(

Ez győtör a legjobban..

2018. ápr. 23. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Hány éves volt?
2018. ápr. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6 éves
2018. ápr. 24. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!